"Lietuvos rytas" nušlavė kauniečius

2008-11-10 09:00
"Lietuvos rytas" nušlavė kauniečius / Mindaugo Ažušilio nuotr.

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) savaitgalio rungtynės su Kauno ekipomis Vilniaus "Lietuvos rytui" tapo lengvu pasivaikščiojimu – "Aisčių" ir "Kauno Triobet" klubai įveikti bendru 102 taškų skirtumu.

Mačai – tarsi repeticija

"Mūsų komandai reikėjo lengvų rungtynių, kuriose galima žaisti be didelės įtampos, kur vyrai gali pajusti žaidimo malonumą, patirti gerų emocijų. Prisijungus olimpiečiams turėjome mažai draugiškų rungtynių, o tokie mačai būna lyg draugiški, tai padeda geriau susižaisti, pajusti žaidimą", – po triuškinamai laimėtų mačų prieš kauniečius kalbėjo "Lietuvos ryto" vyriausiasis treneris Antanas Sireika.

Rungtynės su "Aisčių" ir "Kauno Triobet" klubais vilniečiams tapo gera repeticija prieš mačą su trečia laikinosios sostinės ekipa "Žalgiriu". Stipriausios šalies komandos jėgas išbandys šeštadienį Kauno sporto halėje, kur vyks Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) rungtynės.

Penktadienį "Lietuvos rytas" svečių aikštėje 106:62 nepasigailėjo "Kauno Triobet" ekipos. LKL vicečempionams jaunieji kauniečiai priešinosi du kėlinius, kai atsiliko 30:38. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui komandas skyrė tik 5 taškai (39:44), tačiau tuomet Vilniaus klubo krepšininkai laimėjo atkarpą 20:2 ir nutolo 64:41.

Duso gynybos gniaužtuose

Dar mažiau intrigos buvo šeštadienio rungtynėse Vilniuje, kur "Lietuvos rytas" nepaliko jokių vilčių "Aisčių" komandai ir varžovus nugalėjo 108:50. "Vakar darėme daugiau broko, o šiose rungtynėse žaidėme truputį geriau, mažiau klydome. Ryte krepšininkams pasakiau, jog reikia žaisti kokybiškesnį žaidimą ir susitvarkyti gynyboje", – bandė lyginti dvejas varžybas A.Sireika.

Jo auklėtiniai mačą pradėjo mieguisti ir po penkių minučių varžovai pirmavo 11:10. Tačiau "Aisčių" energija greitai išseko ir "Lietuvos rytas" pirmą kėlinį laimėjo 27:17. Sunkiausiai svečiams sekėsi po ilgosios pertraukos, kai per 10 minučių kauniečiai į varžovų krepšį įmetė vos 6 taškus. Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus minutei komandas skyrė jau 40 taškų (73:33).

Šeimininkų gretose taškus pelnė visi aikštėje pasirodę krepšininkai. Šeštąją pergalę iškovoję vilniečiai yra pirmoje LKL turnyro lentelės vietoje.

Laimėjo be legionierių

Antroje LKL vietoje žengiantis "Žalgiris" Šiauliuose iškovojo penktą pergalę, vietos krepšininkus nugalėjęs 76:66. Kauniečių gretose žaidė tik 8 krepšininkai. Prie traumas besigydančių Ratko Vardos ir Willie Deane'o prisijungė ir trečiasis komandos legionierius Lorenas Woodsas. Amerikietis negalėjo žaisti dėl ligos.

Prieš savaitę SEB BBL rungtynėse 37 taškų skirtumu "Žalgirui" nusileidę šiauliečiai šįkart buvo kupini noro atsirevanšuoti. Iki didžiosios pertraukos atrodė, kad tą jiems pavyks padaryti – po dviejų kėlinių aikštės šeimininkai pirmavo 33:24. Tačiau kauniečiai nebuvo linkę nusileisti ir trečią ketvirtį pradėjo spurtu 11:1 bei persvėrė rezultatą (35:34).
"Žalgirio" pranašumas išryškėjo tik paskutiniame ketvirtyje. 36 min. "Šiauliams" dar buvo pavykę priartėti iki 63:65, tačiau netrukus svečiai laimėjo atkarpą 7:0 ir įsirašė sunkią pergalę. "Visi žaidėjai buvo užsidegę, puikiai kovojo, vykdė visus trenerių nurodymus, tad trečią ir ketvirtą kėlinukus sužaidėme kone idealiai. Mums taip yra – kuo blogiau, tuo geriau žaidžiame ir randame daugiau jėgų", – sakė "Žalgirio" trenerio asistentas Darius Maskoliūnas.

Kol kas nežinia, kada vėl pradės sportuoti persišaldęs L.Woodsas. Šiandien po gydytojų konsiliumo paaiškės, ar kitose Eurolygos rungtynėse į aikštę galės išbėgti kitas komandos aukštaūgis R.Varda.

Rezultatai

Vilniaus "Lietuvos rytas"–Kauno "Aisčiai" 108:50 (27:17, 22:12, 29:6, 30:15). "Lietuvos rytui" daugiausiai taškų pelnė: S.Babrauskas ir M.Gecevičius (7 atkovoti kamuoliai) – po 16 taškų, D.Zavackas 15 (8 atkovoti kamuoliai)/"Aisčiai": D.Motiejūnas 16 (3/11 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 7/10 baudų), P.Skurdauskas 11, P.Kleiza 5.

"Šiauliai"–Kauno "Žalgiris" 66:76 (19:13, 14:11, 18:19, 15:23). "Šiauliai": V.Praškevičius 13, V.Stanevičius 13, G.Vileita 10/"Žalgiris": J.Mačiulis 17, D.Šalenga 16, P.Jankūnas 15 (8 atkovoti kamuoliai).

"Alytus"–Marijampolės "Sūduva" 75:76 (23:15, 18:32, 17:18, 17:11). "Alytus": N.Varnelis 26, Ž.Urbonas 16, V.Tatarūnas 9/"Sūduva": M.Runkauskas 20 (8 atkovoti kamuoliai), M.Kalvelis 15, G.Kurtinaitis 11.

Panevėžio "Techasas"–Klaipėdos "Neptūnas" 94:98 (32:28, 20:17, 19:34, 23:19). "Techasas": D.Griškėnas 28, J.Tauai 20, Ch.Hillas 14 (5 perimti kamuoliai)/"Neptūnas": M.Mažeika 30, E.Dainys 18, A.Vaitiekus 14.

"Kaunas Triobet"–Vilniaus "Lietuvos rytas" 62:106 (15:20, 15:18, 11:26, 21:42). "Kaunas Triobet": Š.Vasiliauskas 13, A.Milaknis 11 (2/11 tritaškių), V.Lipkevičius 10/"Lietuvos rytas": M.Lukauskis 23, M.Gecevičius 16, M.Petravičius 11.