Vilniečiai „Žalgirį“ palaužė po pertraukos Pereiti į pagrindinį turinį

Vilniečiai „Žalgirį“ palaužė po pertraukos

2007-12-24 09:00

Šeštadienį prieškalėdinė ramybė „Siemens“ arenoje buvo pamiršta – prasiautusį krepšinio grandų mūšį laimėjo aikštės šeimininkai.

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderių Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ rungtynių pirmoji ir antroji pusės buvo tarsi du skirtingi mačai. Per pirmus du kėlinius sostinės klubas pirmavo tik kartą (14 minutę 26:25), o kauniečiams taškus rinkti sekėsi kiek lengviau. Po dviejų kėlinių LKL čempionai turėjo trapią vieno taško persvarą (40:39), o ir ji išgaravo jau per pirmą „Lietuvos ryto“ ataką trečiajame kėlinyje.

„Po pertraukos praleidę kelis metimus pradėjome skubėti, klysti. Iki tol buvome padarę tik dvi klaidas, paskui – aštuonias. Nepataikėme laisvi, o varžovai įmetė keletą sudėtingų metimų lemiamu metu“, – apie prarastą iniciatyvą kalbėjo „Žalgirio“ treneris Rimantas Grigas.
Už vilniečių nugarų atsidūręs „Žalgiris“ antroje rungtynių pusėje užduso gynybos gniaužtuose – kauniečiai tesurinko 24 taškus. „Lietuvos ryto“ gretose penki žaidėjai surinko dviženklį taškų skaičių, o „Žalgirio“ vežimą tempė tik Marcusas Brownas (24 taškai) ir Dejuanas Collinsas (17).
„Tai puikios gynybos rezultatas prieš tokią puolimu pasižyminčią komandą kaip „Žalgiris“. Pergalė prieš „Maccabi“ nublanktų, jei šiandien būtume pralaimėję. Su šventėmis!” – sveikino klubo gerbėjus vilniečių strategas Aleksandras Trifunovičius.

Taktikos peripetijos

„Lietuvos rytas“ laimėjo pelnytai, šiandien jis buvo stipresnis. Pagrindinė pralaimėjimo priežastis – ryškiai nusileidome kovoje dėl kamuolio. Ši bėda išryškėja jau ne pirmose rungtynėse, bet dar jos neišsprendėme iki galo“, – apgailestavo kauniečių treneris.
Rungtynėse vilniečių priekinė linija po krepšiais darė, ką norėjo, – kova dėl kamuolio laimėta 41:26. Žalgiriečiai Paulius Jankūnas, Eurelijus Žukauskas ir Goranas Jurakas kartu surinko 15 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, o vien Marijono Petravičiaus sąskaitoje – 15 taškų 13 atkovotų kamuolių. Matthew Nielseno ir Kenano Bajramovičiaus tandemas kartu pridėjo dar 16 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.
Paklaustas, kodėl „Žalgiris“ metė perpus mažiau dvitaškių už varžovus, R.Grigas atsakė: „O mes daugiau metėme tritaškių. „Lietuvos rytas“ yra tritaškininkų komanda, o pirmoje pusėje leidome jiems iš toli atakuoti tik 4 kartus. Turime gerus snaiperius, kuriems statome užtvaras ir sudarome geras progas mesti. Jei M.Brownas būtų pataikęs pabaigoje kelis tritaškius, neaišku, kaip dar viskas būtų pasibaigę.“

Žaidėjų dvikovos

Pastaruoju metu abiejų komandų amerikiečiai gynėjai demonstruoja gerą žaidimą, jie buvo vieni pastebimiausių ir šiame mače. Tel Avive „Maccabi“ nuskandinę „Lietuvos ryto“ lyderiai Chuckas Eidsonas ir Hollisas Price‘as pirmoje rungtynių pusėje buvo tarsi šešėlyje. Tuo tarpu kauniečių gynėjai M.Brownas ir D.Collinsas iki pertraukos smaginosi surinkę atitinkamai po 13 ir 11 taškų.
Situacija pasikeitė kai po pertraukos iniciatyvos ėmėsi Ch.Eidsonas, tiksliais metimais pakreipęs rungtynių eigą kita linkme. Nors „Žalgirio“ legionieriai buvo netoli persilaužimo ketvirtojo kėlinio viduryje, H.Price‘o dvitaškiai ir D.Collinso trauma palaidojo kauniečių viltis.
Tuo tarpu krepšinio specialistai ir gerbėjai nekantriai laukė ir lietuvių Artūro Jomanto ir Jono Mačiulio dvikovos.
Tačiau treneriai nusprendė kitaip ir jauniesiems puolėjams gynyboje patikėjo varžovų lyderius – A.Jomantas dengė M.Browną, o J.Mačiulis – Ch.Eidsoną. Vieni perspektyviausių lietuvių krepšininkų šias rungtynes, ko gero, norės greičiau užmiršti – abudu sunkiai stabdė oponentus, pataikė vos po du metimus, surinko po keturias pražangas ir pasižymėjo ne efektyviu žaidimu, o tik karštomis diskusijomis su teisėjais.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų