LKL favoritai pusfinalyje neužtruko

2009-04-30 09:00

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) favoritai tiesiausiu keliu žengė į finalą, nors antrosiose pusfinalio rungtynėse ir turėjo vargo su varžovais.

Kauno "Žalgiris" Klaipėdoje palaužė "Neptūną" 73:64 (8:20, 28:11, 20:17, 17:16) ir, laimėjęs seriją 2:0, šešioliktąjį kartą kovos dėl LKL čempionų titulo.

Tačiau "Neptūno" ekipa nebuvo nusiteikusi be kovos paleisti titulą ginančių žalgiriečių. Rungtynių pradžioje jie išsiveržė į priekį 10:0 ir tvirtai iniciatyvą laikė visą pirmąjį kėlinį. Kauno ekipa atsigavo antrajame kėlinyje, tačiau po pertraukos kova vyko apylygiai.

"Žalgiriui" 26 taškus pelnė Jonas Mačiulis 26 (7/9 dvitaškių, 3/8 tritaškių 3/8), 11 – Tadas Klimavičius 11 (atkovojo 11 kamuolių), 10 – Paulius Jankūnas 10, po 9 – Mantas Kalnietis (7 rezultatyvūs perdavimai) ir Dainius Šalenga.

Neptūne" rezultatyviausiai žaidė Arvydas Eitutavičius – 18 taškų.

Vilniaus "Lietuvos rytas" Šiauliuose 85:78 (22:17, 21:17, 22:21, 20:23) antrą kartą įveikė "Šiaulius", tačiau kova dėl pergalės vyko iki paskutinės minutės.

"Lietuvos rytui" daugiausia taškų pelnė Marijonas Petravičius 17 (atkovojo 14 kamuolių), Martynas Gecevičius – 16, Mindaugas Lukauskis – 15.

"Šiaulių" gretose išsiskytė 26 taškus surinkęs Gintaras Kadžiulis bei 13 surinkęs Andrius Šležas.

Didžiojo LKL finalo serija, kurioje kausis "Žalgiris" ir "Lietuvos rytas", prasidės gegužės 6 d. Kaune.

Kova dėl bronzos medalių startuos gegužės 4 d. Šiauliuose. Ši serija vyks iki trijų pergalių.