Lietuvos futbolo rinktinė svečiuose nusileido rumunams

2016-03-23 20:13
DMN inf.
P.Jakelio/FutboloTV nuotr.

Pirmose šių metų kontrolinėse rungtynėse Lietuvos vyrų futbolo rinktinė minimaliu rezultatu 0:1 nusileido Europos čempionato dalyvei Rumunijai.

Vienintelį įvartį FIFA reitinge 16-ąją vietą užimantys rumunai įmušė antrojo kėlinio viduryje įspūdingu smūgiu iš toli.

Pirmas kėlinys - be didelio pavojaus

Lietuvos komandos startinėje sudėtyje debiutavo gynėjas Edvinas Girdvainis. Jis sudarė gynėjų duetą su Georgu Freidgeimu. Po pertraukos į rinktinės startinę sudėtį taip pat grįžo vartininkas Emilijus Zubas, saugai Vytautas Lukša ir Deimantas Petravičius. Kapitono raištis pirmą kartą atiteko Fedorui Černychui.

Rungtynių pradžioje teritorinę persvarą turėjo aikštės šeimininkai, tačiau jiems to nepavyko paversti pavoju prie lietuvių vartų. Pirmasis smūgis į vartų plotą užfiksuotas tik 17 minutę, kai po Bogdano Stancu nestipraus smūgio galva kamuolį sugavo Emilijus Zubas.

Vėliau tas pats B. Stancu iš toli smūgiavo netiksliai, o Gabrielio Torje smūgiuotą kamuolį taip pat nesunkiai sugavo E. Zubas.

Likus minutei iki kėlinio pabaigos Fedoras Černychas  buvo nugriautas prie baudos aikštelės. Po Luko Spalvio smūgio kamuolį atremė rumunų vartininkas Costelis Pantilimonas. Tai buvo pavojingiausias kėlinio epizodas.

Rumunai prieš pertrauką dar pora kartų bandė grasinti mūsiškių vartams, bet po vieno smūgio kamuolys

rikošetu skriejo pro šalį, o po kito - skriejo virš vartų.

Lemtingas smūgis iš toli

Antrasis kėlinys prasidėjo apibusėmis pavojingomis atakomis. Rumunų vartininką smūgiu iš baudos aikštelės prieigų patikrino Vykintas Slivka. Kitoje aikštės pusėje po kampinio galva pavojingai šalia vartų smūgiavo Cosminas Moti.

Kėlinio viduryje po pavojingo Vytauto Lukšos perdavimo niekas iš lietuvių nespėjo prie kamuolio. Sužaidus apie valandą po kampinio smūgiu vienu lietimu vartams grasino Andrei Ivanas, kurio smūgį koja atmušė E. Zubas.

65 min. šeimininkai išsiveržė į priekį po gražaus įvarčio. Nicolae Stanciu puikiai smūgiavo iš maždaug iš 25 metrų ir kamuolys įskriejo į vartų kampą.

Rungtynių pabaigoje Rumunijos komanda daugiau stengėsi išsaugoti turimą rezultatą, o Lietuvos rinktinės atakoms pritrūko tikslumo. Abi komandos taip pat atliko nemažai keitimų, o lietuvių gretose debiutavo saugas Ernestas Veliulis.

Kitas kontrolines rungtynes Lietuvos komanda žais kovo 23-ąją Maskvoje su Rusijos atstovais.

Rumunija - Lietuva 1:0 (0:0)