Dvi skirtingos uostamiesčio krepšininkų pergalės

2009-02-24 09:00

Klaipėdos "Nafta-Uni-Laivitės" krepšininkai, paskutinę minutę išlyginę rezultatą, per pratęsimą išplėšė ir galutinę pergalę.

Uostamiesčio ekipa 89:81 palaužė vieną pajėgiausių Lietuvos nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato komandų Pakruojo "Merestą".

Daug jėgų pergalei atidavę Dainiaus Miliūno auklėtiniai jų išsaugojo ir kitos dienos varžyboms su Kauno "KKM-Aisčių-Artransos" penketu, kurį nesunkiai nugalėjo 95:75.

Pirmojoje turo dvikovoje Klaipėdoje Aukštaitijos ekipa jautėsi gana drąsiai. "Meresta" iki didžiosios pertraukos nuolat buvo priekyje. Kartais svečių persvara būdavo dviženklė – 19:9, 30:19.

Prasidėjus trečiajam ketvirčiui, Mindaugas Mockus ilgam vijimuisi padėjo tašką, išlyginęs rezultatą 43:43.

Paskutinį kėlinį kova užvirė iš naujo. Priekyje buvo tai viena, tai kita komanda. Likus iki pagrindinio laiko šiek tiek daugiau nei minutei, svečiai turėjo 5 taškų atsargą. Sunkiu metu iniciatyvos ėmėsi jaunasis Rokas Šimkevičius. Jo pelnyti 5 taškai leido išsaugoti viltį laimėti rungtynes per papildomas 5 min.

Pratęsus rungtynes sėkmingiau žaidė šeimininkai – "Naftos-Uni-Laivitės" krepšininkai. Mindaugas Mockus, paeiliui pelnęs 7 taškus, padėjo draugams švęsti svarbią pergalę 89:81.

Kitą dieną Klaipėdos krepšininkai, rungtyniavę Kaune su vienais NKL autsaiderių Kauno "KKM-Aisčiais-Artransa", pirmą kėlinį nebuvo panašūs į save.

Tačiau baigiantis pirmajam ketvirčiui D.Miliūno auklėtiniai pavijo kauniečius, o antrajame ketvirtyje, laimėję atkarpą 18:0, išsiveržė į priekį 48:27.

Trečiajame kėlinyje skirtumas šoktelėjo iki 62:36. Per paskutiniąsias 10 min. galėjo išmėginti jėgas mažiau pirmenybėse rungtyniaujantys klaipėdiečiai.

Klaipėdiečių treneris D.Miliūnas nesistebėjo, kad pergalės buvo iškovotos skirtingomis pastangomis – varžovai buvo nevienodo pajėgumo.

"Su "Meresta" teko mesti į kovą visas jėgas, o Kaune sunkios buvo tik pirmosios minutės", – dienraščiui sakė D.Miliūnas.

Rezultatai

"Nafta-Uni-Laivitė" – "Meresta" 89:81 (17:26, 19:15, 22:15, 18:20; 13:5). R.Kasparavičius (11/11 dvitaškių, 5 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai) ir M.Mockus (8 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai) – po 22, R.Šimkevičius 16 (7 rezultatyvūs perdavimai, 5 klaidos), S.Galdikas 11/G.Orelikas 23 (4 rezultatyvūs perdavimai), S.Slivka 21 (6 atkovoti kamuoliai, 4 klaidos, 4 perimti kamuoliai), M.Kumpis 12 (8 atkovoti kamuoliai), R.Streikus 10.

"KKM-Aisčiai-Artransa" – "Nafta-Uni-Laivitė" 75:95 (20:20, 14:32, 13:22, 28:21). V.Pikalavičius 23 (6 atkovoti kamuoliai), T.Padegimas 13, T.Milinskas 11/E.Lengvinas 16, T.Šaulis 13, R.Šimkevičius (11 rezultatyvių perdavimų, 6 klaidos), V.Tarolis ir M.Mockus (6 atkovoti kamuoliai, 6 klaidos) po 11.