Bronzinis naujos kartos skrydis

Lietuviai atvertė naują savo krepšinio istorijos puslapį – vyrų nacionalinė rinktinė pirmą kartą iškovojo Pasaulio čempionato medalius.

Stambulas (Turkija)

Vakar mūsiškiai dvikovoje dėl bronzos apdovanojimų 99:88 nugalėjo principinę varžovę – Europos vicečempionę Serbijos komandą.

Mūsiškiai atsirevanšavo serbams už pralaimėjimą (79:89) 2009-ųjų Europos čempionate.

Mačą sėkmingiau pradėjo serbai – jie pirmajame kėlinyje buvo išsiveržę į priekį 18:9. Lietuviai nesutriko: pataikė Paulius Jankūnas, Martynas Pocius – 21:22. Baigiantis kėliniui M.Pocius persvėrė – 23:22.

Antrąjį kėlinį lietuviai pradėjo be Roberto Javtoko, kuriam iš naujo suskaudo šiame čempionate traumuotą čiurnos sąnarį. Serbų pastangos susigrąžinti iniciatyvą buvo bevaisės, o Lietuvos rinktinė Manto Kalniečio dėjimu į krepšį padidino persvarą – 47:35.

Linas Kleiza neleido serbams atsikvėpti ir trečiajame kelinyje – 58:40. Gilias krepšinio tradicijas turintys "jugai" klydo netgi elementariose situacijose ir už tai buvo baudžiami – 72:50.

Kietu charakteriu garsėjantys Serbijos krepšininkai stengėsi atsitiesti ketvirtajame kėlinyje, tačiau jiems pavyko tik pristabdyti įsibėgėjusius lietuvius – 80:58, 99:83.

Rezultatas

Lietuva – Serbija 99:88 (23:22, 25:16, 24:16, 27:34). L.Kleiza 33 taškai (7 atkovoti kamuoliai), P.Jankūnas 15, S.Jasaitis (10 atkovotų kamuolių) ir M.Kalnietis (5 rezultatyvūs perdavimai) po 14, M.Pocius 12/N.Veličkovičius 18, M.Kešeljis 12, D.Savanovičius 10.