"Neptūnas" antrąjį etapą pradėjo nesėkme

2009-01-29 09:00

Klaipėdos "Neptūno" krepšininkai SEB Baltijos krepšinio lygos (BBL) "Iššūkio" taurės turnyro antrąjį etapą pradėjo nesėkmingai – Rygoje pralaimėjo VEF komandai 85:92.

Buvusio garsaus krepšininko Valdžio Valterio treniruojami latviai nuo pirmųjų minučių išsiveržė į priekį ir įgytą persvarą išlaikė iki rungtynių pabaigos.

Klaipėdiečiai silpnai pradėjo dvikovą. Per 6 min. pelnę tik 3 taškus, šeimininkams leido pelnyti net 19.

Antrąjį kėlinį "Neptūno" žaidėjams pavyko sustabdyti svečius – 12 min. komandas skyrė 10 taškų. Tačiau VEF žaidėjams pavyko dar kartą pabėgti 40:22.

Daug jėgų vijimuisi išeikvodavę klaipėdiečiai nesugebėdavo išlaikyti sumažėjusio skirtumo (40:47, 45:59).

Trečiojo ketvirčio pabaiga, kai Ryčio Vaišvilos treniruojami žaidėjai dar kartą priartėjo 63:71, suteikė vilties, kad per paskutiniąsias minutes pavyks išsigelbėti. Klaipėdiečiai buvo arti tikslo – likus pusantros minutės aikštės šeimininkų persvara siekė vos tris taškus.

"Neptūno" žaidėjai varžovus stabdė greitai prasižengdami, tačiau Rygos žaidėjai, taikliai metę baudas, išsaugojo persvarą iki pabaigos.

R.Vaišvila neranda atsakymo, kodėl jo auklėtiniai vos ne visas rungtynes išvykose pradeda vangiai.

"Rodos, žaidėjai normaliai apšilo, buvo gerai nusiteikę. Prieš varžybas krepšininkai vienas kitą ragino kovoti, tačiau rungtynėms prasidėjus negalėjau jų pažinti", – stebėjosi "Neptūno" treneris.

Klaipėdiečių ekipos strategas matė ir daugiau pralaimėjimo priežasčių: "Nesulaikėme rezultatyviausio varžovų krepšininko Eugenijaus Kolesnikovo, pelniusio 27 taškus. Blogai metėme baudas – iš 27 pataikėme 15. O varžovams, lyg tyčia, lemiamu metu nedrebėjo rankos."

Antrajame etape trys geriausios po pirmojo etapo A grupės komandos su B grupės trejetu sudarė C grupę. Jos tarpusavyje sužais po du kartus. Komandų sąskaitoje liks ir visi pirmajame etape iškovoti taškai.

Į atkrintamąsias varžybas su C grupės komandomis pateks ir dvi geriausios D grupės ekipos. Šioje grupėje žaidžia 4–6 vietas pirmajame etape A ir B grupėse užėmusios komandos.

Painia pirmenybių sistema nėra patenkintas "Neptūno" strategas.

"Organizatoriai galėtų taikyti paprastą varžybų sistemą, kurią suprastų ir vaikai", – sakė R.Vaišvila, pats nelengvai perkandęs turnyro eigą.