E. Matakas antroje savo rungtyje Paryžiuje – ketvirtas

2024-09-05 20:16 diena.lt inf.

Lietuvos paralimpinės rinktinės plaukikas Edgaras Matakas 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpinėse žaidynėse iškovojo ketvirtą vietą. Ramūno Leono treniruojamas kaunietis finišavo ketvirtas SB11 negalios klasės 100 metrų plaukime krūtine.

Edgaras Matakas

Finaliniame plaukime Paryžiaus „La Defense“ arenoje E. Matakas buvo greitesnis nei ryte atrankoje ir nuotolį įveikė per 1 min. 14.93 sek. bei baseino sienelę palietė ketvirtas. Tai – naujas E. Matako asmeninis rekordas šioje rungtyje.

Greičiausias finale buvo olandas Rogieras Dorsmanas (1:11.07), antras liko kinas Bozunas Yangas (1:12.26), trečias atplaukė ukrainietis Danylo Čufarovas (1:12.72).

„Taip, tikėjausi asmeninio rekordo, nes ryte atrankoje plaukėsi labai lengvai. Turėjau tikslą pasigerinti asmeninį rekordą ir padariau tai. Žaidynės nenuėjo veltui. Žinoma, tikėtis būti tarp prizininkų su šiuo laiku būtų sunku, bet net nežinau, neblogai sekasi plaukti krūtine, gal čia reikia daugiau koncentruotis (šypsosi – red.). Bet dabar ne laikas apie tai galvoti. Dabar reikia atšvęsti, atšokti vestuves, o tada pagalvosiu”, – sakė E. Matakas.

Ketvirtadienio rytą vykusioje atrankoje E. Matakas distanciją įveikė per 1 min. 15.69 sek. ir pademonstravo ketvirtą rezultatą tarp visų atrankos dalyvių.

Edgarui Matakui tai buvo antras startas Paryžiuje. Pagrindinėje savo rungtyje – 50 metrų plaukime laisvu stiliumi – kaunietis užėmė 6 vietą.

Plaukikui šios žaidynės – trečiosios karjeroje. Prieš trejus metus Tokijo paralimpinėse žaidynėse E. Matakas iškovojo bronzos medalį.

Lietuvos rinktinės sportininkų startų tvarkaraštis (Lietuvos laiku):

Rugsėjo 6 d., penktadienis

11.00 val. Dziudo imtynės. Osvaldas Bareikis (J2 klasė – svorio kategorija iki 73 kg). Atranka

17.00 val. Dziudo imtynės. Osvaldas Bareikis (J2 klasė – svorio kategorija iki 73 kg). Finalai

12.50 val. Lengvoji atletika. Donatas Dundzys (F37 klasė – disko metimas). Finalas