Lietuvių prognozes estai pavertė niekais

2018-05-30 18:17

„Žinant kiek metų tos taurės Lietuvoje jau nebuvo, aišku, kad mes norime ją laimėti ir tai mums papildomas stimulas. Tačiau ir be to mes esame užtektinai motyvuoti, nusiteikę kovingai”, - prieš dvikovą Estijoje tikino Edgaras Jankauskas.

Lietuvos futbolo rinktinė
Lietuvos futbolo rinktinė / LFF nuotr.

„Aš manau, kad mes nugalėsime ir taurė liks Lietuvoje”, - Lietuvos rinktinės treneriui antrino  Edvinas Girdvainis.

Tačiau nei nacionalinės rinktinės vairininko, nei rinktinės gynėjo prognozės neišsipildė. Lietuvos rinktinė nesėkme pradėjo Baltijos taurės turnyrą. Lietuviai Rakverėje 0:2 nusileido šeimininkams Estijos futbolininkams. Stebint maždaug pusantro tūkstančio žiūrovų Lietuvos rinktinės treneris į startinę sudėtį pirmą kartą įtraukė jauną legionierių iš Serbijos lygos Justą Lasicką. Be to, vieta pagrindiniame vienuoliktuke patikėta ir Marijampolės „Sūduvos“ saugui Povilui Leimonui.

Permainos nepadėjo. Jau 4 min. iš kelių metrų estų smūgiuotas kamuolys pralėkė šalia lietuvių vartų virpsto. 23 min. krito pirmasis įvartis. V. Slivka prie vidurio linijos prarado kamuolį ir jį perėmę šeimininkai surengė kombinacinę ataką, kurios smaigalyje atsidūręs H. Ojamas iššoko vienas prieš vartininką E. Šetkų ir pasiuntė kamuolį į vartų tinklą. Įpusėjus pirmam kėliniui estai išsiveržė į priekį 1:0.

35 min. puikią progą pasižymėti turėjo Lietuvos rinktinė. Po estų klaidos gynyboje vienas prieš vartininką iššoko F. Černychas, tačiau jo bandymas perkelti kamuolį per vartininką nebuvo sėkmingas. Neįmuši tu, įmuša tau. Ši taisyklė pasitvirtino prieš pat pertrauką. 42 min. M. Kaitas įsiveržė į baudos aikštelę ir smūgiu į tolimą kampą padidino persvarą 2:0.

Antrą kėlinį aktyviau pradėjo Lietuvos rinktinė ir dažnai lankėsi estų baudos aikštelės prieigose, tačiau pavojingų progų sukurti nepavyko iki 65 min. kai nuo baudos aikštelės linijos stipriai smūgiavo F. Černychas. 79 min. svečius nuo įvarčio gelbėjo E. Šetkus, kuris atrėmė iš arti estų smūgiuotą kamuolį. 85 min. progą pasižymėti turėjo po keitimo aikštėje pasirodęs K. Laukžemis, tačiau galva jo smūgiuotas kamuolys praskriejo visiškai šalia skersinio.

Pasiekusi pirmąją pergalę šių metų turnyre Estijos rinktinė atsirevanšavo lietuviams už tokiu pat rezultatu Klaipėdoje patirtą pralaimėjimą praėjusiame prieš dvejus metus. Kitose turnyro rungtynėse birželio 5 dieną Vilniuje Lietuvos ekipa priims Latviją. Prieš tai latviai ir estai sužais tarpusavyje.