S. Mažeikis baidarių slalomo varžybose Makedonijoje užėmė devintą vietą

2015-04-08 07:11
Andriaus Ufarto / BFL nuotr.

Trys geriausi Lietuvos baidarių slalomo atstovai pradėjo pasiruošimą į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių atrankos varžybas.

Vilniaus sporto klubo "Regata" atstovas Simantas Mažeikis, Paulius Popiera iš Kauno sporto klubo "Regesa" ir Alytaus sporto klubo "Srautas" sportininkas Vilius Rasimavičius Makedonijos kanjone Matka praėjusią savaitę treniravosi sraunios upės trasoje. Baidarių slalomo meistrai iš Lietuvos treniravosi du kartus per dieną Treska upėje, įveikdami virš dvidešimties vartų varžybų trasą laikui. Lietuviams tobulinti baidarių plaukimo technikos įgūdžius srauniame kanjone padėjo patyrę treneriai iš Prancūzijos bei Makedonijos.

Pirmąjį pasiruošimo ciklą vainikavo dviejų dienų Ilindenskio baidarių slalomo varžybos (IKAS 2015) Makedonijos sostinėje, kuriose lietuviai varžėsi su 47 atletais iš Bosnijos ir Hercegovinos, Bulgarijos, Graikijos, Juodkalnijos, Kazachstano, Makedonijos, Serbijos, Turkijos bei Ukrainos.

Geriausiai sekėsi Simantui Mažeikiui, kuris pateko į finalą ir aplenkęs vieną varžovą užėmė devintą vietą. Finale vilnietis trasą su dvidešimčia vartų įveikė per 1 minutę 58,25 sekundės, tačiau "uždirbo" net 52 baudos sekundes ir nuo pergalę iškovojusio serbo Dušano Stoilkovičiaus (1 min. 46,06 sek.; be baudos sekundžių) atsiliko 64,19 sekundės.

Antrą ir trečią vietas šiose varžybose užėmė Makedonijos baidarių slalomo atstovai - atitinkamai Atanasas Nikolovskis (1 min. 48,71 sek.; 0 b.sek.) ir Borce Mirčevskis (1 min. 49,91 sek.; 0 b. sek.).

Sėkmingai atrankos barjerus įveikę tačiau tik pusfinalyje suklupę Paulius Popiera ir Vilius Rasimavičius užėmė atitinkamai penkioliktą ir devynioliktą vietas.