Pranašiau žaidę Prancūzijos fubolininkai Hondūrą pavaišino trimis įvarčiais

2014-06-15 20:58
BNS ir DMN inf.

Pasaulio futbolo čempionate Brazilijoje sekmadienį E grupėje Prancūzijos rinktinė 3:0 sutriuškino Hondūro komandą. Rungtynės vyko Porto Alegrės „Estadio Jose Pinheiro Borba“ arenoje.

Prancūzai nutraukė ketverių iš eilės planetos pirmenybių finaliniuose etapuose nelaimėtų susitikimų seriją, pergalę iškovojo po aštuonerių metų.

Prancūzai nuo pat rungtynių pradžios turėjo iniciatyvą, sukūrė pavojingų momentų.

21 minutę A.Griezmannas pataikė į Hondūro vartų  skersinį.

Prieš pat pertrauką baudos aikštelėje buvo pargriautas P.Pogba ir teisėjas skyrė 11 metrų baudinį. Varžovą pastūmusiam  W.Palaciosui už antrą geltoną kortelę teko palikti aikštę. Karimas Benzema nuo 11 metrų žymos smūgiavo taikliai - 1:0.

Jis tiesiogiai prisidėjo prie visų įvarčių - 72-ą minutę pats pasiuntė kamuolį į varžovų vartus, o 48-ą minutę po jo smūgio nuo virpsto atšokusį kamuolį į savo vartus įmetė Hondūro vartininkas Noelis Valladaresas. Beje, įskaitant pastarąjį įvartį, Brazilijos teisėjas Sandro Riccis pirmą kartą kartą futbolo istorijoje pasinaudojo "naujosiomis technologijomis", kuris patvirtino, kad kamuolys kirto vartų liniją.

Visą antrąjį kėlinį Hondūro futbolininkai žaidė be pašalinto iš aikštės Wilsono Palacioso (43 min.).

raudonos kortelės           0           1
kamuolio kontrolė          64 proc.    36 proc.

Prancūzija 3-0 Hondūras

45' [1-0] Karimas Benzema (iš 11 m. baudinio)
48' [2-0] Noelis Valladaresas (į savo vartus)
72' [3-0] Karimas Benzema

Prancūzija: Lloris, Debuchy, Evra, Varane, Sakho, Cabaye, Valbuena, Benzema, Griezmann, Matuidi, Pogba.

Hondūras: Valladares, Figueroa, Bernardez, Emilio, Palacios, Bengtson, Costly, Espinoza, Najar, Garrido, Beckeles.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Prancūzija                1 1 0 0 3:0 3
2. Šveicarija                1 1 0 0 2:1 3
3. Ekvadoras                 1 0 0 1 1:2 0
4. Hondūras                  1 0 0 1 0:3 0

Antrajame ture birželio 20 dieną Šveicarija žais su Prancūzija, o Hondūro futbolininkai žais su Ekvadoro komanda.

Rezultatyviausi pirmenybių žaidėjai - po 2 įvarčius - Neymaras (Brazilija), Arjenas Robbenas, Robinas Van Persie'is (abu - Olandija) ir Karimas Benzema (Prancūzija).

Pasaulio futbolo čempionate Brazilijoje dalyvauja 32 rinktinės, kurios pirmajame etape suskirstytos į aštuonias grupes. Į pirmenybių aštuntfinalį pateks dvi geriausios kiekvienos grupės vienuolikės.