20 sek. – maždaug tiek laiko ištiksi, kol svečias mandagiai pasisveikina, nusimeta striukę ir klesteli į kėdę.
20 sek. – per tiek laiko, neatlaikęs košmariškos Taisono smūgių krušos, Vilniaus ringe kapituliavo japonas Kenichi Ito ir sutrikęs apsiverkė.
Ignas po praėjusią savaitę laimėtos bušido "King of Kings" turnyro kovos tiesiog švytėjo iš laimės.
"Prieš penkerius metus tas japonas sugadino mano debiutą Tokijo ringuose. Jis man suplėšė meniską ir, nors toliau tęsiau kovą, teko pralaimėti. Vietiniai teisėjai beveik neleido grumtis stovint, o tik imtis. Matyt, jie norėjo padėti japonui. Galiausiai pralaimėjau… Labai dėl to pykau, nuoskaudos negalėjau pamiršti daugybę metų. Nenuostabu – juk iki šiol vakarais, po sunkių treniruočių, jausdavau stiprius kelių skausmus, dėl kurių kaltas būtent K.Ito. Prieš atsakomąją kovą jau netgi sapnuodavau, kaip jį nugaliu. Iš tikrųjų viskas panašiai ir nutiko", – pasakojo Kauno "Cunamio" klubo kovotojas ir treneris.
– Ringuose esate pasiekęs ne vieną dešimtį pergalių. Kodėl laimėjimas prieš K.Ito jums yra toks išskirtinis?
– Vienas žodis – revanšas. Ruoštis akistatai su japonu pradėjau prieš gerą pusmetį. Tuomet dar nežinojau, kad mūsų keliai susikirs. Tačiau po paskutinės puikiai pavykusios ir efektingu nokautu laimėtos kovos su lenku (kovo mėnesį – aut. past.) supratau, kad mano lūkesčiai išaugo. Turiu siekti daugiau, bet reikia dar intensyviau treniruotis. Plušėjau iškart net pas kelis trenerius. Dirbau su kudo treneriu Ilgaru Gružinsku, su džiudžitsu treneriu Donatu Uktveriu, teko lieti prakaitą pas fizinio pasirengimo specialistą. O kur dar smūgių treniruotės? Prieš keturis mėnesius išgirdau, kad kausiuosi būtent su tuo japonu. Ši naujiena tapo stipriu spyriu į užpakalį. Jaučiausi motyvuotas... Kraujas užvirė, manyje prabudo kažkoks žvėris. Su tokiomis mintimis gyvenau visą likusį laiką.
– Prieš kelerius metus prisipažinote, kad jūsų svajonė – užkariauti Japonijos ringus. Ar šis tikslas nepasikeitė?
– K.Ito tada stipriai smogė ir mano rožinei svajonei. Juk Japonija – kovos menų tėvynė. Tikėjausi ten debiutuoti visai kitaip. Vėliau pasiekiau ir skambių pergalių, bet bėgant metams svajonės pasikeitė. Dabar mano didysis tikslas – persikelti į Jungtines Amerikos Valstijas. Su šia šalimi sieju savo ateitį. Tačiau tai žemiška svajonė, pagrįsta ir sportiniais, ir finansiniais argumentais. Ten nepalyginti didesnės galimybės, milžiniška rinka, puikiai veikianti kovos menų industrija.
– Ar tai reiškia, kad Lietuvoje iš kovų neišgyvenate?
Jei ne privatūs rėmėjai, turbūt tektų net į skolas įlįsti.
– Apie ką mes kalbame? Nenoriu skųstis ar verkšlenti, tačiau mūsų šalis nedidelė, čia nėra reitingų sistemos, nėra rinkos. Smagu matyti, kad organizatoriai, federacijos sugeba užpildyti "Siemens" areną ar kitas didžiąsias šalies sales, kad bušido, mišrūs kovos menai prasiskynė kelią į pripažinimą. Tačiau man, kaip kovotojui, iš to nauda – tik moralinė. Nesakysiu konkrečių sumų, bet, pusę metų rengdamasis kovai, už ją gaunu tiek, kad vos užtenka vitaminams, specialistų konsultacijoms, traumoms gydyti. Kad ir susitvarkyti kovojant nuskilusį dantį… Jei ne privatūs rėmėjai – odontologijos klinika "Neodenta", verslininkas Saturnas Dubininkas, dar keli pagalbininkai, turbūt tektų net į skolas įlįsti. Žodžiu, kitąmet tikiuosi apsigyventi jau už Atlanto.
