R.Meilutytės talentams nusilenkė ir Kaunas

2013-12-19 16:30

Nors iki metų pabaigos – vos kelios savaitės, Rūta Meilutytė vis dar gausina 2013-ųjų derlių. 16-metė plaukikė buvo išrinkta geriausia Kauno sportininke. Trenerio Johno Ruddo auklėtinė šiomis dienomis dalyvauja Lietuvos plaukimo čempionate Anykščiuose, tad į pagerbimo šventę, vykusią Muzikiniame teatre, neatvyko. Ji rinkimuose pranoko iki antrojo laiptelio pakilusią irkluotoją Donatą Vištartaitę bei 3 – 5 vietas pasidalinusius iškart tris krepšininkus: Mantą Kalnietį, Joną Mačiulį ir Liną Kleizą. Pastarieji, rungtyniaujantys Rusijos, Graikijos ir Turkijos klubuose, renginyje taip pat nedalyvavo.

Persvara nekėlė abejonių

R.Meilutytės persvara rinkimuose šiemet niekam nekėlė abejonių.

Praėjusią vasarą ji pasaulio plaukimo čempionate Barselonoje iškovojo aukso ir sidabro medalius. Prieš savaitę pasibaigusiose Europos pirmenybėse ji pasipuošė dviem aukso ir vienu sidabro medaliu. Maža to, šiemet kaunietė net keturis kartus tapo pasaulio jaunimo čempione bei ne sykį gerino pasaulio ir Europos suaugusiųjų rekordus.

2-ąją vietą užėmusi Kauno irklavimo mokyklos auklėtinė D.Vištartaitė šiemet lipo ant aukščiausio prizininkų pakylos laiptelio pasaulio ir Europos čempionatuose. Trenerio Algirdo Arelio auklėtinė poroje su naująja partnere Milda Valčiukaite pasidabino auksu ir pasaulinėje studentų universiadoje, o prieš keletą dienų atsiėmė geriausios Lietuvos studentės sportininkės apdovanojimą.

„Iš tiesų, tokių gerų metų dar neturėjau, - portalui kaunodiena.lt pripažino D.Vištartaitė. – Matyt, atėjo sportinė branda. Susidėjo viskas: ir sunkus darbas, ir naujos partnerės prisidėjimas. Puikiai atitikome viena kitą“.

Ateinančiais metais D.Vištartaitės laukia pasaulio ir Europos čempionatai, pasaulio taurės etapai.

„Kokie tikslai 2014-aisiais? Patys aukščiausi. Nenoriu per daug prisižadėti, bet mes jau nemažai pasiekėme. Tai įpareigoja“, - sakė ji.

Dalyvavo vos keletas

Krepšininkų trijulei įvertinimai atiteko už Slovėnijoje iškovotą Europos vicečempionų titulą. Be to, M.Kalnietis, šiemet su Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ klubu laimėjęs ir Europos taurę, vakar buvo išrinktas ir geriausiu 2013 metų Lietuvos krepšininku.

Toliau Kauno sportininkų dešimtuke išsirikiavo:

6-oji vieta. Kauno plaukimo mokyklos auklėtinė Ugnė Mažutaitytė. Trenerė Rasa Mažutaitienė. Ugnė pasaulio jaunimo ir Europos jaunių plaukimo čempionatuose iškovojo sidabro medalius. Šiuo metu sportininkė dalyvauja Lietuvos plaukimo čempionate, kuris vyksta Anykščiuose.

7-oji vieta. Kauno sporto mokyklos „Gaja“ auklėtinis Karolis Bauža. Treneris Petras Vinciūnas. K. Bauža Europos dziudo čempionate iškovojo bronzos medalį.

8-oji vieta. Kauno plaukimo mokyklos atstovė Gintarė Venčkauskaitė. Ji pasaulio jaunimo šiuolaikinės penkiakovės čempionate iškovojo 5 ir 15 vietas, Europos jaunių čempionate iškovojo bronzos medalį. Treneris Henrikas Eismontas.

9-ąją vietą užėmė Kauno irklavimo mokyklos auklėtinis Aurimas Adomavičius, pasaulio jaunimo iki 23 m. irklavimo čempionate iškovojęs aukso medalį. Sportininko treneris Vytautas Valiauskas.

Dešimtuką užbaigia Kauno žiemos sporto mokyklos „Baltų ainiai“ auklėtiniai Deividas Stagniūnas ir Isabella Tobias. Pasaulio čempionate pora iškovojo 15 vietą, Europos čempionate – 9 vietą. Viena sportininkų trenirių - kaunietė Lilija Vanagienė. Šiuo metu duetas yra išvykęs į JAV ir ruošiasi Europos dailiojo čiuožimo čempionatui bei Sočio olimpinėms žaidynėms.