„2019 metais, pasikeitus UEFA solidarumo lėšų paskirstymo direktyvai, atsirado galimybė finansiškai skatinti žemesnėje lygoje žaidžiančius klubus, užsiimančius jaunimo ugdymu, tad LFF drauge su A ir I lygos atstovais susitarė, kaip šios solidarumo lėšos bus paskirstytos“, – po susitikimo sakė LFF prezidentas Tomas Danilevičius.
Nutarta, kad už praėjusius metus (t.y. 2018-uosius) A lygos klubams atiteks 90 proc., I lygos – 10 proc. numatytų lėšų, o nuo kitų metų – atitinkamai 80 ir 20 proc. Šios direktyvos pagrindinis tikslas yra puoselėti jaunimo ugdymo programą, o lėšas naudoti klubų jaunimo ugdymo veikloms bei vietinių bendruomenių programoms vystyti.
Taip pat pristatyti LFF klubų licencijavimo taisyklių pakeitimai – nuo 2020 m. A lygos klubai turės turėti po šešias komandas numatytose amžiaus grupėse, įskaitant dublerių ir merginų komandas. Taip pat nuspręsta pakoreguoti LFF varžybų nuostatus ir padidinti klubo registruojamų žaidėjų skaičių nuo 25 iki 30.
Siekiant išvengti, kad nebesikartotų atvejai, kai čempionate dalyvaujantis klubas dėl finansinių problemų nebaigia pirmenybių, buvo nutarta įvesti papildomą finansinę stebėseną.
„Nuo šiol klubų finansinė situacija sezono metu bus sugriežtinta ir vertinama kas ketvirtį“, – pabrėžė susirinkimui pirmininkavęs T.Danilevičius.
Po ilgų ir argumentuotų diskusijų buvo priimtas sprendimas nekeisti A lygos formato ir 2020 metams aukščiausioje šalies lygoje palikti aštuonias komandas. Nepaisant to, aptarta galima A lygos plėtra 2021 metais.
Naujausi komentarai