„Aistės-LSMU“ iškovojo „Karalienės taurės“ bronzą

„Karalienės taurės“ mažajame finale triumfavo Kauno „Aistės-LSMU“. Rimanto Grigo auklėtinės kovoje dėl bronzos medalių 81:72 (20:3, 26:22, 22:26, 13:21) palaužė turnyro šeimininkes – LCC tarptautinio universiteto krepšininkes.

Praėjusiame sezone Kauno komanda pasidabino sidabro medaliais, o klaipėdietės į finalus nepapuolė.

Per pirmąjį kėlinį LCC ekipa užstrigo kauniečių gynybos gniaužtuose ir pataikė vos 1 iš 17 metimų, todėl spurtavusios „Aistės-LSMU“ susikrovė 17 taškų persvarą (20:3). Nors iki ilgosios pertraukos šeimininkės su Elizabete Bulane ir Lauritos Jurčiūtės pagalba išjudino puolimą, tačiau užtikrintą pranašumą savo rankose tebelaikė „Aistės-LSMU“ (46:25).

Trečiajame kėlinyje Klaipėdos klubas sužaidė rezultatyviausią 10 minučių atkarpą, kai pelnė 26 taškus, bet užsivedusi Tyra Buss aštriais prasiveržimais gesino šeimininkių spurtą (68:51).

Likus pusantros minutės iki rungtynių pabaigos LCC komanda vėl įžiebė intrigą, kai Lina Loceniece tritaškiu mažino šeimininkių atsilikimą iki 6 taškų (71:77). Vis tik tada Martyna Petrėnaitė įmetė kertinį dvitaškį, o kitoje aikštės pusėje Salome Cordinier pataikė tik vieną iš dviejų baudų (72:79).

Per paskutines 45 sekundes LCC nebeišsigelbėjo ir „Aistės-LSMU“ iškovojo bronzos medalius.

Mažojo finalo MVP buvo išrinkta T. Buss, kuri per 35 minutes pelnė 25 taškus (5/9 dvit., 3/8 trit., 6/6 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, sykį suklydo bei surinko 29 naudingumo balus.

Jai geriausiai talkino Urtė Čižauskaitė ir Martyna Petrėnaitė. Pirmoji pelnė 13 taškų (4/6 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud.), o antroji – 12 (4/5 dvit., 1/3 trit., 1/1 baud.).

LCC komanda kovą po lenta laimėjo 46:29, tačiau kaunietės blokavo net 7 metimus, kai šeimininkės nė vieno.

Klaipėdiečių gretose išsiskyrė L. Loceniece. Ji per 32 minutes surinko 17 taškų (4/8 dvit., 3/8 trit.), 3 atkovotus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus, klaidą bei 13 naudingumo balų.

Naudingiausiai žaidusi Maiara Dias per 37 minutes pridėjo 11 taškų (4/10 dvit., 0/2 trit., 3/6 baud.), 13 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvius perdavimus, klaidą bei 14 naudingumo balų.

„Aistės-LSMU“: Tyra Buss 25 (5/9 dvit., 3/8 trit., 6/6 baud., 5 rez. perd., 29 naud. bal.), Urtė Čižauskaitė 13 (4/6 dvit.), Martyna Petrėnaitė 12 (4/5 dvit.), Gedvilė Savostaitė 9.

LCC: Lina Loceniece 17 (4/8 dvit., 3/8 trit., 4 rez. perd.), Laurita Jurčiūtė 16 (1/7 dvit., 4/10 trit., 4 atk. kam.), Maiara Dias 11 (4/10 dvit., 13 atk. kam., 14 naud. bal.), Elizabete Bulane 10 (0/4 trit., 6/6 baud.).