Vilniečiai neleido iš savęs tyčiotis

2008-10-23 09:00

Pralaimėję, bet patenkinti savimi. Tokie po istorinės išvykos į JAV ir rungtynių su NBA komanda į Lietuvą grįš Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai.

Antrasis Lietuvos įvertinimas

"Lietuvos rytas" keliavo tuo pačiu maršrutu, kurį pernai jau išbandė Kauno "Žalgiris". Tiesa, kauniečiai pernai su NBA komandomis sužaidė trejas rungtynes, bet pirmoji dvikova vyko būtent Ouklende.

Ten pat vakar 5.30 val. Lietuvos laiku istorines rungtynes pradėjo ir Vilniaus krepšininkai. "Lietuvos rytas" paskutinis galėjo apginti Europos garbę. Iki tol už Atlanto po du pralaimėjimus patyrė ir Maskvos CSKA, ir "Barcelona".

Pataisyti Senojo kontinento klubų reputacijos nepavyko ir "Lietuvos rytui". Vilniečiai "Golden State Warriors" ekipai nusileido 106:126, tačiau po rungtynių Ouklendo "Oracle" arenoje nebuvo nusiminę.

"Buvo įdomu žaisti, tai įsimintinas įvykis mums visiems. Žaidėme neblogą komandinį krepšinį. Visada norisi laimėti, bet manau, kad sužaidėme neblogai", – klubą remiančio dienraščio interneto svetainei sakė Marijonas Petravičius.

Vidurio puolėjui pritarė ir gynėjas Mindaugas Lukauskis: "Svarbiausia, kad neleidome iš mūsų tyčiotis."

Naudojosi svečių klaidomis

"Jie – nors ir NBA žaidėjai, bet taip pat yra žmonės. Dvi rankos, dvi kojos", – prieš istorinį susitikimą savo komandą drąsino "Lietuvos ryto" treneris Antanas Sireika.

Vilniečiai įsiklausė į trenerio žodžius ir bent pirmajame kėlinyje niekuo nenusileido pasirengimą NBA sezonui baigiančiai "Warriors" komandai. Nors kėlinio viduryje "kariai" buvo atitrūkę 20:12, jau netrukus Chuckas Eidsonas persvėrė rezultatą (25:24).

Antroji 12 min. atkarpa vilniečiams nebuvo tokia sėkminga. Dažnas svečių klaidas (iš viso padarė 27) "Warriors" bausdavo taškais po greitų atakų. Šeimininkai taip pelnė net 36 taškus, nors kartais mesdavo iš beprotiškiausių padėčių.

"Jie bėga ir meta. Meta iš bet kur", – dar rungtynių išvakarėse per treniruotę Ouklendo arenoje vilniečius įspėjo Šarūnas Marčiulionis. Legendinis krepšininkas iki šiol palaiko gerus ryšius su "Warriors" klubu, kuriame žaidė 1989–1993 m.

"Sunku pasakyti, ar su jais žaisti sunkiau nei su Europos komandomis. Jie labai atletiški, greitai bėga, bet kartu žaidžia labai individualiai", – pastebėjo M.Petravičius.

Buvo pavojingai priartėję

"Warriors" žaidėjai individualiai akivaizdžiai pranoko svečius, tačiau šie irgi parodė nagučius. Iškart po pertraukos vilniečiai privertė sunerimti didžiąją dalį į "Oracle" areną susirinkusių sirgalių, išskyrus tuos išeivijos lietuvius, kurie palaikė "Lietuvos rytą".

Ouklendo komandos pranašumas tirpo labai greitai, o po M.Lukauskio tritaškio lietuviai atsiliko vos 4 taškais (68:72). Ypač įspūdingai trečiame kėlinyje pasirodė C.Eidsonas. Vienintelis amerikietis "Lietuvos ryto" gretose NBA arenoje apskritai jautėsi kaip žuvis vandenyje ir vos nesurinko už Atlanto taip vertinamo trigubo dublio.

Bet šis spurtas buvo viskas, ką pavyko padaryti vilniečiams. Ketvirtajame kėlinyje aikštėje jau dominavo Stepheno Jacksono (28 taškai) į priekį vedama "Warriors" komanda.

M.Lukauskis vėliau sakė, kad įtakos tam turėjo ir aklimatizacija (laiko skirtumas – net 10 valandų), ir nuovargis. "Pirmą kartą žaidėme su NBA komanda, kai kuriems žaidėjams tai buvo iššūkis. Galbūt dėl nuovargio padarėme tiek daug klaidų. Asmeniškai pats gerai jaučiausi, todėl ir pataikiau, komandos draugai negailėjo perdavimų", – teigė vienas rezultatyviausių vilniečių žaidėjų.

Rungtynių statistika

"Golden State Warriors"–"Lietuvos rytas"

2008 10 21, Ouklando "Oracle" arena, 13 107 žiūrovai.

126:106 (32:30, 33:15, 31:34, 30:27)

"Golden State Warriors": S.Jacksonas 28 (5/8 tritaškių), C.Maggette'as 17, K.Azubuike ir B.Wrightas – po 15, C.J.Watsonas 12, D.Nelsonas 11, A.Biedrinis 10 (5 rezultatyvūs perdavimai), A.Harringtonas 8, A.Randolphas 6, R.Turiafas ir M.Belinelli (5 rezultatyvūs perdavimai) – po 2.

"Lietuvos rytas": C.Eidsonas 17 (6/9 dvitaškių, 13/15 baudų, 9 atkovoti kamuoliai, 8 rezultatyvūs perdavimai), M.Petravičius 22 (10/15 dvitaškių, 8 atkovoti kamuoliai), M.Lukauskis 20 (4/8 tritaškių), M.Nielsenas 11 (3/10 dvitaškių, 6 rezultatyvūs perdavimai), M.Gecevičius 8, M.Bjelica 7, M.Prekevičius ir D.Zavackas – po 3, M.Anisimovas 2 (S.Babrauskas, J.Sinica).

Komandų rodikliai: dvitaškiai – 40/66 (60,6 proc.) ir 27/57 (47,4), tritaškiai – 5/15 (33,3) ir 10/28 (35,7), baudos – 31/40 (77,5) ir 22/26 (84,6), atkovoti kamuoliai – 42 ir 36, rezultatyvūs perdavimai – 21 ir 27, perimti kamuoliai – 16 ir 9, klaidos – 21 ir 27, blokai – 4 ir 0.