Samsuno ringe Lietuvos boksininkai tikisi sėkmės Pereiti į pagrindinį turinį

Samsuno ringe Lietuvos boksininkai tikisi sėkmės

2016-04-06 14:58
Samsuno ringe Lietuvos boksininkai tikisi sėkmės
Samsuno ringe Lietuvos boksininkai tikisi sėkmės / boksopasaulis.lt nuotr.

Minimalus tikslas – bent vienas olimpinis kelialapis į Rio de Žaneiro žaidynes. Toks Lietuvos boksininkų, vakar išvykusių į Europos zonos atrankos turnyrą Turkijoje, siekis.

Rinktinėje – šeši kovotojai

Balandžio 9–17 d. Samsuno mieste vyksiančiose varžybose kovos kauniečiai Eimantas Stanionis (svorio kategorija iki 69 kg) ir Mantas Valavičius (per 91 kg), šilutiškiai Edgaras Skurdelis (iki 60 kg) ir Evaldas Petrauskas (iki 64 kg) bei vilniečiai Tomas Pivorunas (iki 75 kg) ir Tadas Tamašauskas (iki 91 kg).

Vietas olimpinėse žaidynėse užsitikrins finalininkai ir 3-iąsias vietas užėmę boksininkai.

Samsune laukiama 292 boksininkų (233 vyrų ir 59 moterų) iš 39 Europos šalių.

"Konkurencija bus labai didelė, įtampa – taip pat. Spaudimą jaus ne vien sportininkai, bet ir treneriai", – sakė "Kauno dienai" šalies bokso rinktinės vyriausiasis treneris Vidas Bružas.

"Jeigu laimėsime daugiau nei vieną olimpinį kelialapį – puiku, plosime iš džiaugsmo. Visi šeši mūsų boksininkai pajėgūs pasiekti šį tikslą, bet daug ką lems burtai, teisėjavimas, sportininkų savijauta. Todėl prognozuoti labai sunku", – teigė Lietuvos bokso federacijos (LBF) prezidentas Darius Šaluga.

Rio de Žaneiro olimpiniame ringe varžysis 250 vyrų ir 36 moterys. Po vienuolika kelialapių jau turi Kazachstano ir Uzbekistano atstovai, po dešimt – Kinijos ir Kubos odinės pirštinės meistrai, devynis – Maroko, po aštuonis – Brazilijos ir Rusijos boksininkai.

Dubline – it namuose

Atrankos turnyrui mūsiškiai rengėsi Antalijoje (Turkija) ir Dubline (Airija), jėgas patikrino tarptautiniame turnyre "Bee Gee" Helsinkyje (Suomija) ir per treniruočių pobūdžio mačą su airiais.

"Antalijoje įvykdėme numatytas fizinio rengimosi užduotis, o Dubline gludinome technikos elementus. Sparingo mačas su airiais buvo atviras, jį galėjo stebėti žiūrovai, tarp jų buvo daugybė lietuvių. Tad atmosfera prilygo tikroms varžyboms, tokia repeticija naudinga sportininkams psichologiškai", – papasakojo V.Bružas.

"Apmaudu, kad Europos čempiono titulas negarantavo vietos olimpiadoje, tačiau esu nusiteikęs pozityviai. Gerai pasirengiau atrankos turnyrui. Mano svajonė – dalyvauti žaidynėse. Reikia Samsune paimti tą kelialapį", – kalbėjo V.Bružo auklėtinis E.Stanionis.

"Norint patekti į olimpiadą, reikės laimėti bent keturias kovas. Tiksliai paaiškės ištraukus burtus, nes prieš varžybas boksininkai dar bus reitinguojami. Kiekvienoje svorio kategorijoje bus 25–30 kovotojai. Jeigu galiotų ta pati atrankos sistema, kaip prieš Londono olimpiadą, jau turėtume du olimpinius kelialapius. Dar taip nebuvo, kad Europos čempionas negautų bilieto į žaidynes", – sakė treneris Vladimiras Bajevas.

Lauks profesionalų

Jeigu Lietuvos sportininkams nepasisektų Samsune, jie dar turės galimybę atsigriebti birželio 14–26 d. Baku (Azerbaidžanas), kur vyks atrankos turnyras viso pasaulio boksininkams.

Jame bus išdalyta po penkis olimpinius kelialapius kiekvienos svorio kategorijos kovotojams, išskyrus sunkiausius atletus.

Dviem savaitėmis anksčiau, birželio 1-ąją, rengiamas neeilinis Tarptautinės bokso mėgėjų asociacijos (AIBA) kongresas, kuriame bus sprendžiama, ar leisti olimpinėse žaidynėse dalyvauti profesionalams.

"Tikimybė, kad profesionalams bus leista kovoti Rio de Žaneire, didelė", – teigė D.Šaluga.

E.Petrauskas pabrėžė, kad mėgėjų ir profesionalų boksas labai skiriasi.

"Mėgėjų varžybose – tik trys raundai, daugiau smūgių, boksas – greitesnis. Profesionalų ringe – aštuoni raundai ir daugiau, kitokia taktika, reikia didesnės ištvermės. Skiriasi netgi pirštinės", – svarstė olimpietis.

Tačiau viena autoritetingiausių profesionalų bokso organizacijų – Pasaulio bokso taryba (WBC) – jau pareiškė, kad iš savo čempionų atims titulus, o 1–15 vietas jos reitingų lentelėse užimančius atletus išbrauks iš klasifikacijos sarašų, jeigu kovotojai sumanys dalyvauti olimpiadoje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra