Pergalę apkartino įžaidėjo trauma

2009-02-10 09:00
Pergalę apkartino įžaidėjo trauma / Nerijaus Jankausko nuotr. Netektis: "Naftos-Uni-Laivitės" komanda turės kurį laiką verstis be lyderio A.Žymanto (su kamuoliu).

Klaipėdos "Naftos-Uni-Laivitės" krepšininkai, sutriuškinę Pasvalio "Pieno žvaigždžių" penketuką 90:61, Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate iškovojo trečią pergalę paeiliui.

Iki pertraukos – apylygė kova

Uostamiesčio ekipa galingai pradėjusi kovą, įgijo 7 taškų persvarą. Tačiau beregint ją iššvaistė – 10:10.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką ir antrąjį ketvirtį nė vienai komandai nepavyko įgyti didesnės persvaros. Tačiau artėjančio košmaro Pasvalio ekipa nejautė iki trečiojo kėlinio vidurio, kai naftininkų persvara buvo kukli – 41:39.

"Naftos-Uni-Laivitės" spurtą pradėjo Andrius Žymantas ir Remigijus Kasparavičius – 48:39.

Nuovargis paveikė svečius

Paskutinįjį ketvirtį NKL senbuvių nebuvo įmanoma atpažinti. Dainiaus Miliūno auklėtiniai po kiekvienos atakos didino skirtumą, kuris prieš finalinę sireną siekė 29 taškus.

"Naftos-Uni-Laivitės" strategas tikėjosi, kad kažkuriuo momentu jo auklėtiniams pavyks atsiplėšti ir laimėti rungtynes: "Iki didžiosios pertraukos žaidėjai gerai rengė greitas atakas, sekėsi deriniai, tačiau iš palankių padėčių nesisekė pataikyti. Po didžiosios pertraukos pradėjome pataikyti, ir tai sugniuždė svečius."

D.Miliūno optimizmą didino žinojimas, kad išvakarėse pasvaliečiai žaidė sunkias rungtynes su "Šilute", kurias laimėjo po pratęsimo.

"Laisvą dieną prieš mačą su Pasvalio ekipa turėję mano žaidėjai pasinaudojo varžovu nuovargiu. Antroje rungtynių dalyje mes dar labiau padidinome tempą, o varžovų jėgos akivaizdžiai pradėjo silpti", – lengvos pergalės priežastį nurodė treneris.

Mačą baigė ligoninėje

Pergalę apkartino "Naftos-Uni-Laivitės" lyderio Andriaus Žymanto patirta nugaros trauma. Likus žaisti 4 min., po krepšį atakavusiu klaipėdiečiu palindo Pasvalio komandos žaidėjas. Uostamiesčio ekipos įžaidėjas prarado pusiausvyrą ir griuvo ant nugaros. Po varžybų krepšininką išvežė greitosios pagalbos automobilis.

D.Miliūnas viliasi, kad sportininko trauma nėra itin sunki.

"Susitaikiau su mintimi, kad A.Žymantas praleis artimiausias rungtynes, tačiau tikiuosi, kad atsistos ant kojų prieš lemiamas kovas. Pirminiai tyrimai parodė, kad nėra lūžio, skilimų, tik nugaros sutrenkimas. Per varžybas su "Akademija" ir "Rūdupiu" teks įžaidėjo poziciją patikėti Rokui Šimkevičiui arba Mindaugui Mockui", – į priekį žiūrėjo treneris.

Rezultatas

"Nafta-Uni-Laivitė" – "Pieno žvaigždės" 90:61 (19:21, 15:13, 23:12, 33:15). R.Kasparavičius 26 (11/14 dvitaškių, 10 atkovotų kamuolių), A.Žymantas 17 (7 atkovoti kamuoliai, 11 rezultatyvių perdavimų), R.Šimkevičius 14, S.Galdikas 10 (6 atkovoti kamuoliai)/N.Lisauskas 19 (7 atkovoti kamuoliai), V.Jatulevičius 12 (8 atkovoti kamuoliai), Ž.Valuckis, G.Ramonas, L.Chmieliauskas po 8.