Pralaimėta legendinei VEF komandai

2009-03-02 09:00
Pralaimėta legendinei VEF komandai / Vytauto Liaudanskio nuotr. Lyderis: 20-metis D.Gailius (balta apranga) rungtynėse su VEF komanda vedė draugus į priekį.

Kone pusė "Neptūno" komandos žaidėjų gali kaltinti save dėl pralaimėtų Baltijos krepšinio lygos (BBL) "Iššūkio" taurės turnyro rungtynių RygosVEF komandai 103:105.

Koją pakišo klaidos

Deivydas Gailius, galėjęs tapti rungtynių didvyriu, bene svarbiausiu varžybų momentu pagrečiui neįmetė net trijų baudų. Komandos lyderis Martynas Mažeika per paskutinę, komandą nuo pralaimėjimo galėjusią išgelbėti, ataką savavališkai pakeitęs trenerio Ryčio Vaišvilos planą, užuot metęs iš dvitaškio zonos, netaikliai švystelėjo kamuolį iš toli. Pagrindinis ekipos vidurio puolėjas Remigijus Trakimas, per pirmąsias aštuonias minutes nepateisinamai prasižengęs keturis kartus, pats save labai anksti pašalino iš kovos. Dėl Arvydo Eitutavičiaus negalavimo pagrindiniu įžaidėju buvęs Osvaldas Kurauskas varžovams atidavė kamuolį tiek kartų, jog tokio vieno krepšininko "dosnumo" užtektų dvejoms ar trejoms rungtynėms.

Intriga iki paskutinės atakos

Legendinio krepšininko Valdžio Valterio treniruojami VEF krepšininkai su šeimininkais iki pertraukos žengė koja kojon.

Pailsėję svečiai nusprendė atitrūkti. Po rezultatyviausio Rygos žaidėjo Evgenijaus Kolesnikovo atakų, 23 min. skirtumas šoktelėjo iki 10 taškų.

Dėl kiauros it rėtis gynybos, 28 min. "Neptūnas" atsidūrė kone bedugnėje – 60:75. Per likusias dvi minutes klaipėdiečiai, parodę kaip moka žaisti, likus paskutiniajam kėliniui sugrąžino žiūrovams viltį – 72:77.

Ketvirtąjį ketvirtį vyko nuožmios svečių gaudynės. Kai 36 min. Ryčio Vaišvilos auklėtiniai priartėjo iki VEF komandos 92:93, atrodė, kad svečiai sudės ginklus.

Likus žaisti 1 min. 6 sek. ir varžovams pirmaujant 4 taškais, D.Gailius galėjo sušvelninti santykį iki minimumo, tačiau visos trys mestos baudos skriejo pro šalį, o netrukus abi baudas realizavo J.Aleksejevas 104:97.

Klaipėdiečiai nenuleido rankų. Valdo Vasyliaus ir O.Kurausko tritaškiai likus 25 sek. dar kartą pakėlė aistruolius nuo suolų – 103:104.

Tuomet šeimininkai pažeidė taisykles prieš Luke'ą Cooperį. VEF amerikietis, pataikęs vieną baudą, suteikė uostamiesčio komandai šansą išlyginti rezultatą. Paskutinei atakai "Neptūnas" dar turėjo 16 sekundžių, tačiau M.Mažeikos tritaškis nuskriejo pro šalį.

Treneris nesureikšmino nesėkmės

Septintąją nesėkmę BBL "Iššūkio" taurės turnyre patyrusio "Neptūno" strategas neturėjo priekaištų auklėtiniams dėl kovingumo.

"Nors "Neptūno" žaidėjai rungtyniavo gerai, tačiau dėl to, kad negalėjo žaisti A.Eitutavičius, įžaidėjo naštą teko užkrauti ant O.Kurausko pečių. Pirmą kartą žaidimui dirigavusiam Osvaldui tokia našta buvo kiek nelaukta. Paskutinės atakos metu krepšininkams buvo įsakyta veržtis prie krepšio ir pelnyti du taškus, o ne rizikuoti metant iš tritaškio zonos. Be to, varžovams švęsti pergalę padėjo fantastiškai taiklios atakos, nenuostabu, kad latvių treneris neslėpė, jog šios varžybos buvo jiems geriausios šį sezoną", – dienraščiui pralaimėjimo priežastis vardijo R.Vaišvila.

Šį sezoną komandai vadovaujantis strategas nesisielojo dėl nesėkmės: "Pirmenybių sistema šiame etape neskatina stengtis kovoti dėl aukštesnės vietos, nes, prasidėjus atkrintamosioms varžyboms, porų nugalėtojai bus nustatomi per dvejas rungtynes. Aukščiau stovinti komanda neturės savo aikštelės pranašumo".

Turnyrinės rikiuotės viduryje įsitvirtinusiems klaipėdiečiams iki antro etapo pabaigos liko vienerios rungtynės. Į Klaipėdą atvyks švedų "delfinai" – Norčiopingo "Dolphins" penketukas.

Rezultatas

"Neptūnas" – VEF 103:105 (28:28, 17:20, 27:29, 31:28) D.Gailius 29 (dvitaškiai: 8 iš 9, 7 atkovoti kamuoliai), V.Vasylius 20 (6 atkovoti kamuoliai, 4 klaidos), M.Mažeika 16 (8 rezultatyvūs perdavimai), O.Kurauskas 13 (6 atkovoti kamuoliai, 6 klaidos), P.Morkeliūnas 10, R.Trakimas 9, A.Vaitiekus 6/E.Kolesnikovas 30 (tritaškiai: 6 iš 9), J.Aleksejevas 20, E.Jeromanovas 16 (9 rezultatyvūs perdavimai), J.Patmalniekas 11.