Baltijos taurė: Lietuvos U-19 rinktinė pralaimėjo Latvijos futbolininkams

2014-06-26 20:05 diena.lt inf.

Pirmoji Baltijos taurės varžybų diena Lietuvos jaunių U-19  rinktinei susiklostė nesėkmingai. Ji nusileido bendraamžiams iš Latvijos 0:2.

Prarasti taškai privers lietuvius pademonstruoti solidesnį žaidimą tolesnėse rungtynėse dėl turnyro aukso.

Lietuvos ir Latvijos U-19 rinktinių dvikovos Kaune pradžioje Vytauto Vaškūno auklėtiniai kontroliavo rungtynių eigą iki 18-os minutės, kuomet po šiurkščios klaidos viduryje kamuolys buvo perduotas Sergejui Vasiljevui ir šis vienas prieš vieną pasiuntė jį į Edvino Gertmono ginamus vartus.

Po šio nesėkmingo epizodo lietuviai suaktyvino žaidimą ir po kampinio galėjo išlyginti rezultatą, tačiau po Martyno Zaleckio smūgio galva kamuolį į skersinį atrėmė vartininkas. Svečiai savo šansą pasižymėti pakėlus kampinį realizavo - nepavykus išmušti kamuolio šis pasiųstas S. Vasiljevui, kuris padvigubino latvių persvarą.

Antrajame kėlinyje šeimininkai žaidė dešimtyje, teisėjui už antrą geltoną kortelę išvijus Skirmantą Rakauską. Lietuvaičiai pademonstravo charakterį ir sukūrė kelias progas bei galėjo pasižymėti 78 minutę pakėlus kampinį - po dar vieno M. Zaleckio smūgio sutrukdė vėl patikimai sužaidęs K. Zomeris. Latviai kontroliavo žaidimo eigą ir išsaugojo palankų rezultatą 2:0.

„Nepavyko pirmas kėlinys, žaidėjai žaidė ne taip, kaip planavome. Jei nebūtų kortelės, gal būtume daugiau nuveikę antrame kėlinyje, tai neleido pasiekti geresnio rezultato. Kalbėsimės su žaidėjais, analizuosime, kas atsitiko pirmajame kėlinyje. Apmaudūs įvarčiai krito, bet toks yra futbolas. Mes kėliniais šį turnyrą skirstome - pirmas nepavykęs ir silpnas kėlinys, antras geresnis. Žiūrėsim kaip eisis kiti" - LFF.lt teigė V. Vaškūnas.

Paraleliai vykusiame susitikime Jonavoje triumfavo Estijos U-19 rinktinė, rezultatu 2:0 palaužiusi suomių bendraamžius. Būtent suomiai bus kitais lietuvių varžovais šį penktadienį.