Favoritai laižosi žaizdas

2008-11-04 09:00

Baltijos krepšinio lygoje (SEB BBL) pergales iškovoję stipriausi Lietuvos klubai skaičiuoja traumuotus žaidėjus.

Įžaidėjui lūžo nosis

Trečiadienio Eurolygos dvikovai su Sopoto "Asseco Prokom" krepšininkais besirengiantis Kauno "Žalgiris" turės verstis ne tik be anksčiau susižeidusio aukštaūgio Ratko Vardos. Į Lenkiją nevyks ir pagrindinis komandos įžaidėjas Willie Deane'as.

Amerikietis mažiausiai dvi savaites gydysis nosies lūžį. Traumą W.Deane‘as patyrė per rungtynes su Sienos "Montepaschi" ekipa (jas kauniečiai pralaimėjo 67:93), kai Italijos klubui atstovaujantis Rimantas Kaukėnas, bandydamas perimti kamuolį, netyčia ranka kliudė "Žalgirio" legionierių.

Amerikiečiui po rungtynių buvo atlikta valandą trukusi operacija. Kol nosis visiškai sugis, žalgirietis žais su veido kauke.

Savaitgalį įvykusiose SEB BBL rungtynėse su "Šiauliais" Gintaras Krapikas jau braižė žaidimo schemas be W.Deane'o. Daugiausiai iš atsarginių įžaidėjų gavęs pasireikšti Mantas Kalnietis atvedė žalgiriečius į pergalę 87:50.

Nulėmė antras kėlinys

Starto penkete mačą su šiauliečiais pradėjęs M.Kalnietis buvo netoli trigubo dublio. Jis per 31 minutę pelnė 19 taškų, atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei atkovojo 6 kamuolius ir surinko 29 naudingumo balus.

"Šiauliai" aktyviau priešinosi tik pirmą kėlinį, o triuškinamą persvarą "Žalgiris" susikrovė per antrą ketvirtį. "Šiauliai" per 10 minučių pataikė vos 2 metimus iš 15, suklydo 5 kartus ir iš viso tepelnė 4 taškus, o aikštės šeimininkai į tai atsakė 27 taškais.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė. Svečius į priekį tempė vienintelis Gintaras Kadžiulis, surinkęs 23 taškus.

Išsigelbėjo tik pabaigoje

Kitaip mačas savo aikštėje klostėsi Vilniaus "Lietuvos rytui". Sostinės krepšininkams maždaug 37 min. atkakliai priešinosi Rygos "Barons" ekipa.

Abejose komandose rungtynes pradėjo po du lietuvius (Vilniaus – Marijonas Petravičius ir Mindaugas Lukauskis, Rygos – Giedrius Gustas ir Dainius Adomaitis). Svečiai daugiausia taikliais tritaškiais pirmavo dviženkle persvara – 18:8, 38:28, tačiau "Lietuvos rytas" vis sušvelnindavo skirtumą.

Įdomiausi įvykiai aikštėje užvirė paskutinio ketvirčio antroje pusėje. "Barons" klubo žaidėjai neišlaikė rungtynių tempo ir, likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes, šeimininkai padidino persvarą – 88:83.

Trauma nesustabdė

"Varžybos buvo sunkios. Varžovai rungtynes pradėjo gerai nusiteikę, todėl rezultatas iš pat pradžių pakrypo ne mūsų naudai. Džiaugiuosi, kad vyrai nepanikavo ir ieškojo savo žaidimo. Esu patenkintas ketvirtu kėliniu. Nerimą kelia, kad daug klystame ir leidžiame varžovams atkovoti kamuolius po mūsų krepšiu", – sakė vilniečių vyriausiasis treneris Antanas Sireika.

Šio susitikimo pirmajame kėlinyje aikštelę paliko "Lietuvos ryto" puolėjas Chuckas Eidsonas. Varžovas amerikiečiui prakirto antakį ir šis sukruvintu veidu išskubėjo į drabužinę. Vėliau amerikietis sutvarstytas grįžo į aikštę ir tęsė rungtynes.

Rezultatai

Elito divizionas

"Lietuvos rytas"–"Barons" 95:85 (26:28, 17:15, 26:27, 26:15). Taškus pelnė: M.Nielsenas 22, B.Milisavljevičius 18, M.Lukauskis 17/A.Škelė 27, D.Alexanderis 23, G.Gustas ir D.Adomaitis po 8.

"Žalgiris"–"Šiauliai" 87:50 (27:21, 25:4, 19:17, 16:8). M.Kalnietis 19, P.Jankūnas 17, Ž.Janavičius 9/G.Kadžiulis 23, S.Kuzminskas 8, A.Šležas 6.

Tartu "Rock"–Rygos ASK 84:59 (16:22, 26:13, 16:21, 26:13). A.Paade 19, T.Beardas 18, G.Tsintadzė 16/C.Breweris 21, B.Šundovas 15, R.Marshas 14.

"Venspils"–Kėdainių "Nevėžis" 78:64 (14:13, 14:21, 29:17, 21:13). R.Zakis 22, J.Strelniekas 17, T.Brazeltonas 14/D.Šilinskis 15, V.Dapkus 14, B.Veikalas 10.

"Valmiera"–Talino "Kalev-Cramo" 63:86 (17:26, 19:13 8:21 19:26). I.Bankevičas 18, A.Cavaras ir R.Clarkas po 11/K.Kanguras 15, J.Linehanas 14, K.Lyde'as 11.