Pereiti į pagrindinį turinį

Sporto pasaulio atstovus stebina LFF rinkimai

2012-03-26 09:27
Sporto pasaulio atstovus stebina LFF rinkimai
Sporto pasaulio atstovus stebina LFF rinkimai / Shutterstock nuotr.

Ar prieštaringai vertinamas naujasis Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Julius Kvedaras ir pašlijusi šios organizacijos reputacija nekenkia bendram šalies sporto įvaizdžiui, aukščiausieji Lietuvos sporto vadovai nenorėjo gilintis.

Tokia demokratija

„J.Kvedarą išrinko futbolo bendruomenė. Būtent ji taip nusprendė. Žinau, kad yra žmonių, kurie turi savo nuomonę apie išrinktąjį prezidentą, tačiau manau, kad rinkimuose dalyvavo žmonės, kurie turėjo šią teisę pagal LFF įstatus, – sakė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentas Artūras Poviliūnas. – Vienbalsiai buvo išrinktas būtent J. Kvedaras, revizuoti šių rinkimų niekas negali.“

LTOK vadovo manymu, vienbalsis balsavimas parodė, kad balso teisę turintiems asmenis J.Kvedaro kandidatūra tenkino.

„Daugiau nėra ką komentuoti. Dabar belieka laukti, kaip J.Kvedarui seksis eiti naujas pareigas. Anksčiau jis buvo LFF generalinis sekretorius, šios pareigos faktiškai yra identiškos prezidento pareigoms. Žinoma, galėjo per savo darbo metus kažką nuveikti, tačiau turime tokią demokratiją, kuri ne visada visiems patinka“, – kalbėjo A.Poviliūnas.

Pasigedo atvirumo

LTOK prezidentas atkreipė dėmesį į buvusių ir dabartinių LFF vadovų manevrus prieš rinkimus.

„Žinau, kad į rinkimus norėjo įsitraukti buvęs Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generalinis direktorius Ritas Vaiginas, olimpinis čempionas Arminas Narbekovas, – teigė A.Poviliūnas. – Tačiau viską lemia įstatai. Jeigu LFF įstatai lėmė, kad specialistai iš šalies negali dalyvauti rinkimuose, taip viskas ir baigėsi – tie patys asmenys vadovaus šiai federacijai ir toliau.“

A.Poviliūnas neslėpė, kad jį nustebino LFF rinkimų atvirumo ir skaidrumo stoka.

"Norėjosi, kad kandidatų į LFF prezidento pareigas būtų buvę daugiau, žmonės bent jau būtų turėtų iš ko rinktis. Vis dėlto tai yra pačios federacijos pasirinkimas. Retorinis klausimas – apie J. Kvedaro asmenybę. Jeigu į gandus žiūrėtume emocionaliai, galėtume išsakyti savo nuomonę, tačiau į tai reikia žiūrėti per teisinę prizmę, – svarstė A.Poviliūnas. – Žmogus juk nėra teistas ar įkliuvęs. Nuotraukos? Tai emocijos. Teisiškai niekas negali prie to prikibti.“

Įklimpusi vizija

„Siūlyčiau luktelėti ir pažiūrėti, kaip J.Kvedarui seksis. Galime jį mylėti arba ne, tačiau futbolo bendruomenė pati pasirinko“, – teigė A.Poviliūnas.

LTOK vadovui atrodo nesolidžios naujojo LFF prezidento kalbos apie šalies futbolo ateities viziją.

„Tai keistoka, turint galvoje, kad J.Kvedaras ilgai dirba šioje federacijoje ir iki šiol užėmė aukštas pareigas. Panagrinėjus naujus pažadus ir ankstesnius užmojus, susidaro įspūdis, kad daug ką buvo galima įgyvendinti anksčiau“, – pridūrė A.Poviliūnas.

Įvaizdis – svarbus

Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) prezidentas Rimantas Kveselaitis, paklaustas apie LFF prezidento rinkimus, kalbą nukreipė apie federacijų įstatus.

„LFF turi įstatus ir jais remdamasi organizuoja rinkimus. Man sunku komentuoti šią situaciją, nes manome, kad viskas vyko laikantis įstatų, o į federacijos vidaus reikalus nesikišame“, – sakė R.Kveselaitis.

Priminus apie J.Kvedaro ryšius su nusikalstamo pasaulio veikėjais, R.Kveselaitis pabrėžė, kad sporte įvaizdis visada svarbus.

„Kiekvienai federacijai tai svarbu, nes gali atsiliepti rezultatams, kitiems dalykams. Sunku komentuoti J.Kvedaro įvaizdį, nes su šiuo vadovu mažai bendravau, – kalbėjo LSFS prezidentas. – O kalbų girdime įvairiausių. Nesiimu vertinti, kiek jos pagrįstos.“

Federacija – svarankiška

KKSD generalinis direktorius Klemensas Rimšelis, paprašytas pasidalyti mintimis apie naująjį LFF prezidentą, nukirto: „Neturiu nuomonės.“

„KKSD neturi balso teisės sporto federacijų rinkimuose, nedaro įtakos rezultatams, nevykdo priešrinkiminių kampanijų. Federacijos – savarankiškos. Manęs nedomina, tarkime, ar sporto federacijos prezidentas geria. Tegul niekas man nesiskundžia iš balsavusiųjų dėl tokių dalykų. Tie, kurie turi balsavimo teisę, gali prezidentą ir atleisti. Man taip pat nerūpi, ar prezidentas vaikšto pas panas – jeigu sporto federacija išsirenka, aš su tuo žmogumi ir bendrauju. Laikausi tokios pozicijos, todėl pastaruoju metu skundų iš pavienių federacijos narių sulaukiu vis mažiau“, – tvirtino K.Rimšelis.

Pasak KKSD vadovo, valstybė finansuoja sporto šaką, o ne federacijų prezidentus. „Jeigu po rinkimų kyla kokių nors problemų, jos tikrai bus išspręstos federacijos viduje – juk yra apskundimo tvarka“, – paaiškino K.Rimšelis.


Juodoji kartoteka

Vaidotas Stankevičius, arba Smauglys. Buvęs Kauno dziudo federacijos (KDF) prezidentas, Lietuvos dziudo federacijos (LDF) viceprezidentas. Atlikęs 14 metų bausmę už plėšimus. Buvo siejamas su Kauno Centro nusikalstama grupuote, stambaus masto kontrabanda, pirmiausia – alkoholio. Nušautas 1998 m. Kaune.

Remigijus Daškevičius, arba Daškė, Remyga. Buvęs Lietuvos bokso federacijos (LBF) prezidentas, vienas Kauno Žaliakalnio nusikalstamos grupuotės autoritetų, šešėlinio verslo magnatas. Teistas už reketą. 2001 m. snaiperio nušautas Vilniaus centre.

Andrejus Gribojedovas, arba Gribas. Buvęs Lietuvos imtynių federacijos (LIF) prezidentas. Buvo siejamas su Vilniaus brigados, Delfinų nusikalstamomis grupuotėmis, stambaus masto kontrabanda, galimais korupciniais ryšiais su kai kuriais aukštais šalies politikais. LIF vadovavo 1996–2010 m.

Arūnas Pukelis, arba Švinius. Prieštaringai vertinamas Tauragės verslininkas. Neoficialiais duomenimis, galbūt turįs sąsajų su kai kuriais Lietuvos futbolo federacijos (LFF) veikėjais, nelegalių lažybų verslu, per tarpininkus kontroliuojantis kelis šalies futbolo klubus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų