Kaip pasiruošti pirmajam triatlonui? Pereiti į pagrindinį turinį

Kaip pasiruošti pirmajam triatlonui?

2017-07-18 12:38 diena.lt inf.

Jau šį trečiadienį vyks pirmosios triatlono varžybos „Orion Tri-fun“ Kaune. Didžiajai daliai renginio dalyvių tai bus pirmoji pažintis su šia sporto šaka. Kaip pasiruošti šiam startui pataria vienas ištvermingiausių, labdaros tikslais „100 IRONMAN“ triatlono distanciją per metus planuojantis įveikti Aleksandras Kočetkovas.

Aleksandras Kočetkovas Aleksandras Kočetkovas

– Pirmosios varžybos Kaune vyks jau šį trečiadienį. Kaip dalyviai turėtų praleisti paskutinę dieną?

– Ilsėdamiesi. Jokių treniruočių, jokių pabėgiojimų ar ilgų vaikščiojimų prekybos centruose. Fiziškai jau reikėjo būti pasiruošusiems, paskutinės dienos treniruotės naudos neduos. Aš patarčiau tiesiog nusiraminti, atsipalaiduoti ir ruoštis psichologiškai. Geriausia tiesiog paskaityti knygą ar pažiūrėti kokį filmą.

– O kaip dėl daiktų susidėjimo?

– Kai varžybos vyksta vakare, daiktus susiruošti galima ir tą pačią dieną. Nebent nėra tam laiko. Visa tai, ką dėsitės į varžybas priklauso nuo oro, tad būtų gerai žinoti, koks jis bus. Taip pat, ko tikrai reikės, o kas tik apsunkins varžybas ir ruošimąsi.

– Kokios aprangos ir inventoriaus gali reikėti varžybose?

– Iš esmės reikia atkreipti dėmesį į oro sąlygas ir organizatorių paskelbtas taisykles. Pavyzdžiui, šalmas yra būtinas, o ar reikia neopreninio plaukimo kostiumo, priklauso nuo vandens temperatūros. Visa kita – jau organizatorių taisyklės. Vieni leidžia bėgti iš vandens be marškinėlių, kiti – jau ne. Šiam „Tri-Fun“ triatlonui visai nebūtina savęs apkrauti. Ypač, jei dalyvaujate tik tam, kad pasiektumėte finišą, o ne dėl prizų ir laiko.

Verta pagalvoti, ar reikia papildomai specialių dviračio batų, ar šias rungtis įveiksite tik su bėgimo bateliais. Nuo to priklausys ir rezultatas. Visgi, dviračio batai sukurti taip, kad mynimas būtu ratu, o ne vien tik pedalų spaudimas žemyn. Nesikeisdami batų sutaupysite laiko tranzito zonoje, o ir ne visi juos turi įsigiję.

Taip pat siūlyčiau rengtis taip, kad visą trasą galėtumėte įveikti kuo mažiau keičiant aprangą. Jei neturite specialios triatlono aprangos, o vanduo šiltas, rinkitės šortus plaukimui ir vėliau tiesiog užsidėkite marškinėlius.

Sportininko atsakomybė – tiksliai žinoti trasą ir kelintą ratą važiuoja ar bėga. Nepasitikėkite prieš jus važiuojančiais ar bėgančiais, lyderiai taip pat daro klaidų.

Venkite plaukti su dviratininkų marškinėliais ar šortais, kurie turi kišenių. Į juos prisipildys vandens ir tems jus kaip inkaras žemyn. Tai yra nepatogu ir apsunkins kito kranto pasiekimą.

– Daugeliui sunkiausiai suvokiama kaip elgtis tranzitinėje zonoje. Kaip čia nepasimesti?

