Vilniaus "Žalgirio" futbolininkai sužaidė lygiosiomis su Jerevano "Mika"

2014-02-10 20:24 diena.lt inf.
A.Kero (zalgiris-vilnius.lt) nuotr.

Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris“ komanda pirmadienį Larnakos Kiti Spartako stadione lygiosiomis 1:1 (1:0) sužaidė su Jerevano „Mika“.

Sostinės ekipą pirmojo kėlinio 28 minutę į priekį išvedė aktyviai rungtyniavęs atakuojantis krašto saugas Serge‘as Nyuiadzis. Rungtynėms artėjant į pabaigą 84 minutę, vartininkui Ignui Plūkui nesugavus kamuolio, rezultatą išlygino Armėnijos klubo puolėjas Tigranas Barseghyanas.

Abi komandos rungtynes pradėjo aktyviai. Jau pirmosiomis minutėmis tiek žalgiriečiai, tiek armėnai galėjo pasižymėti, tačiau užtikrintai rungtyniavo abiejų ekipų vartų sargai. 10-ąją minutę „Mika“ turėjo puikią galimybę išsiveržti į priekį. Po Sargiso Karpetyano pakelto kampinio Gevorgo Poghosyano galva smūgiuotas kamuolys paskriejo virš skersinio. Kėlinio viduryje iniciatyvą perėmė Lietuvos čempionai. 21 minutę po sumaišties baudos aikštelėje Kristis Andreou smūgiavo šalia vartų. 23 minutę S.Nyuiadzis iš kairiojo krašto tiksliai perdavė kamuolį  peržiūroje dalyvaujančiam brazilui Andrezinho. Armėnijos komandos laimei, saugas smūgiavo netiksliai.

Žalgiriečių spaudimas 28 minutę atnešė vaisių. Po Ryčio Leliūgos perdavimo iš dešiniojo krašto į baudos aikštelę įkirtęs S.Nyuiadzis įmušė pirmąjį rungtynių įvartį. Legionierius iš Prancūzijos stipriu smūgiu į viršutinį vartų kampą nuginklavo „Mika“ vartininką Gevorgą Kasparovą.

43 minutę kamuolys suspurdėjo sostinės ekipos vartų tinkle, tačiau įvartis nebuvo įskaitytas. Rungtynių teisėja užfiksavo pražangą prieš vilniečių vartininką Luka Lidakevičių.

Antrojo kėlinio pradžioje aktyvesni buvo varžovai iš Jerevano. Jie daugiau laiko praleido „Žalgirio“ aikštės pusėje. Vis dėlto netrukus iniciatyvą perėmė vilniečiai. Pirmajame kėlinyje pasižymėjęs S.Nyuiadzis galėjo du kartus pasiųsti kamuolį į Jerevano komandos vartų tinklą. 56 minutę po legionieriaus iš Prancūzijos smūgio „Mika“ vartininkas pirštų galais nukreipė kamuolį virš vartų. 59 minutę „Žalgirio“ atakuojančio saugo smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia dešiniojo virpsto. Po šių progų rungtynėse įsivyravo štilis, kurį kiek netikėtai rungtynėms artėjant į pabaigą nutraukė armėnai.

84 minutę, rungtynių teisėjai sušvilpus pražangą prieš Hayką Voksanyaną, „Mika“ žaidėjai gavo galimybę atlikti baudos smūgį. Jį realizuoti ryžosi G.Poghosyanas. Po armėno smūgio kamuolio nesugavo vartininkas I.Plūkas. Pirmasis prie jo suskubo T.Barseghynas ir pelnė išlyginamąjį rungtynių įvartį.

Per likusias antrojo kėlinio minutes abi komandos pavojingų progų nesukūrė. „Žalgiris“ antrąją dvikovą iš eilės apmaudžiai išleido pergalę iš savo rankų. Sostinės ekipa kitas rungtynes pasirengimo stovykloje Kipre rungtynes žais trečiadienį su Sofijos „Levski“ klubu.

„Žalgiris“ 1 -1 (1-0) „Mika“

28‘ [1-0] S.Nyuiadzis

84‘ [1-1] T.Barseghyan

VMFD „Žalgiris“: L.Lidakevičius (46‘ I.Plūkas), A.Švrljuga (46‘ A.Korsakas), A.Jankauskas (46‘ G.Freidgeimas), M.Fridrikas (46‘ R.Simanavičius), A.Jedigaryan (78‘ M.Krasnovskis), P.Janušauskas (46‘ R.Radavičius), E.Zagurskas (46‘ L.Pilibaitis, 81‘ D.Romanovskis), Andrezinho (66‘ A.Žulpa ), R.Leliūga (46‘ J.Wilk), S.Nyuiadzis (67‘ K.Strolys), K.Andreou (46‘ A.Velička, 87‘ E.Baniulis)

Jerevano „Mika“: G.Kasparov, G.Poghosyan, A.Voskanyan, A. Da Silva, V.Movsisyan, A.Petrosyan, S.Karpetyan, V.Satumyan, A.Adamian, R.Kazaryan, J.John.

Po keitimo: G.Elazyan, G.Poghosyan, T.Berseghyan, A.Arakelyan, A.Hakobyan, H.Voskanyan.