Startuos šešios įgulos
Rugsėjo 18–25 d. Račicėje (Čekija) vyksiančiame pasaulio irklavimo čempionate varžysis šešios Lietuvos įgulos, iš viso – septyniolika sportininkų. Tai rekordinė sudėtis.
Vyrų vienvietę irkluos Mindaugas Griškonis, porinę dvivietę – šiemet Europos čempionate bronzą iškovoję Dovydas Nemeravičius ir Armandas Kelmelis, porinę keturvietę – Dominykas Jančionis, Aurimas Adomavičius, Giedrius Bieliauskas ir Ž.Gališanskis, pavienę dvivietę – Europos jaunimo čempionai Dovydas ir Domantas Stankūnai, pavienę keturvietę – Povilas Stankūnas, Mantas Juškevičius, Povilas Juškevičius ir Martynas Džiaugys, moterų porinę keturvietę – Dovilė Rimkutė, Donata Karalienė, Ieva Adomavičiūtė ir Viktorija Senkutė.
Ž.Gališanskis priminė, kad Miunchene (Vokietija) įvykusiame Europos čempionate prieš startą B finale, kurį lietuviai laimėjo, D.Jančionis ir G.Bieliauskas susikeitė vietomis valtyje.
„Tokios sudėties ir treniravomės visą laiką iki pat pasaulio čempionato, – apie pasirengimą pasakojo Žygimantas. – Taip pat perkėlėme vairą iš Aurimo Dominykui, daugiau pokyčių nebuvo. Po Europos čempionato treniruočių planą papildėme ilgesnėmis sprinto atkarpomis: 250 m pratybas keitė 500 m ir 750 m distancijos, atsirado ir intensyvi 1 500 m treniruotė – keičiant tempą, lavinant startą ir finišą. Pasaulio čempionate sieksime patekti į finalą.“
Į žaidynes galėčiau nevykti – perduočiau olimpinį kelialapį jo nusipelniusiam jaunam irkluotojui.
Laukia nauja patirtis
Apie naujos įgulos – moterų porinės keturvietės – tikslus atsargiai kalbėjo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkė D.Karalienė.
„Nuotaikos – dviprasmės. Nekantraujame išbandyti jėgas naujoje valčių klasėje, bet kartu nerimaujame, nes neturėjome jokio tarptautinio starto su keturviete ir nelabai žinome, kokiu lygiu galime irkluoti. Tai bus nauja patirtis, kurios labai laukiame“, – sakė olimpietė.
D.Karalienė teigė, kad anksčiau būdavo nedrąsu sėsti į keturvietę.
„Atrodydavo, kad neturime pakankamai pajėgių irkluotojų suaugusiųjų rinktinėje, bet ši mintis grįžo, kai į sportą sugrįžo I.Adomavičiūtė, – kalbėjo irkluotoja. – Pirma idėja buvo, kad startuosime dar ir dviviete su D.Rimkute, tačiau nusprendėme nesiblaškyti ir susikoncentruoti į darbą keturvietėje.“
Patyrusi irkluotoja pridūrė: „Man smagu – komandinėje įguloje jaučiuosi labai gerai. Didesnėje valtyje – savi iššūkiai, bet man patinka pokyčiai, nauji išbandymai, nauji tikslai.“
„Visą sezoną treniravomės ir tikėjomės su P.Stankūnu startuoti čempionate dviviete valtimi, tačiau planai pasikeitė, – sakė pavienės keturvietės įgulos narys M.Juškevičius. – Improvizuodami surinkome sudėtį: pasikvietėme patyrusį M.Džiaugį ir stipriausią iš jaunimo – mano brolį Povilą – su juo dar nesame kartu startavę šį sezoną, tad bus įdomu. Nuo pirmo yrio irkluosime iš visų jėgų.“
Kitąmet – olimpinė atranka
M.Griškonis teigė, kad po Tokijo olimpinių žaidynių septynis mėnesius nesėdo į valtį, nestartavo Europos čempionate.
„Visą sezoną buvo ganėtinai sunku pajausti valtį, atrasti optimalią irklavimo techniką. Tikrai buvau išsiderinęs, ši duobė – tikrai gili, todėl tikiuosi, kad iš jos išsiropšti pavyks kitais metais, – dalijosi mintimis M.Griškonis. – Be to, esu Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas, vadovauju verslui. Kartais kyla minčių: kodėl tai darau? Niekam nieko nenoriu įrodyti – tik sau pačiam... Ambicijų turiu ir labai tikiuosi, kad kitąmet dalyvausiu atrankoje į Paryžiaus olimpines žaidynes. Toks yra mano tikslas – iškovoti olimpinį kelialapį Lietuvai. Į žaidynes galėčiau ir nevykti – perduočiau tą teisę jo nusipelniusiam jaunam irkluotojui.“
Europos čempionato prizininkai D.Nemeravičius ir A.Kelmelis prieš startą pasaulio čempionate jaučiasi itin ramiai.
„Orientuojamės į finalą, – sakė D.Nemeravičius. – Vis dėlto tai lyg loterija. Rizikuosime, bet jei pavyks – viskas gali atsipirkti. Po Europos čempionato pamatėme savo pasirengimo trūkumus, atlikome visas korekcijas, tačiau atsirado tam tikrų techninių niuansų. Dar nesame tokie, kokie turėtume būti, bet tai nuovargis, kurį įveiksime.“
Naujausi komentarai