Europos dziudo čempionate – agresorių šalies karininkės

2023-11-10 08:00

Monpeljė (Prancūzija) surengtame Europos dziudo čempionate Lietuvos atstovams nepavyko iškovoti pergalių.

Dvikova: M. J. Dudėnaitė (mėlynas kimono) atkakliai pasipriešino tituluotai kroatei P. Pavič. / T. Maričiaus nuotr.

Ilgiausiai ant tatamio varžovei priešinosi Miglė Julija Dudėnaitė (svorio kategorija iki 78 kg) – ji po 5 min. ir 2 sek. kovos pralaimėjo 2022-ųjų Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionei ir 2021 m. vicečempionei kroatei Petrunjelai Pavič.

Kęstutis Vitkauskas (iki 73 kg) 2 min. 42 sek. grūmėsi su italu Giovanni Esposito ir taip pat pripažino varžovo pranašumą.

Sandra Jablonskytė (per 78 kg) per 1 min. 04 sek. nusileido 2021 m. pasaulio jaunimo čempionei olandei Marit Kamps, kuri vėliau iškovojo bronzos medalį.

Moterų varžybose trumpiausia buvo portugalės Patricios Sampaio (iki 78 kg) ir rusės Darijos Kancavajos (ji startavo kaip neutrali atletė) akistata – Portugalijos sportininkei prireikė vos 8 sek. įveikti varžovę.

Vyrų turnyre belgas Matthiasas Casse (iki 81 kg) per 16 sek. privertė kapituliuoti makedoną Edį Shefirovskį.

Per pastaruosius penkis Europos dziudo čempionatus mūsų šalies atstovai laimėjo vos dvi dvikovas – tai 2021-aisiais Lisabonoje (Portugalija) pavyko S. Jablonskytei (tąkart ji užėmė penktą vietą).

Ant Monpeljė tatamio jėgas išmėgino 386 kovotojai iš 46 valstybių, tarp jų – net 19 Rusijos sportininkų, dalyvavusių su neutralia vėliava. Ukrainos delegacija (11 atletų) varžybų neboikotavo, nors pro Europos dziudo sąjungos (EJU) atrankos rėtį buvo prasmukę ir agresorių šalies karinių struktūrų atstovai – jaunesnioji leitenantė Madina Taimazova (laimėjo sidabro medalį), CSKA jaunesnioji leitenantė Kamila Badurova, „Dinamo“ klubo sportininkas Mansuras Lorsanovas.

„Neutralieji“ iškovojo iš viso penkis medalius – po vieną aukso ir sidabro, tris bronzos. Sėkmingiausiai pasirodė prancūzai – penki aukso ir keturi sidabro trofėjai. Du aukso medalius išsivežė azerbaidžaniečiai.

Tarptautinės dziudo federacijos (IJF) suburta pabėgėlių rinktinė, kurią sudarė šeši Irano atletai (dvi moterys ir keturi vyrai), pergalių neiškovojo.

Kitąmet Europos čempionatas numatytas balandį Zagrebe (Kroatija).