Lietuvos moterų krepšinio rinktinė važiuoja į mėsmalę. Būtent taip treneris Rūtenis Paulauskas apibūdino Rygoje laukiančias Europos čempionato antrojo etapo kovas.
Lietuvės tikisi, kad Ryga bus svetingesnė už Valmierą. Mažame Latvijos miestelyje pasibaigusiose C grupės varžybose mūsiškės iškovojo vieną pergalę, bet į antrąjį etapą keliauja be įskaitinių taškų.
Valmieroje Lietuvos rinktinė patyrė du skaudžius smūgius. Pirmadienį po dramatiškos kovos 66:69 nusileido Turkijai, o antradienį 52:60 turėjo pripažinti titulą ginančios Rusijos rinktinės pranašumą.
Šios rungtynės klostėsi pagal panašų scenarijų, kaip ir draugiškas mačas prieš savaitę Kaune (62:72). Lietuvės tris kėlinius žaidė puikų krepšinį, bet galingos varžovės įrodė pranašumą per lemiamą ketvirtį.
"Parodėme, kad galime žaisti ir su aukščiausio lygio komandomis, todėl rankų nenuleidžiame ir turime visas galimybes", – po rungtynių sakė geriausia 2008 m. Europos jaunoji krepšininkė Gintarė Petronytė.
Tam pritarė ir rinktinės strategas Rūtenis Paulauskas. Jis apgailestavo dėl vienintelio dalyko – kad nepavyko iškovoti įskaitinių taškų prieš F grupės varžybas.
Antrajame etape po tris stipriausias keturių grupių komandas sudarys E ir F grupes. Lietuvių laukia kovos su Baltarusijos, Italijos ir Prancūzijos komandomis. Į atkrintamąsias varžybas pateks po keturias E ir F grupių rinktines. Pirmąsias F grupės rungtynes Lietuvos rinktinė žais su prancūzėmis rytoj 20.15 val.
– Treneri, kaip vertinate komandos pasirodymą grupės varžybose? – pasiteiravome rinktinės trenerio R.Paulausko.
– Žaidimą vertinu gerai, gaila, kad nepavyko iškovoti taškų. Manau, buvome verti dviejų pergalių, bet galbūt tik aš taip manau. Tačiau reikia su tuo susitaikyti ir rengtis antrajam etapui. Savo likimą valdome patys. Reikia kuo greičiau vėl pasikrauti emocinių jėgų ir toliau dirbti.
– Dvejas pastarąsias rungtynes pralaimėjote labai apmaudžiai. Kokias išvadas padarėte po šių nesėkmių?
– Tai pamatysime jau Rygoje. Žinoma, tokie pralaimėjimai veikia skaudžiai. Bet mūsų komandai, kuri nėra favoritė ir nėra iki galo subrendusi tokio lygio kovoms, tos nesėkmės net gali išeiti į naudą. Tai patvirtino ir rungtynės su Rusijos rinktine. Galbūt galėjo atrodyti, kad po pralaimėjimo turkėms nusvirs rankos, bet matėme visai kitokį vaizdą. Už kovingumą ir norą merginos vėl nusipelnė aukščiausio įvertinimo.
– Per grupės varžybas išryškėjo tendencija, kad kiekvienose rungtynėse puolimo naštą velka po dvi tris žaidėjas, o kitos lieka šešėlyje. Ar tam yra objektyvių priežasčių?
– Manau, kad tos priežastys labiau subjektyvios. Kiekvienas žmogus yra savitas, ir skirtingai rengiasi rungtynėms. Tą psichologinį darbą pirmiausia atlieka pati žaidėja. Visų krepšininkių fizinė forma yra panaši. Merginos atrodo žvaliai, moka susikaupti, išnaudoti tai, ką turime. Deja, atsitinka taip, kad kai kurios žaidėjos nepademonstruoja visų savo sugebėjimų, ir mums to trūksta.
– Viena tokių žaidėjų – Aušra Bimbaitė. Gynėjai buvo juoda diena per mačą su turkėmis (0/13 metimų), o su rusėmis ji žaidė labai mažai. Kaip ji jaučiasi?
– Tikrai negaliu pasakyti, nes į žmogaus vidų neįlįsi. Aušra normaliai bendrauja su komanda, sako, kad jaučiasi gerai. Turime kelias poilsio dienas, todėl tikiuosi, kad visas problemas pavyks išspręsti.
– Viename interviu minėjote, kad visi rezervai įžaidėjos pozicijoje yra panaudoti. Ar mūsų rinktinė turi rezervų kitose aikštės vietose?
– Viskas priklauso nuo varžovių. Kuo daugiau rezervų turi jos, tuo mažiau lieka mums. Mūsų būsimos varžovės turi europinio lygio įžaidėjas, tad mes turėsime ieškoti kitų variantų ir kompensuoti savo trūkumus.
– Valmieroje turėjote galimybę stebėti būsimų varžovių prancūzių, italių ir baltarusių žaidimą. Kokį įspūdį padarė šios rinktinės?