– JAV – ne vien didelių galimybių, bet ir milžiniškos konkurencijos šalis. Ar esate garantuotas, kad ten jūsų lauks išskėstomis rankomis?
– Nesu toks naivus. Puikiai suprantu, kad ten vėl viską teks įrodinėti iš naujo. Amerikoje tokių kaip aš – šimtai. Gal esu geresnis už konkurentus, tačiau sau sakau: esi vidutiniokas. O jei sugebėsiu kažką daugiau – bus puiku. JAV turiu tam tikrų ryšių, ten jau daugiau nei dešimtmetį gyvena mano brolis. Jis pagelbės dėl vizos ir kitais biurokratiniais klausimais. O sportine prasme mano tikslas – įsitvirtinti UFC (didžiausia JAV mišrių kovos menų organizacija – aut. past.) reitinge.
– Triuškinama smūgių kruša, kurią pažėrėte japonui, yra tarsi jūsų firminis ženklas. O kokie jūsų trūkumai ringe?
– Ne paslaptis, kad esu neblogas smūgiuotojas. Imtis sekasi sunkiau. Tačiau aš labai daug dirbu kamšydamas savo spragas. Ne veltui šiemet tapau Lietuvos kudo čempionu, Vokietijoje tapau imtynių čempionato prizininku. Sausio mėnesį planuoju išmėginti jėgas Europos džiudžitsu pirmenybėse. Stengiuosi tapti universaliu kovotoju.
– Kaune dirbate ir treneriu. Ar nebus gaila atsisakyti šios veiklos?
– Trenerio darbas, auklėtiniai buvo tas argumentas, kuris mane sulaikė nuo išvykimo į JAV visus metus. Tačiau viskam ateina laikas. Nemanau, kad už Atlanto keisis mano gyvenimo būdas. Sporto salėse kasdien praleidžiu po 6–8 val. Arba treniruojuosi pats, arba padedu kitiems. Tai jau įaugo į kraują.
– Ar toks fanatiškas atsidavimas neužkliūva jūsų artimiesiems? Juk laiko šeimai turbūt ir nebelieka.
– Esu kilęs iš menininkų šeimos, tad išvis keista, kaip pasukau kovinio sporto keliais. Pamenu, būdamas vaikas pamačiau filmą "Rokis", kuriame Sylvesteris Stallone vaidino boksininką Rocky Balboa, ir viskas. Ta istorija taip mane užbūrė, kad kitų variantų nė nebesvarsčiau. Tėvai ilgai nenorėjo leisti į treniruotes, bet galiausiai, būdamas keturiolikos, juos įkalbėjau. Savo šeimos nesu sukūręs, bet mano draugė į sportą žiūri tolerantiškai. Laiko vienas kitam randame.
– Jūsų pravardė – Taisonas. Ar ji dėl itin agresyvaus, sprogstamo kovos stiliaus, kokį demonstruodavo legendinis amerikiečių boksininkas Mike'as Tysonas?
– Žinoma. M.Tysonas buvo mano vaikystės idealas. Per televiziją stebėdavau jo judesius ringe, mokiausi to drąsaus stiliaus, sprogstamųjų smūgių, prieš veidrodį kartodavau jo žingsnelius. Žavėjausi juo ne vien ringe. Šio boksininko gyvenimas – kaip romanas, kuriame gausu pakilimų ir gilių nuosmukių. Žinoma, nenorėčiau kartoti jo klaidų (M.Tysoną visą gyvenimą lydėjo skandalai, kelerius metus jis praleido kalėjime – aut. past.), tačiau šios asmenybės tvirtumas ir tai, kaip jis įveikė visus gyvenimo iššūkius, mane žavi. Jei, būdamas JAV, turėsiu galimybę, būtinai apsilankysiu salėje, kur Geležinis Mike'as treniruodavosi. O pavakarieniauti, pasikalbėti su šiuo atletu – didžiausia mano svajonė.
Naujausi komentarai