Tradicijos nesulaužė – vėl iškovojo medalius

„Nuoseklus jaunuolių ir trenerių darbas, pastangos nenuėjo veltui“, – pabrėžė Lietuvos jaunių bokso rinktinės, Europos čempionate iškovojusios tris medalius, vyriausiasis treneris Marius Narkevičius.

Rusams – ne!

Sarajeve (Bosnija ir Hercegovina) surengtame Europos jaunių bokso čempionate jėgas išmėgino 370 sportininkų iš 28 šalių. Lietuvai atstovavo šešiolika kovotojų – šešios merginos ir dešimt vaikinų.

Sidabro medalį pelnė vilnietė Evelina Leščik (svorio kategorija per 80 kg), pusfinalyje aiškia persvara pirmą raundą nugalėjusi bulgarę Cvetomirą Vladimirovą.

Finale Evelinos laukė akistata su ruse Samira Itonieva, tačiau mūsiškė atsisakė žengti į ringą.

Tai ne vienintelis atvejis, kai, laikydamiesi valstybinės Lietuvos sporto politikos, mūsų boksininkai tarptautinėse varžybose nekovoja su šalies agresorės atstovais, nors galbūt praranda aukštesnės prabos trofėjus.

Sarajeve boksuotis su varžove iš Rusijos atsisakė ir telšiškė Karina Nosovaitė (iki 70 kg).

Dar du bronzos laimikiai

Bronzos medalį iškovojo Jelizaveta Jakimova (iki 54 kg), pusfinalyje po atkaklios kovos 2:3 neatsilaikiusi prieš lenkę Zuzanną Golebiewską.

Dėkoju boksininkams, parodžiusiems valią, tvirtumą, susitelkimą.

Vilnietė aštuntfinalyje nepaliko jokių vilčių ispanei Cristinai Garciai Peinado – 5:0, o ketvirtfinalyje 3:2 nugalėjo rumunę Rebecą Micaelą Muller.

Trečią vietą užėmė ir Giedrius Bačianskas (iki 63 kg). Pasvalietis aštuntfinalyje 5:0 įveikė slovėną Marką Sepičių, ketvirtfinalyje 4:0 – Moldovos atstovą Sergį Goianą, tačiau pusfinalyje 0:5 nusileido armėnui Aleksui Petrosianui.

Ketvirtfinalio barjerų neįveikė Ugnė Viltė Pauliukonytė (Palanga, iki 57 kg), Miglė Griškonytė (Kaunas, iki 66 kg), Jokūbas Nedzinskas (Alytus, iki 54 kg), Matas Naumcevas (Palanga, iki 66 kg), Edvinas Drutelis (Vilnius, iki 75 kg).

Aštuntfinalyje nesėkmes patyrė Luka Vitkutė (Tauragė, iki 60 kg), Vitas Bytautas (Vilnius, iki 46 kg), Emilis Murauskas (Vilnius, iki 52 kg), Oskaras Pliauga (Alytus, iki 57 kg), Albertas Naruševičius (Vilnius, iki 60 kg), Karolis Onaitis (Jonava, iki 70 kg), Daumantas Vilkas (Vilnius, per 80 kg).

Pernai Europos jaunių čempionato bronzos medalius iškovojo tauragiškė Milda Altaravičiūtė ir vilnietis Vladimiras Abramovas, 2022-aisiais – šiaulietė Gabrielė Sinickaitė, kaunietės Beatričė Savickaitė ir Gustė Gataveckaitė, klaipėdietė Vesta Austynaitė.

Auga gera karta

„Manau, kad rengiantis čempionatui ypač naudingos buvo bendros treniruočių stovyklos su Lenkijos rinktine. Už gerus rezultatus noriu padėkoti boksininkams, parodžiusiems valią, tvirtumą, susitelkimą ir discipliną“, – kalbėjo Lietuvos rinktinei vadovavęs kaunietis M. Narkevičius.

Jam talkino kolegos Aleksandras Baranovas (Vilnius), Aleksandras Nosovas (Telšiai), Vitalijus Starenko (Vilniaus rajonas), Miroslavas Krepštulis (Vilnius) ir Ąžuolas Zubė (Palanga).

„Intensyviai dirbome jau nuo gegužės 1-osios, surengėme net tris ilgas pratybų stovyklas, boksininkai nestokojo treniruočių pobūdžio kovų. Sarajeve laimėjome devynias dvikovas, dvi pralaimėjome tik minimaliu skirtumu. Kolektyve buvo pozityvus mikroklimatas, rimtas požiūris į darbą. Auga gera nauja boksininkų karta“, – teigė A. Baranovas.