– Šiek tiek nustebau, kad praėjusio čempionato prizininkė Baltarusija antrąjį etapą pradės be įskaitinių taškų. Tačiau D grupės komandos – labai lygios. Ten visos rungtynės klostėsi labai atkakliai, o baltarusių ir prancūzių rungtynėse (63:61) prireikė pratęsimo. Apskritai visi specialistai vienareikšmiškai sako, kad Valmieroje žaidė gerokai stipresnės komandos nei Liepojoje. Ten aiškiai išsiskyrė Latvija ir Ispanija, o pas mus visos komandos labai stiprios, priklausančios elitui.
Mūsų laukia tikra mėsmalė – arba sumals, arba išgyvensime. Norint patekti į kitą etapą, gali neužtekti ir dviejų pergalių, tačiau merginų akyse matau ryžtą. Dar galime šiek tiek pagerinti žaidimo kokybę. Darysime viską, kad čempionatas mums nesibaigtų po trejų rungtynių.
Jurgita Štreimikytė, buvusi rinktinės žaidėja
Tie du pralaimėjimai buvo labai skausmingi. Susidaro įspūdis, kad žaidėjos kiekvienų rungtynių pradžioje sunkiai susitvarko su įtampa. Nežinau, kodėl taip yra. Atrodo, kad didžioji dalis krepšininkių turi užtektinai patirties – žaidžia Eurolygoje ir Europos čempionatas joms jau ne pirmas. Galbūt tas didelis noras padaro meškos paslaugą, merginos perdega.
Rinktinės žaidime pasigendu sveikos sportinės agresijos. Kiekviena žaidėja turėtų labiau pasitikėti savimi. Jeigu jos yra rinktinėje, žaidžia Europos čempionate, vadinasi, yra geros krepšininkės. Todėl turėtų labiau pasitikėti savimi, žaisti agresyviau ir kiečiau, nebijoti imtis iniciatyvos, o ne žvalgytis į komandos drauges.
Iki šiol matėme, kad kiekvienose rungtynėse gerai sužaisdavo tik kelios žaidėjos, o kitos tarsi pasislėpdavo. Jei tai nepasikeis, antrame etape bus labai sunku. Prancūzės, baltarusės ir italės turi savitą stilių, žaidžia agresyviai ir emocingai. Už pasyvumą varžovės būtinai nubaus.
Grupės varžybose nudžiugino mūsų rinktinės charakteris ir užsispyrimas. Dabar tereikia nusimesti tą įtampą ir žaisti geriau. Tikiu, kad mūsų komanda tikrai gali žaisti geriau. Svarbiausia – pasitikėti savimi ir savo komanda. Manau, kad tikrai įmanoma iškovoti tas dvi pergales. Europos čempionate nematau nenugalimų komandų.
Turnyro lentelės (pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai)
E grupė
1. Latvija 2 0 156:120 4
2. Ispanija 2 0 137:113 4
3. Slovakija 1 1 119:129 3
4. Lenkija 1 1 114:146 3
5. Graikija 0 2 128:132 2
6. Čekija 0 2 117:131 2
F grupė
1. Rusija 2 0 134:113 4
2. Prancūzija 2 0 139:122 4
3. Italija 1 1 128:134 3
4. Turkija 1 1 130:140 3
5. Baltarusija 0 2 119:130 2
6. Lietuva 0 2 118:129 2
Statistika
Lietuva – Rusija
2009 06 09, Valmieros olimpinis centras, 1200 žiūrovų.
52:60 (8:13, 19:10, 19:22, 6:15).
Lietuva: G.Petronytė 17 (3/10 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 5/5 baudų, 9 atkovoti kamuoliai), D.Staugaitienė 10 (4/12 metimų), E.Staknevičienė 8 (2/7 metimų, 4/5 baudų), A.Čiūdarienė 7, S.Valužytė 5 (3/9 metimų), R.Valentienė 3 (4 perdavimai), G.Paugaitė 2 (M.Sauliūtė, V.Pacauskienė, A.Bimbaitė).
Rusija: O.Artiošina 16 (5/7 dvitaškių, 2/2 tritaškių), M.Stepanova 12 (6 atkovoti kamuoliai), M.Kuzina 11, I.Korstin 8 (6 atkovoti kamuoliai), J.Volkova ir S.Abrosimova (6 perdavimai) – po 4, I.Osipova 3, M.Karpunina 2 (T.Ščiogoliova, J.Lisina, T.Popova).
Komandų rodikliai: dvitaškiai – 12/40 (30 proc.) ir 19/38 (50), tritaškiai – 6/18 (33,3) ir 4/8 (50), baudos – 10/12 (83,3) ir 10/16 (62,5), atkovoti kamuoliai – 30 ir 35, rezultatyvūs perdavimai – 12 ir 11, perimti kamuoliai – 10 ir 9, klaidos – 15 ir 18, blokai – 2 ir 4.
Naujausi komentarai