Olandai tik po atkaklios kovos palaužė Australijos futbolininkus

2014-06-18 18:09 diena.lt inf.

Antrąją pergalę planetos futbolo pirmenybėse Brazilijoje iškovojo ir vienvalde keturių ekipų B grupės turnyro lydere tapo pasaulio vicečempionė Olandijos rinktinė.

Trečiadienį pirmosiose šios grupės antrojo turo rungtynėse Olandijos futbolininkai po atkaklios ir permainingos kovos 3:2 (1:1) įveikė antrąją nesėkmę patyrusią Australijos komandą.

Pirmajame kėlinyje Arjenas Robenas (20 min.) išvedė olandus į priekį, tačiau jau kitoje atakoje Timas Cahillas (21 min.) išlygino rezultatą, o antrojo kėlinio pradžioje Mile'as Jedinakas (54 min.) tiksliai realizavo 11 m baudinį ir priekyje jau australai - 2:1.

Tačiau jau po keturių minučių Robinas van Persie's (58 lygina rezultatą, o pergalingą įvartį į australų vartus įmušė Memphis Depay'us (68 min.).

raudonos kortelės          0           0
kamuolio kontrolė         48 proc.    52 proc.

Olandija 3 - 2 Australija

20' Arjen Robben [1 - 0]
21' Tim Cahill [1 - 1]
54' Mile Jedinak [1 - 2] (iš 11 m.)
58' Robin van Persie [2 - 2]
68' Memphis Depay [3 - 2]

Olandija: Jasper Cillessen, Stefan de Vrij, Ron Vlaar, Bruno Martins Indi (45+1 min. Memphis Depay), Daryl Janmaat, Johathan de Guzman (78 min.  Georginio Wijnaldum), Nigel de Jong, Daley Blind, Wesly Sneijder, Robin van Persie (87 min. Jeremain Lens), Arjen Robben.

Australija: Matthew Ryan, Ryan McGowan, Alex Wilkinson, Matthew Spiranovič, Jason Davidson, Mile Jedinak, Matt McKay, Mathew Leckie, Mark Bresciano (51 min.Oliver Bozanič), Tommy Oar (77 min. Adam Taggart), Tim Cahill (68 min. Ben Halloran).

Kitose antrojo turo rungtynėse šioje grupėje trečiadienį planetos čempionės titulą ginanti Ispanijos rinktinė žais su Čilės vienuolike.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Olandija     2 2 0 0 8:3 6
2. Čilė         1 1 0 0 3:1 3
3. Australija   2 0 0 2 3:6 0
4. Ispanija     1 0 0 1 1:5 0

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai - po 3 įvarčius - Thomas Mülleris (Vokietija), Arjenas Robbenas ir Robinas Van Persie'is (abu - Olandija).

Pasaulio futbolo čempionate Brazilijoje dalyvauja 32 rinktinės, kurios pirmajame etape suskirstytos į aštuonias grupės. Į pirmenybių aštuntfinalį pateks dvi geriausios kiekvienos grupės vienuolikės.