Sunkiaatlečiui Ž.Staniuliui - ir universiados bronza

2013-11-20 13:51 diena.lt inf.
Žygimantas Staniulis
Žygimantas Staniulis / lsaf nuotr.

Tarptautinė sunkiosios atletikos federacija (IWF) dėl dopingo vartojimo diskvalifikavo šią vasarą Kazanėje (Rusija) vykusioje studentų universiadoje antrą vietą sunkiosios atletikos turnyre užėmusį Kazachstano atstovą Aleksandrą Zaičikovą, o po šio sprendimo bronzos medalininku tapo Žygimantas Staniulis, kuris buvo ketvirtas.

Ž.Staniulis (svorio kategorija iki 94 kg) rovimo veiksme iškovojo sidabro medalį (171 kg), o stūmimo rungtyje klaipėdietis buvo penktas (201 kg).

Surinkęs 372 kg, kaip ir amerikietis Jamesas Farris, bendroje įskaitoje lietuvis tuo metu liko ketvirtas, kadangi buvo sunkesnis už varžovą.

Dėl diskvalifikacijų bendroje įskaitoje taip pat pakilo ir dar du Lietuvos sunkiaatlečiai. Svorio kategorijos grupėje iki 85 kg Marius Mickevičius pakilo dviem pozicijomis - į šeštą vietą, o Tomas Li-Čin-Chai - į vienuoliktą.

Šiuo metu Ž.Stanulis toliau ruošiasi 2014 metų Europos ir pasaulio sunkiosios atletikos čempionatams.