Pereiti į pagrindinį turinį

Valstybė nepadeda kovoti su barščiais

Valstybė nepadeda kovoti su barščiais
Valstybė nepadeda kovoti su barščiais / Evaldo Butkevičiaus nuotr.

Aplinkos ministerijos teigimu, kerojantys Sosnovskio barščiai – vieninteliai naikintini augalai šalyje, tačiau kovoje su jais valstybės paramos nežadama.

Kaip praneša „Panorama“, iki 4 metrų aukščio išaugantys svetimžemiai augalai – Sosnovskio barščiai – prieš šešiasdešimt metų į Lietuvą atvežti iš Kaukazo. Tuomet jie pradėti naudoti kaip silosiniai augalai gyvuliams, tačiau greitai išpopuliarėjo ir kaip dekoratyviniai augalai.

Pastaraisiais metais gausėjant neprižiūrimų laukų, pakelių Sosnovskio barščiai išplito visoje Lietuvoje ir kelia pavojų žmogaus sveikatai – giliai nudegina odą, sukelia alerginę reakciją.

Netrukus išbarstysiantys sėklas Sosnovskio barščiai prieš 9 metus buvo įtraukti į kenksmingų augalų sąrašą yra kol kas vienintelis naikintinas augalas šalyje – Aplinkos ministerija ragina suinteresuotas žinybas ir žemės savininkus juos naikinti.

Ūkininkai atkerta, praneša „Panorama“, kad pavieniui jų išnaikinti neįmanoma – vėjas, paukščiai, patvinusios upės išnešioja sėklas, – todėl tikina pasigendantys valstybės paramos.    

„Iš pavasario juos pjauname, paskui jie atželia, purškiam lifosatais, kurie brangiai kainuoja, paskui jie dar atželia, vėl pjaunam“, – apie kovą su Sosnovskio barščiais „Panoramai“ pasakojo Biržų rajono Kvetkų kaimo ūkininkė Aurelija Liutkuvienė.

Specialistai pataria: geriausiai Sosnovskio barščius naikinti ankstyvą pavasarį giliai užariant dirvą, nes tūkstančiai vieno augalo sėklų išlieka daigios keletą metų, o sunaikintas augalas atželia iš šaknų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų