A.Sabonis: visąlaik laimėti neįmanoma Pereiti į pagrindinį turinį

A.Sabonis: visąlaik laimėti neįmanoma

2012-09-05 23:59

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Arvydas Sabonis nepatvirtino ir nepaneigė gandų, kad jau buvo susitikęs su galimu nauju kandidatu į šalies vyrų rinktinės vyriausiojo trenerio pareigas.

A.Sabonis nekomentavo žiniasklaidoje pasirodžiusių pranešimų, kad bendravo su Jonu Kazlausku. "Palaukime iki rugsėjo pabaigos. Tada pasakysime, kas treniruos rinktinę", – vakar teigė LKF prezidentas, atidaręs Vilniuje šalies krepšinio 90-mečiui paminėti skirtą parodą.

– Prezidente, Lietuvos krepšinio rinktinė olimpinėse žaidynėse pateko į stipriausiųjų aštuntuką. Ko pritrūko iki geresnių rezultatų? – paklausėme A.Sabonio.

– Stebėjau, kaip komanda ruošėsi varžyboms. Po to vyrai kovojo kiekvienose rungtynėse, tačiau kažko pritrūko. Gal noro? Rusijos komandai pralaimėjome ir visas draugiškas rungtynes, todėl pralaimėjimas olimpinėse žaidynėse nebuvo staigmena. Žinoma, rusai mūsų nesudaužė, tačiau ir mes jiems neįkandome. Nesinori kalbėti apie nuovargį, nes, tarkime, rusai taip pat, kaip ir mes, žaidė ir atrankos turnyre, ir olimpinėse žaidynėse. Vadinasi, buvome tiesiog silpnesni už varžovus.

– Ar iš tiesų buvote susitikęs su J.Kazlausku ir kalbėjotės apie galimą jo darbą su rinktine?

– Dabar nieko nekomentuosiu. Rugsėjo 26-ąją planuojamas LKF valdybos posėdis, tada viską ir papasakosime. Pakentėkime šiek tiek. Reikia keisti ar nekeisti rinktinės trenerio? Kol kas renkame informaciją. Visi treneriai, dirbę su rinktine, yra kažką laimėję, po to – pralaimėję. Tai normalu. Lietuvoje taip nebus, kad visada laimėsime. Kiekvienas treneris atliko labai sudėtingus darbus. Nė vieno blogo nėra.

– Kokiam laikotarpiui bus sudaryta sutartis su nauju treneriu? Kokių kitų pasikeitimų bus rinktinėje?

– Yra keli žaidėjai, kurie baigė karjerą nacionalinėje komandoje. Manau, kad naujam varžybų ciklui komanda atjaunės. Treneris turi būti renkamas ketveriems metams, nesvarbu, kokie bus jo darbo rezultatai. Svarbiausia – olimpiada, o Europos ir pasaulio čempionatai – pasirengimas jai. Jeigu rinktinė Europoje bus devinta, manote, reikia trenerį atleisti iš pareigų? Nereikia skausmingai reaguoti į nesėkmes, juk esame buvę ir viršūnėje, ir apačioje. Tereikia priimti sprendimus, kurie mums padėtų Rio de Žaneire.

– Ar Lietuvos rinktinės treneris galės dirbti ir su klubine komanda?

– Neturime tiek trenerių ir pinigų, kad galėtume sau leisti turėti nacionalinės rinktinės trenerį, kuris daugiau nieko netreniruotų.

– Ar svarstysite užsieniečių kandidatūras?

– Turime pakankamai neblogų specialistų ir Lietuvoje. Juk kažkas treniravo mūsų rinktinę, kad ji vis patenka tarp stipriausiųjų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų