"Šiauliai" išplėšė lygiąsias

2008-10-16 09:00

"Šiaulių" krepšininkai nesugebėjo įtvirtinti dviženklės persvaros prieš Stambulo "Galatasaray Cafe Crown" ekipą ir vos nepralaimėjo.

Pirmąsias Europos taurės atrankos etapo rungtynes savo aikštėje šiauliečiai su Turkijos atstovais baigė lygiosiomis 73:73, nors po dviejų kėlinių pirmavo 46:29.
Pradėję agresyviai gintis svečiai perėmė iniciatyvą ir ketvirtojo kėlinio pradžioje persvėrė rezultatą savo naudai – 57:54. Likus žaisti tris minutes, Stambulo komanda pirmavo 65:59, bet "Šiauliai" daugiausia Gintaro Kadžiulio ir Gintauto Vileitos pastangomis beveik pasivijo varžovus – 72:73. G.Vileita turėjo galimybę baudų metimais išplėšti pergalę, tačiau pataikė tik kartą.

"Koją pakišo pagrindinių žaidėjų nuovargis, o atsarginių krepšininkų indėlis buvo per menkas. Pradėjome nervintis, klysti ir varžovai tuo pasinaudojo", – po mačo sakė "Šiaulių" vyriausiasis treneris Robertas Giedraitis.

Atsakomosios rungtynės vyks spalio 21 d. Stambule. Dvikovos nugalėtojas antrajame atrankos etape dėl kelialapio į pagrindinį turnyrą grumsis su Podgoricos "Budučnost" (Serbija). Europos taurės turnyre šį sezoną žais ir Vilniaus "Lietuvos rytas", kuriam nereikėjo kovoti atrankos varžybose.

Netikėtas rezultatas užfiksuotas Lenkijoje, kur Slupsko "Energa Czarni" klubas 76:62 parklupdė daugkartinį Rusijos čempionato prizininką Kazanės "Uniks". Nugalėtojams Mantas Česnauskis pelnė 12 taškų.

Ramūno Butauto treniruojama Rygos ASK ekipa 69:62 įveikė Šolė "Basket" (Prancūzija). ASK gynėjas Audrius Mažutis surinko 14 taškų.

Rezultatas

"Šiauliai"–"Galatasaray" 73:73 (23:13, 23:16, 8:23, 19:21). "Šiauliams" daugiausia taškų pelnė: G.Vileita 23, G.Kadžiulis 19, A.Šležas 14/"Galatasaray": A.Gravesas 25, D.Milojevičius 20, M.Gurovičius 9.