Paralimpinių žaidynių finale E. Matakas užėmė 6-ąją vietą

2024-08-31 22:01 diena.lt inf.

Šeštadienio vakarą Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse plaukikas Edgaras Matakas užėmė 6-ąją vietą.

Edgaras Matakas.
Edgaras Matakas. / D. Ožalo / LPAK nuotr.

Ramūno Leono treniruojamas atletas iš Kauno varžėsi visiškai nematančių plaukikų S11 klasės 50 metrų laisvu stiliumi rungties finale. Sportininkas distanciją įveikė per 26,68 sek. ir liko šeštas. Identišką laiką pademonstravo ir kinas Bozunas Yangas.

Lietuvos sportininką aplenkė auksą iškovojęs japonas Keiichis Kimura (25.98 sek.), sidabrą pelnęs kinas Dongdongas Hua (26.11 sek.), bronzą nuskynęs brazilas Wendellas Belarmino Pereira (26.11 sek.).

Atrankoje E. Matakas distanciją nuplaukė per 26.75 sek ir užėmė 4-ą vietą savo plaukime, o bendroje įskaitoje buvo 5-as tarp 13-os sportininkų.

Rugsėjo 5 dieną, ketvirtadienį, E. Matako dar laukia startas SB11 negalios klasės 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje, kuri nėra pagrindinė plaukiko rungtis.

Tai – trečiosios E. Matako paralimpinės žaidynės. 2016 m. jis debiutavo Rio de Žaneire, 2021 m. Tokijo žaidynėse iškovojo bronzos medalį. E. Matakas – daugkartinis Europos čempionas, pasaulio čempionas.