Kanojininkas H. Žustautas tapo olimpiečiu

2015-08-22 10:50 diena.lt inf.
Henrikas Žustautas
Henrikas Žustautas / ltok.lt nuotr.

Planetos baidarių ir kanojų irklavimo pirmenybėse Italijoje šeštadienį vyrų sprinto 200 m rungties finale penktą vietą užėmė bei vieną iš septynių kelialapių į 2016 metų Rio de Žaneiro (Brazilija) vasaros olimpiadą pelnė kanojininkas Henrikas Žustautas.

21-erių H. Žustautas, kuris šiame sezone iškovojo pirmųjų Europos žaidynių bei pasaulio jaunimo čempionato auksą, vyrų pagrindiniame A finale, aplenkęs varžovus iš Ukrainos, Portugalijos, Vengrijos ir Azerbaidžano, distanciją įveikė per 39,105 sekundės.

Šios rungties aukso medalį iškovojo baltarusis Artiomas Kozyrius (38,605 sek.), sidabrą pelnė kinas Qiangas Li (38,815 sek.), o bronza tenkinosi brazilas I. Queirozas Dos Santosas (38,915 sek.).

Baidarininkai Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas liko septinti

Lietuvos dvivietė baidarė - 28-erių metų Ričardas Nekriošius bei metais jaunesnis Andrejus Olijnikas - šeštadienį 1000 m rungties finale užėmė septintą vietą bei liko per žingsnį nuo kelialapių į 2016 metų Rio de Žaneiro (Brazilija) vasaros olimpiadą.

Lietuviai pagrindiniame A finale distanciją, kuriose aplenkė varžovus iš Ispanijos bei Italijos, įveikė per 3 minutes 13,599 sekundės.

Šios rungties pasaulio čempionų auksas atiteko vokiečiams Maxui Rendschmidtui ir Marcusui Grossui (3:10,175), aplenkusiems australus Kenny'į Wallace'ą bei Lachlaną Tame'ą (3:11,132) ir serbus Marko Tomičevičių bei Milenko Žoričių (3:11,502).

Olimpinių kelialapių iškovoti nepavyko ir Aurimui Lankui bei Edvinui Ramanauskui

Lietuvos vyrų dvivietė baidarė, kurią sudarė 29-erių metų A. Lankas bei metais vyresnis E. Ramanauskas, 200 m rungties finale užėmė septintą vietą bei nepateko tarp šešių kelialapius į 2016 metų Rio de Žaneiro (Brazilija) vasaros olimpiadą iškovojusių ekipų sportininkų.

Lietuvos įgulos, aplenkusios varžovus iš Kanados bei Švedijos, laikas pagrindiniame A finale - 31,489 sekundės.

Šios rungties auksas atiteko vengrams Šandorui Totkai ir Peteriui Molnarui (30,935 sek.), sidabrą iškovojo rusai Jurijus Postrygajus bei Aleksandras Djačenka (30,966), o bronzos apdovanojimai tenkinosi serbai Nebojša Grujičius ir Marko Novakovičius (31,046 sek.).