Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuviai pradėjo kovas Tokijo olimpinėse žaidynėse: M. Griškonio pasirodymas – sėkmingas

2021-07-23 07:26
DMN inf.

Olimpinės žaidynės Lietuvos sportininkams prasidėjo sėkmingu irkluotojo Mindaugo Griškonio pasirodymu. Po to pirmą barjerą įveikė ir moterų porinė dvivietė. O vyrų porinėms dvivietei ir keturvietei viltis teks gaivinti paguodos varžybose.

Lietuviai pradėjo kovas Tokijo olimpinėse žaidynėse: M. Griškonio pasirodymas – sėkmingas
Lietuviai pradėjo kovas Tokijo olimpinėse žaidynėse: M. Griškonio pasirodymas – sėkmingas / V. Danginio nuotr.

Vienviečių valčių varžybų pirmajame etape patyręs lietuvis, dalyvaujantis jau ketvirtose žaidynėse, 2000 m nuotolį įveikė per 7 min. 5,88 sek. ir nusileido tik kanadiečiui Trevorui Jonesui (7 min. 4,12 sek.). Trečias finišavo turkas Onatas Kazakli (7 min. 20,11 sek.), ketvirtas – Dara Alizadeh iš Bermudos (7 min. 34,26 sek.), penktas – Huseinas Alireza iš Saudo Arabijos (7 min. 54,18 sek.).

Kanadietis, lietuvis ir turkas pateko į pirmadienį vyksiantį ketvirtfinalį, o du lėčiausi irkluotojai varžysis paguodos lenktynėse.

„Sunkus oras, sunku kvėpuoti“, – pirmiausia ištarė M. Griškonis, išlipęs iš valties. „Bet mes to ir tikėjomės dėl didelio karščio ir didelės drėgmės“, – neslėpė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Keblys. Lygindamas sąlygas Tokijuje ir 2016 m. Rio de Žaneiro žaidynėse, treneris sakė: „Rio oras buvo mums labiau įprastas, apie 25 laipsniai šilumos. O čia 34-35 laipsniai karščio. Tad skirtumas yra.“

Anot K.Keblio, pagrindinis M.Griškonio tikslas pirmąją dieną buvo patekti tarp trijų greičiausiųjų: „Nekėlė tikslo spausti iš savęs viską. Reikėjo pasibandyti, prasikvėpuoti, apšilti šioje rungtyje.“

Pagal visiškai skirtingus scenarijus olimpinės žaidynės prasidėjo Lietuvos porinių dviviečių valčių įguloms.

Pirmą kartą aukšto lygio varžybose kartu irkluojantys Saulius Ritter ir Aurimas Adomavičius pusę distancijos buvo trečioje vietoje, garantuojančioje bilietą į pusfinalį, tačiau vėliau atsidūrė už visų varžovų ir finišavo ketvirti. Gaivinti medalio viltis lietuviams teks jau rytoj paguodos plaukime. Ten, norint patekti į pusfinalį, reikės aplenkti bent vienus varžovus – čekus, airius arba vokiečius.

Pirmojo etapo lenktynėse greitesni už Lietuvos įgulą (6 min. 23,8 sek.) buvo olandai, pasiekę geriausią olimpinių žaidynių rezultatą (6 min. 8,3 sek.), britai (6 min. 12,8 sek.) ir rumunai (6 min. 13,62 sek.)

„Prie karščio pripratome, jau ne taip trukdė, šiandien jaučiausi pasiruošęs. Bet antrąją distancijos pusę neirklavome taip, kaip galėjome. Gal pritrūko ir keleto treniruočių jau Tokijuje, kad visiškai nušlifuotume techniką, pajustume vandenį. Bandysime rytoj padaryti geriausia, ką galime – rytoj laukia žūtbūtinė kova, privalome aplenkti bent vieną valtį. Atiduosime visas jėgas“, – sakė A.Adomavičius.

S.Ritter pripažino, kad trasoje dažnai žvalgėsi, kaip sekasi varžovams: „Britus jautėme, nes jie buvo šalia. O rumunus stebėjome, kokius veiksmus jie atlieka.“ Rio de Žaneiro olimpinis vicečempionas į pastebėjimą, kad gal labiau įpratęs būti priekyje, o ne vytis varžovus, sakė: „Nepasakyčiau, kad esame įpratę visą laiką būti priekyje. Tai priklauso nuo pačių sportininkų savybių – kaip išdėstome jėgas distancijoje. Šiandien bandėme irkluoti gerai, pirma distancijos pusė parodė, kad galime būti konkurencingi, bet po to varžovai buvo greitesni. Reiki ne kalbėti, pripratę ar ne, bet taisyti savo klaidas ir būti greitesniais.“

Netrukus po vyrų startavusios Rio de Žaneiro žaidynių bronzinės prizininkės parodė, kad ne veltui šį sezoną jos vadinamos Lietuvos rinktinės lyderėmis. Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė pirmavo beveik visą atrankos plaukimą ir tik jo pabaigoje, kai dėl patekimo į pusfinalį jau nebebuvo abejonių, užleido pirmąją poziciją Nyderlandų įgulai (6 min. 49,9 sek.). Jai lietuvės nusileido 0,48 sek. Trečią kelialapį į pusfinalį šiame plaukime laimėjo australės (6 min. 53,3 sek.), o į paguodos plaukimą keliaus vokietės (6 min. 59,61 sek.).

„Nuotaika vidutinė, gal tikėjomės šiek tiek geriau. Bet džiaugiamės, kad iškart patekome į kitą etapą, nereikės startuoti rytoj. Kai ką padarėme gerai, kai ko pritrūko. Bandysime iki pusfinalio pasitaisyti. Vis tiek norėjome būti lyderės, bet šiek tiek finiše pralaimėjome. Tam, kad būtų idealu, turėjome būti pirmos“, – po finišo sakė M.Valčiukaitė.

Išlipusios iš valties irkluotojos užsidėjo specialias šaldančias liemenes. D.Karalienė pripažino, kad Tokijuje kepinantis karštis daro įtaką visiems sportininkams, tarp jų ir lietuviams, todėl nelabai galima daryti kažkokių išvadų. „Šiemet buvo mažai varžybų. Startavome tik pavasarį, tada vienaip viskas atrodė, olimpinėse žaidynėse vėl viskas iš naujo“, – sakė tik pernai rudenį sportininkės karjerą atnaujinusi D.Karalienė.

Kuriame finale A (dėl 1-6 vietų) ar B (dėl 7-10 vietų) kovos paskutinę akimirką į olimpines žaidynes patekusi Lietuvos porinė keturvietė paaiškės sekmadienį po paguodos plaukimo. Čia šeši ekipažai rungsis dėl dviejų likusių kelialapių į A finalą.

Šiandien pirmajame etape Armandas Kelmelis, Martynas Džiaugys, Dovydas Nemeravičius ir Dominykas Jančionis savo plaukime liko šešti tarp šešių įgulų, nuo pirmąją vietą užėmusių olandų atsilikę 23,27 sek.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra