Lietuvos grandams – varžovų kirčiai

2008-10-07 09:00

Per vieną vakarą – dvi staigmenos: Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) varžybose suklupo praėjusio sezono čempionas "Žalgiris" ir vicečempionas "Lietuvos rytas".
Elito divizione kauniečiai svečiuose 82:90 pralaimėjo latvių "Valmiera" ekipai, kurią treniruoja buvęs "Žalgirio" strategas Ainaras Bagatskis.

Aikštės šeimininkai, apsigynę nuo nerezultatyvių žalgiriečių Marcuso Browno, Ratko Vardos, Pauliaus Jankūno atakų, atitrūko antrajame kėlinyje – 31:23. Kauno ekipa buvo priartėjusi 30:33, tačiau "Valmiera" vėl spurtavo – 44:32.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje P.Jankūnas sumažino skirtumą – 64:66, bet Kauno krepšininkai nesulaikė Rinaldo Širšninio ir Janio Poznako, kurie dviese per daugiau nei per tris minutes pelnė 11 taškų, o "Valmiera" leido pasižymėti tik Dainiui Šalengai – 77:69.

Iki dvikovos pabaigos likus pusantros minutės, latviai pirmavo 81:78, bet per likusį laiką M.Brownas prametė tris tritaškius bei dvitaškį, o "Valmiera" žaidėjai pataikė 9 baudas iš 10.

"Komandoje jaučiama įtampa. Nusiteikimą rungtynėms veikia pastarosiomis savaitėmis klube tvyranti nežinomybė. Be to, kai kuriuos mūsų žaidėjus pradėjo vilioti kitos komandos. Pavyzdžiui, Ratko Vardos agentas siūlo vidurio puolėjui iš Kauno keltis į Krasnojarską. Krepšininkų kontraktuose yra numatytos sąlygos, kad, tam tikrą laiką negavę sutarto atlyginimo, jie gali pasirinkti kitą ekipą", – sakė dienraščiui "Žalgirio" klubo viceprezidentas Gediminas Navikauskas.

"Lietuvos rytas" išvykoje 66:79 nusileido Tartu "Rock" (Estija).

Vilniečiai pirmavo iki 8 min. – 11:9, vėliau iniciatyvą tvirtai perėmė aikštės šeimininkai. Trečiajame kėlinyje Estijos atstovai, pataikę keturis tritaškius iš eilės, pirmavo 57:36.
Tartu ekipos variklis, buvęs Kauno žalgirietis Tanoka Beardas, pelnė 17 taškų ir atkovojo 12 kamuolių.

"Neįvertinome naujosios "Rock" komandos. Nemačiau, kad mūsiškiai būtų norėję ją įveikti", – neslėpė nusivylimo "Lietuvos ryto" vyriausiasis treneris Antanas Sireika.
"Mes dar trūksta susižaidimo, o "Rock", sustiprinusi gretas Beardu, yra žymiai pajėgesnė nei pernai", – teigė Vilniaus klubo legionierius Matthew Nielsenas.
Elito divizione "Lietuvos rytas" yra ketvirtasis (1 pergalė, 1 pralaimėjimas), "Žalgiris" – septintasis (1, 1). Pirmauja latvių "Ventspils" (2, 0).

Rezultatai

"Valmiera" – "Žalgiris" 90:82 (26:23, 20:11, 20:28, 24:20). Taškus pelnė: R.Clarkas 24, R.Širšninis 21, I.Bankevičas 18/L.Woodsas 16, P.Jankūnas 15, D.Šalenga, M.Brownas ir W.Deanas po 14.

"Rock" – "Lietuvos rytas" 79:66 (19:15, 20:15, 24:14, 16:22). T.Beardas 17, G.Cincadzė 15, J.Taltsas ir V.Sanikidzė po 14/B.Milislavljevičius 14, M.Nielsenas 12, M.Petravičius 10.