Lietuvos vaikų futbolo treneriai, tarp kurių buvo ir „Utenio“ atstovų, iš arti pamatė, kaip dirba Danijos klubo „Brondby“ specialistai.
Penkias dienas Lietuvos treneriai stažavosi „Brondby“ klube, kuriame dirba lietuvis Aurelijus Skarbalius.
„Vykome kartu su treneriais iš Kauno, su kuriais dirbame pagal Aurelijaus Skarbaliaus pasiūlytą vaikų treniravimo programą“, - paaiškino „Utenio“ vaikų treneris Aurimas Meidus.
Buvęs Lietuvos rinktinės futbolininkas A. Skarbalius yra „Brondby“ devyniolikmečių komandos vyriausiasis treneris. Tačiau vien šia veikla jis neapsiriboja. Jis bendradarbiauja su Lietuvos treneriais, rengia jiems seminarus, teikia metodinę medžiagą ir vaikų treniravimo programą.
Viskas prasidėjo nuo A. Skarbaliaus ir „Utenio“ sutarimo. Utenos klubas pirmas paprašė ilgą laiką Danijoje dirbančio trenerio pasidalinti patirtimi. Netrukus prie uteniškių prisijungė kauniečiai. Vėliau A. Skarbaliaus siūlymais susidomėjo vis daugiau Lietuvos trenerių ir organizacijų. Lapkričio mėnesį „Brondby“ jaunių treneris pasirašė sutartį su Lietuvos futbolo federacija ir tapo LFF techninio skyriaus konsultantu.
Buvęs ilgametis Lietuvos vyrų rinktinės kapitonas įsipareigojo trejus metus rengti kursus mūsų šalies vaikų ir jaunimo treneriams, juose supažindinti su nauja treniruočių metodika, įdiegti analizės sistemą.
„Danijoje jis mums daug padėjo, viską, ką galėjo, aprodė. Esame dėkingi Aurelijui už jo pagalbą. Be jo ta stažuotė iš viso nebūtų įvykusi“, - kalbėjo A. Meidus.
Treneriai iš Lietuvos stebėjo įvairaus amžiaus vaikų, jaunimo, pagrindinės „Brondby“ komandos treniruotes, kelias rungtynes.
„Žinių pasisėmiau labai daug ir dabar mano užduotis bus jas pritaikyti dirbant Utenoje. Visus įspūdžius per vieną kartą dabar sunku ir apsakyti, bet su laiku visa, ką Danijoje sužinojau, reikės pergalvoti, susisteminti ir tuo pasinaudoti savo darbe. Juo labiau, kad dirbame pagal vieną ir tą pačią programą. „Brondby“ klubas, o ir ne tik „Brondby“ klubas, o visa Danija dirba su vaikais pagal vieną programą“, - teigė A. Meidus.
Labiausiai į akis uteniškiai krito daniška tvarka: „Ten kiekvienas žino, ką jis daro, kiekvienas atlieka savo funkcijas – komandos vyriausiasis treneris, asistentai. Sistema sukurta tokia, kad kiekvienas atsakingas už tam tikrą veiklą.“
Taip pat A. Meidus atkreipė dėmesį, kad apie jaunuosius futbolininkus treneriai žino viską. Jie stebi ne tik vaiko žaidimą, jo tobulėjimą aikštėje, bet domisi ir gyvenimu už aikštės.
„Per metus bent vieną kartą jie aplanko vaiką namuose, žiūri, kaip jaunieji sportininkai gyvena. Daug žaidėjų nebeleista lankyti treniruočių dėl tų apsilankymų namuose. Nes ten svarbu ne tik žaidėjo talentas, jo galimybės aikštėje. Stebima, kokia tvarka jo namuose, ar vaikas netingi susitvarkyti, yra drausmingas. Nes kaip aikštėje, taip ir gyvenime – drausmė yra labai svarbi“, - kalbėjo A. Meidus.
Lietuvos treneriai gyveno vietos sporto koledže, priklausančiam miesto savivaldybei.
„Tai savotiška akademija. Danijoje dažnai, kai vaikas sulaukia 15-16 metų, jis įstoja į tokį koledžą, pasirinkęs kryptį – ar jis žada būti rankininku, ar futbolininku, ar kitos sporto šakos atletu. Jie tenai gyvena, juos ten maitina, sukurtos visos sąlygos sportuoti ir gyventi“, - pasakojo „Utenio“ vaikų treneris.
Naujausi komentarai