Pagerbs aukas
2020-ųjų vasaros olimpinių žaidynių ugnis bus įžiebta kitąmet kovo 11-ąją Graikijoje, o į Japonijoje įsikūrusią karinę Macusimos bazę atkeliaus maždaug po devynių dienų.
Estafetės startas numatytas kovo 26-ąją Fukušimoje.
Ugnies įžiebimo data pasirinkta pagerbti 2011-ųjų kovo 11-ąją Japoniją sukrėtusio žemės drebėjimo, dėl jo kilusio cunamio ir avarijos Fukušimos atominėje elektrinėje aukas.
Simboliška, kad deglui, sveriančiam 1,2 kg ir primenančiam žydinčios sakuros pumpurą (projekto autorius Tokujinas Yoshioka), pagaminti panaudota šiek tiek perdirbto aliuminio, kuris buvo surinktas demontavus nuo žemės drebėjimo ir cunamio nukentėjusiems skirtus laikinus būstus.
Olimpinio deglo nešėjai aplankys 47 šalies prefektūras, o Tokijo stadioną pasieks liepos 24-ąją.
Nešė ir lietuviai
"Viltis nušviečia mūsų kelią" – toks bus olimpinės ugnies estafetės šūkis.
Tradicinės misijos ambasadoriais tapo triskart olimpinis dziudo čempionas Tadahiras Nomura, triskart paralimpinė čempionė Aki Taguchi bei aktoriai Satomi Ishihara ir Takeshis Tomizawa.
Olimpinės ugnies kelionė, jos įžiebimas pagrindinėje varžybų arenoje – ypatingas įvykis ne vien atletams, bet ir visiems sporto mėgėjams.
"Olimpinės ugnies kelionė, jos įžiebimas pagrindinėje varžybų arenoje – ypatingas įvykis ne vien atletams, bet ir visiems sporto mėgėjams, – kalbėjo Atlantos, Sidnėjaus ir Atėnų žaidynėse triumfavęs T.Nomura. – Neabejoju, kad visi mėgausimės tuo, kas kitąmet vyks Tokijuje."
2008-aisiais tarp Pekino žaidynių ugnies nešėjų buvo kūno kultūros mokytojas, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos direktorius Jonas Varkulevičius ir verslininkas Giedrius Tomas Jarmalavičius, 2012-aisiais prieš Londono olimpiadą estafetėje dalyvavo buvę olimpiečiai Birutė Statkevičienė, Modestas Paulauskas, krepšinio organizatorius Kazimieras Budrys ir verslininkas Antanas Zabulis.
Įklimpo į skandalą
Pakilias priešolimpines nuotaikas sudrumstė korupcijos skandalas, į kurį įklimpo Japonijos nacionalinio olimpinio komiteto (JNOK) prezidentas Tsunekazu Takeda.
71-ų T.Takeda įtariamas kyšininkavimu, kad Tokijui būtų patikėta surengti 2020-ųjų vasaros žaidynes. Prancūzijos žiniasklaida tvirtina, kad maždaug 2 mln. eurų už palankų balsavimą teko kai kuriems Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) nariams afrikiečiams ir Japonijos sostinė nukonkuravo Madridą bei Stambulą.
T.Takeda, dalyvavęs 1972-ųjų ir 1976-ųjų žaidynių jodinėjimo varžybose, neigia įtarimus, tačiau jau pasitraukė iš TOK ir patvirtino, kad atsistatydins ir iš JNOK vadovo pareigų.
Naujausi komentarai