Naktį medžiojantis paukštis, kuris vadovaujasi jautria klausa, yra gražus, kilnus ir europietiškas – „Pelėdos“ simbolis pristatys šiemet Lietuvoje vyksiantį reikšmingiausią mūsų šalies istorijoje Parolimpinio sporto renginį – IBSA Europos golbolo čempionatą.
„Pelėdos“ logotipą sukūrusi nepriklausoma dizainerė-iliustratorė Lina Sasnauskaitė sako, kad pati neįsivaizduoja savęs sportuojančios uždengtomis akimis, tačiau puikiai įsijautė į aklųjų pasaulio simboliką ir sukūrė logotipą, kuris konkurse pranoko daugiau kaip 20 kitų pasiūlytų logotipų.
„Norisi atitrūkti nuo olimpinių logotipų, kur vaizduojamas tik judesys ir žmogaus figūra. Norėjosi įjungti kažkokį gyvūną, augalą arba paukštį kaip aklųjų sporto simbolį, kaip netikėtą sąsają. Pirma asociacija su golbolu man buvo šikšnosparnis, kuris skraido naktį ir orientuojasi pagal garsą. Bet paskui pamaniau, kad šikšnosparnis gali būti suprastas kaip supermeno arba „betmeno“ logotipas – paaugliškas, vaikiškas. Paišiau tol, kol šikšnosparnio ausytės ėmė priminti pelėdos ausis ir pagalvojau – kodėl gi ne? Pelėda yra naktį medžiojantis paukštis, gražus, kilnus, europietiškas. Tad išplėtojau logotipą su pelėdos simboliu. Kartu žiūrėjau, kad jis neprimintų zoologų būrelio logotipo, tad įjungiau golbolą atspindinčius elementus: rankas, kamuolį, golbolo akinius“, - kūrybines asociacijas apibūdino34 metų L. Sasnauskaitė.
Lietuvos aklųjų sporto federacija (LASF) planuoja IBSA Europos golbolo (aklųjų riedulio) čempionato logotipą daryti iškilų, kad apčiuoptų neregiai.
„Konkursą laimėjęs logotipas tikrai išskirtinis, mums patiko stipri jo idėja ir įdėtas nuoširdus kūrėjos darbas. Jame nebuvo atsibodusio vaizdo: žmogus, tamsūs akiniai ir metimo arba gynybos judesys. Be to, logotipe kamuolys ir akiniai atspindi golbolo simboliką, o pelėda kelia asociacijų su regėjimu“, - logotipo vertę pabrėžė LASF prezidentas Linas Balsys.
2015 m. liepos 5 – 12 dienomis Kauno sporto halėje ir Sabonio krepšinio centre vyksiančiame IBSA Europos golbolo čempionate dalyvaus po 10 stipriausių Europos vyrų ir moterų aklųjų riedulio komandų.
Lietuvos vyrų rinktinė varžysis su Ispanijos, Turkijos, Vokietijos, Čekijos, Suomijos, Belgijos, Slovėnijos, Švedijos ir Ukrainos komandomis. Moterų varžybose susirungs į aukščiausiąją A lygą patekusios Rusijos, Turkijos, Izraelio, Suomijos, Vokietijos, Ukrainos, Ispanijos, Danijos, Švedijos ir Graikijos rinktinės. Planuojama, kad Europos čempionate iš viso dalyvaus apie 260 žmonių iš 14 valstybių.
„Kai įsivaizdavau save žaidžiančią golbolą, manau, kad sustingčiau ir prireiktų labai daug laiko, kol pradėčiau orientuotis. Kartais jeigu būna nuobodu gatvėje aš užsimerkiu ir pabandau eiti tiesiai ir visąlaik nukrypstu į kurią nors pusę, tad neįsivaizduoju, kaip žmonės nematydami orientuojasi aikštelėje. Mano profesija lemia, kad visą pasaulį suvokiu ir išreiškiu vizualiai. Man labai malonu, kad nekomercinei organizacijai nuoširdžiai patiko mano sukurtas logotipas ir kad jis per IBSA Europos golbolo čempionatą pasklis po įvairias Europos šalis“, - kalbėjo L. Sasnauskaitė.
IBSA Europos golbolo čempionatas yra didelis žingsnis į priekį golbolo ir bendrai neįgaliųjų sporto plėtrai mūsų šalyje. Šis čempionatas yra itin svarbus tiek Lietuvai, tiek kitoms Europos šalims, kadangi tai paskutinė galimybė mūsų žemyno valstybėms išsikovoti teisę dalyvauti 2016 m. Parolimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire.
IBSA Europos golbolo čempionatą globoja Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Golbolas – viena iš populiariausių aklųjų ir silpnaregių praktikuojamų komandinių sporto šakų pasaulyje ir populiariausia sporto šaka Lietuvoje. Lietuvos golbolo rinktinė jau nuo 1998 metų skina laurus aukščiausio rango varžybose:
2014 m. Pasaulio čempionatas – IV vieta
2013 m. Europos čempionatas – I vieta.
2012 m. Londono Parolimpinės žaidynės – IV vieta
2011 m. Europos čempionatas – II vieta.
2010 m. Pasaulio čempionatas – I vieta
2009 m. Europos čempionatas – I vieta
2008 m. Pekino Parolimpinės žaidynės – II vieta ir išrinkta geriausia Lietuvos metų komanda
2007 m. Europos čempionatas – I vieta
2006 m. Pasaulio čempionatas – I vieta
2002 m. Pasaulio čempionatas – II vieta
2001 m. Europos čempionatas – II vieta
2000 m. Sidnėjaus Parolimpinės žaidynės – II vieta
1998 m. Pasaulio čempionatas – III vieta
Naujausi komentarai