„1936 m. buvo surengtas pirmasis Lietuvos irklavimo čempionatas Kaune. Jame teisę turėjo dalyvauti tik vyrai. Po metų irklus įmerkė ir moterys. Šiemet suėjo lygiai 80 m., kai irklavimo profesionalai, nepaisant lyties varžosi svarbiausiose metų nacionalinėse irklavimo varžybose. Šiemet Galvės ežerą siūbuos irkluotojai iš Gruzijos, Baltarusijos, Suomijos, Latvijos ir kitų šalių. Džiaugiamės, kad svarbiausios nacionalinės varžybos yra reikšmingos ne tik Lietuvos irkluotojams, nacionalinei rinktinei, bet ir sportininkams iš svetur. Jiems šis čempionatas svarbus tiek dėl galimybės pasivaržyti su Lietuvos irkluotojais, kurie tarptautinėje arenoje gerbiami už profesionalumą, tiek dėl mūsų gražios gamtos“, – pasakoja LIF prezidentas Dainius Pavilionis.
Nacionaliniame čempionate su iš svetur atvykusiais dalyviais varžysis geriausi Lietuvos sportininkai, įskaitant visą Lietuvos irklavimo rinktinę, olimpiečius. Dėl medalių kovos dar neseniai Tarptautinės irklavimo federacijos (FISA) pastebėtas ir įvardintas, kaip sparčiai kylanti žvaigždė Dovydas Nemeravičius, prieš kone porą savaičių sidabro medalius Glazge pelnę Saulius Ritteris, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius, Mindaugas Griškonis, Europos čempionate bronzą nuraškiusios Milda Valčiukaitė, Ieva Adomavičiūtė ir kt.
Penktadienį nuo 12:00 val. iki 18:00 val. vyks jauniausių irkluotojų – jaunių parengiamieji ir finaliniai plaukimai. Šeštadienį Galvės ežero vandenis drums visos amžiaus grupės: jaunimas iki 23 m., suaugusieji irkluotojai bei meistrai. Nuo 9:00 val. Iki 11:10 val. vyks jaunimo ir suaugusiųjų parengiamieji plaukimai, o nuo 13:30 val. Iki 15:50 val. – finaliniai. Taip pat jų metu vyks ir parolimpiečių iš Lietuvos bei Baltarusijos plaukimai. Po jų – nugalėtojų apdovanojimai. Nuo 17:00 val. bus galima stebėti meistrų varžytuves, kurios, planuojama, truks valandą. Sekmadienį, taip pat kaip ir šeštadienį, nuo 9:00 val. iki 11:10 val. vyks jaunimo ir suaugusiųjų parengiamieji plaukimai, o nuo 12:30 val. iki 14:50 val. irkluotojai varžysis dėl medalių.
„Kasmet sulaukiame nemažo būrio čempionato stebėtojų. Šiemet varžybų stebėjimui meteorologai prognozuoja itin gražų orą“, – tikina D.Pavilionis. Jis priduria, kad Lietuvos gyventojai mėgsta irklavimo varžybas ne tik dėl to, kad tai yra psichologiškai sunkus ir azartiškas sportas, tačiau ir dėl to, kad lietuvių genotipas, apskritai, yra labai tinkantis šiai sporto šakai. Lietuviai yra aukšti, romūs, tačiau tvirto charakterio ir kantrūs, mokantys susikoncentruoti ir išlaikyti dėmesį. Todėl Lietuvos gyventojai ne tik puikūs irkluotojai, skabantys daugiausiai medalių sporto arenoje, bet ir entuziastingi tokių rungtynių stebėtojai.
Lietuvos čempionato žiūrovai kviečiami atvykti į Trakų olimpinį sporto centrą, adresu Karaimų g. 73, Trakai. Viso čempionato metu bus galima išbandyti irklavimą sausumoje – specialiais treniruokliais. Dalyvavimas renginyje ir irklavimas ergometrais – nemokamas.
Apie Lietuvos irklavimo federaciją (LIF):
Lietuvos irklavimo federacija (LIF) vienydama Lietuvos irkluotojų bendruomenę puoselėja irklavimo sportą, gina ir stiprina visų irkluotojų tradicijas bei vertybes. LIF jungia visas Lietuvoje įsikūrusias irklavimo bazes, kuriose treniruojamasi ir mokomasi irkluoti. Irklavimo bazės įsikūrusios Vilniuje, Birštone, Trakuose, Prienuose, Šiauliuose, Klaipėdoje, Kupiškyje ir Telšiuose, Kaune ir jo rajone.
Irklavimas kaip sporto šaka yra daugiausiai pelniusi medalių Lietuvai. 2016 m. vykusiose Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse irkluotojai Lietuvai pelnė netgi du medalių komplektus (viso 4 medaliai), o pernai tapo pasaulio čempionato laimėtojais.
Irklavimas laikomas tiek sporto šaka, tiek aktyvaus poilsio pramoga. Irklavimas išskirtinis tuo, kad irkluojama sėdint nugara į valties priekį. Irklavimo rungtys yra skirstomos į moterų ir vyrų; su vairininku ar be jo; į vienviečių, dviviečių, keturviečių ar net aštuonviečių valčių tipus. Irkluojama tiek su vienu irklu, tiek su dvejais.
Naujausi komentarai