– Svarbu nepanikuoti. Triatlonas yra sportas, kuriam reikia ruoštis iš anksto. Reikia tiksliai žinoti, ką ir kokia tvarka darysi. Atplaukus ir ruošiantis važiuoti dviračiu privaloma prieš paliečiant dviratį jau būti užsidėjus ir užsisegus šalmą. Baigus važiuoti dviračiu, būtinai sustokite prieš tranizto žymėjimo liniją, nes dviračiu į ją įvažiuoti negalima. Šalmą nusiimti galima tik sustojus ir pastačius dviratį. Čia jau kyla klausimai, ką pirmiau nusiimti/užsidėti. Šalmą ar batus? Iš streso galima užsidėti šalmą, bet pamatysite, kad likote be marškinėlių ir prarasite laiko kol juos apsivilksite. Nėra vieno ir geriausio plano, kokia seka ką užsidėti, nusiimti tranzitinėje zonoje. Profesionalai, didžiausi konkurentai daro vis kitaip, tad sėkmingą seką teks atrasti individualiai.

Patarčiau visada prieš startą atvykti ankščiau, apžiūrėti tranzito zoną, pasivaikščioti ir pabandyti įsivaizduoti kaip atrodys jūsų veiksmai išlipus iš vandens ir ruošiantis važiuoti dviračiu, o vėliau – grįžus dviračiu ir ruošiantis bėgimui. Nepakenks pasidaryti ir planą papunkčiui. Aš tokius darausi, darosi ir kiti profesionalai. Tai padeda išvengti kylančios įtampos ir klaidų.

– Kiek dėmesio reiktų skirti ir susipažinimui su trasa?

– Peržiūrėjimas trasos brėžinių, vietos, kelio dangos ir reljefo yra taip pat svarbi planavimo dalis. Sportininko atsakomybė – tiksliai žinoti trasą ir kelintą ratą važiuoja ar bėga. Nepasitikėkite prieš jus važiuojančiais ar bėgančiais, lyderiai taip pat daro klaidų ir aklas sekimas gali baigtis diskvalifikacija ar neišnaudota proga.

Dėl susipažinimo su trasa dabar itin parankios technologijos. Jei nepavyksta su trasa susipažinti gyvai, ją daugiau ar mažiau tiksliai galima peržvelgti su „Google earth“ ar kitomis programomis. Tuomet žinosite ko tikėtis ir kam pasiruošti.

– Triatlone dalyviams teks įveikti 200 m plaukiant, 10 km dviračiu ir 2,5 km bėgant. Kokio strategijos reikėtų laikytis pradedantiesiems?

–„Neužsirauti“ starte. Visi mes tikriausiai turime savo mėgstamiausią rungtį, kurioje esame greičiausi. Išnaudokite tai ir pataupykite jėgas. Jei esate prastas plaukikas, bet labai greitas dviratininkas, tuomet plaukimą galite įveikti nors ir plaukdami ant nugaros ar „varlyte“. Tuomet atsigriebti galėsite važiuodamas. Taip pat patarčiau visose rungtyse pradėti lėčiau ir vis greitėti. Nepulkite sprintuoti, leiskite ir kūnui šiek tiek atsikvėpti po buvusios rungties. Iš karto pasileidę iš visų jėgų galite finišo ir nepasiekti.

Pirmasis triatlonas Kaune

„Orion Tri-Fun“ triatlono startas planuojamas Kauno „JachtKlubo“ teritorijoje. Dviračių trasa nusidrieks iki Pažaislio vienuolyno ir atgal. Bėgimas vyks parko takeliais. Dalyviai gali bėgti individualiai ar dalyvauti estafetėje.

Dalyviams teks įveikti 200 m plaukiant, 10 km su dviračiu ir dar 2,5 km nubėgti.

Visų dalyvių laukia renginio medaliai, rėmėjų dovanos. 1-3 vietų prizininkai bus apdovanoti „S-sporto“ prizais, o patys greičiausi – išskirtiniu „Orion“ įmonės įsteigtu prizu, atversiančiu pažintį su investicijų pasauliu.

Idėją Kaune surengti triatlono varžybas palaiko VšĮ „Lietuvos triatlono taurė“, remia VšĮ „Nacionalinis ekstremalaus sporto klubas“ ir Kauno miesto savivaldybė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra