Maskvą užkariavo raudonieji
Rusijos sostinė Maskva. Buvęs turgus, tapęs Lužnikų stadionu. Rusiška ruletė. Geresnės sekos išaiškinti Europos futbolo karalių ir nesugalvosi.
Sukūrė futbolo spektaklį
Akiai gražus žaidimas, gausybė progų, aistros ir susistumdymai bei viską vainikavusi rusiška ruletė – 11 metrų baudinių serija. Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) Čempionų lygos finalas patenkino net išrankiausių sporto gurmanų lūkesčius.
Ypač – Mančesterio „United“ gerbėjų lūkesčius. Anglijos pramonės miesto „raudonieji velniai“ trečią kartą tapo Europos futbolo karaliais.
Argi neironiška? Buvusioje pasaulio komunistų sostinėje proletarai nugalėjo „aristokratus“ – Londono „Chelsea“.
Kova buvo intriguojanti, dramatiška ir negailestinga. 120 minučių gryno futbolo spektaklio čempionui išaiškinti neužteko. Per baudinių seriją visų nervai buvo įtempti iki begalybės, net „Chelsea“ savininkui Romanui Abramovičiui savo ložėje sunkiai sekėsi prisiversti pažvelgti į aikštę.
Matyt, Rusijos oligarchas nujautė kažką negero. Ir buvo teisus – baudinių serijoje stipresni buvo „raudonųjų velnių“ nervai. 6:5 – ir pagrindinis Čempionų lygos trofėjus po aštuonerių metų pertraukos vėl iškeliavo į Mančesterį.
Lemtinga kapitono klaida
Christiano Ronaldo po finalo nukrito ant žolės ir verkė net kūkčiodamas. Ašaros buvo ir džiaugsmo, ir kartu palengvėjimo.
Būtent geriausias pasaulio žaidėjas pirmasis suklydo baudinių serijoje ir suteikė auksinį šansą „Chelsea“ komandai. Bet futbolo dievai nenusigręžė nuo C.Ronaldo.
Paskutinis prieš Edwiną van der Sarą stojęs Londono komandos kapitonas Johnas Terry šovė kaip iš patrankos, bet į virpstą.
„Raudonųjų velnių“ sirgalių stovykloje nuvilnijo palengvėjimo atodūsis, kuris netrukus tapo džiaugsmo fiesta – vartininkas atmušė Nicolo Anelkos smūgį.
„Nedaug vidurio gynėjų ryžtųsi mušti lemiamą baudinį. Johnas yra misteris „Chelsea“. Neabejoju, kad jis atsigaus ir grįš dar stipresnis. Mes visi jį palaikome“, – po rungtynių užtikrino „Chelsea“ saugas Frankas Lampardas.
Londono komandos treneris Avramas Grantas buvo lygiai tokios pat nuomonės: „Jei ne JT, mes nebūtume nužygiavę taip toli. Baudiniai yra baudiniai.“
Prisiminė istorines paraleles
„Ši komanda puiki, ši komanda – fantastiška. Ar geriausia, kuriai vadovavau? Taip!“ – emocingai po finalo kalbėjo „United“ strategas seras Alexas Fergusonas.
66 metų škotas atvedė „United“ į antrąją viršūnę Čempionų lygoje. 1999 metų finalas buvo ne mažiau dramatiškas, bet visi Mančesterio komandos nariai prisiminė daug senesnius įvykius.
Būtent šiemet sukako 50 metų nuo tragedijos Miuncheno oro uoste, kai po lėktuvo avarijos žuvo aštuoni „United“ komandos žaidėjai. Tačiau tais pačiais metais „raudonieji velniai“ pirmą kartą tapo Europos karaliais.
Dar labiau simboliška, kad tą garsiąją avariją išgyvenęs seras Bobby Charltonas palydėjo dabartines „United“ žvaigždes ant Lužnikų stadione suręstos nugalėtojų pakylos.
„Buvau sunerimęs, kai Ronaldo neįmušė baudinio, bet jaučiau, kad likimas yra mūsų pusėje. Ir tai, kad Terry paslydo – taip pat likimas. Mes tiesiog privalėjome pagerbti tuos vaikinus, kurie prieš pusę amžiaus įėjo į „United“ istoriją“, – aiškino A.Fergusonas.
Legendinis B.Charltonas trečiadienį pamatė, kaip Ryanas Giggsas pagerina jo „United“ sužaistų rungtynių rekordą (dabar jis – 759 mačai), bet vis tiek šypsojosi. Juk būtent R.Giggsas įmušė lemiamą baudinį ir dar kartą pagerbė senąsias „raudonųjų velnių“ žvaigždes.
„Chelsea“ žada sugrįžti
„Aš labai, labai didžiuojuosi šia komanda. Vaikinai atliko neįtiki
Naujausi komentarai