Urugvajaus rinktinė po 44 metų pertraukos įveikė Senojo žemyno komandą

2014-06-19 21:18 diena.lt inf.

Ketvirtadienį pirmosiose planetos futbolo pirmenybių Brazilijoje keturių ekipų D grupės antrojo turo rungtynėse Urugvajaus rinktinė 2:1 (1:0) įveikė antrąją nesėkmę patyrusią Anglijos vienuolikę.

Abu įvarčius nugalėtojams pelnė pirmąjį susitikimą po traumos žaidęs Luisas Suarezas (39 ir 85 min.), o pralaimėjusiems įvartį pelnė Wayne'as Rooney (75 min.).

Beje, tai buvo pirmojo Urugvajaus rinktinės pergalė po 44 metų pertraukos prieš Senojo žemyno komandą pasaulio futbolo čempionatų finaliniuose etapuose. Paskutinį kartą iki šio susitikimo urugvajiečiai laimėjo prieš Europos ekipą 1970-aisiais Meksikoje, kai pirmenybių ketvirtfinalyje per pratęsimą 1:0 įveikė SSSR futbolininkus.

Iškovojusi pirmąją pergalę Urugvajaus vienuolikė turi 3 taškus ir pavijo abi grupės lyderes Italijos ir Kosta Rikos komanda, kuris tarpusavy dar žais antrajame ture.

raudonos kortelės           0         0
kamuolio kontrolė          38 proc.  62 proc.

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Kosta Rika         1 1 0 0 3:1 3
2. Italija            1 1 0 0 2:1 3
3. Urugvajus          2 1 0 1 3:4 3
4. Anglija            2 0 0 2 2:4 0

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai - po 3 įvarčius - Thomas Mülleris (Vokietija), Arjenas Robbenas ir Robinas Van Persie'is (abu - Olandija).

Pasaulio futbolo čempionate Brazilijoje dalyvauja 32 rinktinės, kurios pirmajame etape suskirstytos į aštuonias grupes. Į pirmenybių aštuntfinalį pateks dvi geriausios kiekvienos grupės vienuolikės.