LKL bronza - Prienų „Rūdupiui“

Trečiose LKL mažoje finalo rungtynėse Prienų "Rūdupis" 84:83 palaužė Utenos "Juventus" ir laimėjo seriją 3:0, taip perrašydami lygos istoriją.

1-asis kėlinys. Abi komandos energingai pradėjo kėlinį, tačiau įtampa daro savo - keturios iš eilės netaiklios atviros atakos. Pirmuosius taškus pelno Utenos krepšininkai. "Juventus" spurtuoja 5:0, tačiau neilgai trukus "Rūdupis" pasiveja varžovus po taiklaus tritaškio metimo. Prien7 ekipa niekaip negali apsiginti nuo veržlių atkų, besibaigiančių taikliais metimais baudos aikštelėje - 5:11.

Pirmąją kėlinio pusę Utenos ekipa diktuoja žaidimo sąlygas, naudodamiesi kiekvienu netaikliu prieniškių metimu. "Juventus" kol kas atakuoja iš visų pozicijų 100 proc. Tuo tarpu Prienai - iš dvitaškių zonos taikliai meta tik kas trečią metimą.

Likus kiek daugiau nei dviem minutėms iki kėlinio pabaigos uteniškio A. Kiežos sąskaitoje jau 9 taškai. Vytis varžovus prieniškiams padeda antras taiklus A. Juškevičiaus taiklus tritaškis metimas. Po G.Oreliko dvitaškio skirtumas mažėja iki dviejų taškų - 26:28.

2-asis kėlinys. G. Orelikas kėlinį pradeda tritaškiu metimu ir išveda "Rūdupio" komandą. G. Orelikas įsūdo dar vieną tritaškį metimą ir savo sąskaitoje jau turi 15 taškų. Po šių metimų "Rūdupio" persvara tik didėja, kuri pasiekia 10 taškų.

Kurį laiką Prienų komanda buksuoja puolime ir renka pražangas gynyboje. "Juventus" po truputį mažina skirtumą - 40:34. Penkias minutes nė taško jau nepelnė "Rūdupio" G. Orelikas. Trys taiklūs A. Juškevičiaus baudos metimai didina "Rūdupio" pranašumą iki aštuonių taškų.

Rezultatyviausi žaidėjai po dviejų kėlinių:

"Rūdupis": G. Orelikas 16, A. Juškevičius 14, P. Butkevičius 10;

"Juventus": A. Kieža 11, G. Maceina 10, V. Čepukaitis 8.

3-asis kėlinys. Po pertraukos grįžę žaidėjai pimą minutę niekaip nesugebėjo pelnyti taškų. A. Kieža pirmasis pelno taškus, prabėgus beveik dviem kėlinio minutėms - 51:47. A. Vasiliauskas šauna iš trijų taškų zonos - taikliai. Skirtumas sumažintas iki minimumo. Tris minutes Prienai nesugeba pelnyti taškų.

Dar vienas A. Vasiliausko taiklus tritaškis ir rezultatas persvertas Utenos naudai. Rezultatą lygina R. Alijevas. Kova taškas į tašką vyksta jau geras keturias minutes. A. Juškevičius taikliai atakuoja iš trijų taškų zonos - 60:57. G. Orelikas skirtumą padidina dar dviem taškais, tačiau gynyboje netrukus užsidirba ketvirtąją pražangą. Jį aikštėje keičia J. Sinica.

4-asis kėlinys. Utenos komanda skirtumą mažina nuo baudos metimų linijos, tačiau A. Juškevičius šauna iš trijų taškų zonos - 68:63. Tritaškiu metimu atsako ir Ž. Urbonas.

G. Orelikas smeigia penktą taiklų savo tritaškį metimą - 75:70. P. Butkevičius - taikliai iš po krepšio. Likus penkioms minutėms iki kelinio pabaigos R. Alijevas stabdo tempą, o ataką baigia vėlgi P. Butekevičius taikliu dvitaškiu iš po krepšio, atkovojus kamuolį po netaiklaus metimo. Likus trims minutėms iki kėlinio pabaigos pentą pražangą gauna P. Butkevičius, Ž. Urbonas realizuoja du baudos metimus.

A. Juškevičius ir R. Alijevas pradeda finalinį spurtą pergalės link - 83:74. A. Vasiliauskas mažina skirtumą iki trijų taškų. Likus penkiolikai sekundžių iki rungtynių pabaigos prie baudų metimo linijos stoja R. Alijevas. Vienas metimas taiklus. M. Prekevičius meta iš toli - taiklus metimas, skirtumas - 1 taškas. žaisti lieka vos kelios sekundės.

Rezultatyviausi žaidėjai:

"Rūdupis": A. Juškevičius 22, G. Orelikas 21, P. Butkevičius 18 (6 atkovoti kamuoliai);

"Juventus": A. Kieža 20, A. Vasiliauskas 16, G. Maceina (8 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai) ir Ž. Urbonas po 12.

Tiesioginę rungtynių transliaciją visiems krepšinio gerbėjams dovanoja SPORT1 televizija.