Savaitgalį pasaulio čempione vėl tapusios Klaipėdos universiteto "Žuvėdros" sportinių šokių komandos vadovai prakalbo apie ekipos išformavimą.
Skaistutę ir Romaldą Idzelevičius baigia įveikti abejingumas, kurį demonstruoja miesto vadovai ir sporto funkcionieriai. Tarsi patvirtindami tai, vakar iš Austrijos grįžusių pasaulio čempionų Klaipėdos vadovai neatėjo pasitikti.
Papasakojusi apie idealiai tris kartus atliktą kompoziciją "James Bond", S.Idzelevičienė prasitarė, kad šis šokis "Žuvėdrai" gali būti paskutinis: "Yra minčių pasitraukti iš sportinių šokių komandų rato. Tačiau nenorėčiau, kad taip įvyktų."
"Už šiais metais iš miesto gautus 35 tūkst. litų būtume galėję išvykti tik į vieną čempionatą, – neslėpė R.Idzelevičius. – Todėl teko pinigų ieškoti kitur. Laimė, padėjo Lietuvos Vyriausybė, skyrusi 120 tūkst. litų."
Klaipėdos universiteto profesorė patikino, kad kitais metais Lietuvoje vyksiančiose Europos pirmenybėse "Žuvėdra" tikrai šoks.
"Mūsų valstybės tūkstantmečio proga mes iš Tarptautinės sportinių šokių federacijos išprašėme, kad čempionatą leistų rengti mums, o ne rusams, kurie jau ieškojo salės Maskvoje, – dėstė S.Idzelevičienė. – Todėl "Žuvėdrai" šokti Vilniuje bus garbės reikalas."
Vadovė prisipažino, kad nuleisti rankų neleidžia auklėtiniai: "Nors jie dar negavo praėjusių metų premijų, tačiau nepraranda ūpo šokti. Jie ne tik nori šokti, bet ir laimėti. Visam gyvenimui iškovoti čempiono vardą."
Paprašytas prisiminti kovas Austrijoje, R.Idzelevičius pagyvėjo: "Nieko nuostabaus, kad pirmasis šokis buvo prastesnis. Pusfinalyje ir finale šokome idealiai. Praėjusiais metais su teisėja iš Rusijos buvau apsižodžiavęs, gal todėl ji mums skyrė trečiąją vietą."
Pagrindiniai klaipėdiečių varžovai – Brėmeno "Grun-Gold-Club" Austrijoje rungtyniavo parengę naują šokį – "Siamo noi".
Šeštą kartą pasaulio čempionais tapusiems klaipėdiečiams pirmą vietą skyrė keturi teisėjai, vokiečiai sulaukė trijų arbitrų palankumo.
Dėl to, kad Lietuvos komanda gavo trečios vietos balą, abi ekipos surinko vienodai taškų – po 11. "Žuvėdrai" aukso medalius lėmė didesnis pirmų vietų skaičius.
Čempionatą rėmusios Austrijos karinės pajėgos nugalėtojams įteikė didelę ir gana sunkią, apie 50 cm dydžio, aukso spalvos gilzę. Daug metų čempionai gaudavo graviruotas metalines lėkštes, o toks trofėjus labai trauks akį prizų lentynoje.
Naujausi komentarai