Lietuvos krepšininkai po dramatiškos kovos palaužė estus

2015-09-09 18:57

Trečiadienio vakarą Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė žaidė Europos čempionato rungtynes su Estijos komanda. Po permainingos ir dramatiškos kovos pergalę šventė mūsiškiai - 64:62 (20:15, 18:16, 11;20, 15:11). Lietuvos rinktinei tai buvo trečioji pergalė.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Lietuvos rinktinės starto penketas: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas. Mačo pradžioje vyko lygi kova: 4:4.

Vėliau į priekį išsiveržė Lietuvos krepšininkai - 7:4 (po J.Mačiulio tritaškio).

Po M.Kalniečio metimo mūsiškiai pirmavo 10:6.

Po pirmojo kėlinio Jono Kazlausko auklėtiniai turėjo 5 taškų persvarą - 20:15.

Per pirmąjį kėlinį Lietuvos rinktinėje rezultatyvumu išsiskyrė J.Mačiulis (9 taškai) ir M.Kalnietis (8).  Estijos komandoje rezultatyviausiai žaidė Rainas Veidemanas (5).

Antrasis kėlinys. Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo estai - jie išsiveržė į priekį - 24:28.

18 min. rezultatas buvo lygus - 31:31. Netrukus tritaškį švystelėjo J.Mačiulis - 34:31.

Antrojo kėlinio pabaigoje Antanas Kavaliauskas ir Mindaugas Kuzminskas mūsiškių persvarą padidino iki 7 taškų - 38:31.

Iki pertraukos lietuviams daugiausia taškų pelnė J.Mačiulis (12) ir M.Kalnietis (8), estams - Janaras Taltsas (11) ir  R. Veidemanas (8).

Trečiasis kėlinys. Tuoj po pertraukos mūsiškiai savo persvarą padidino iki dviženklės. Tą 22 min. baudų metimais padarė R.Seibutis - 41:31.

24 min. po R.Seibučio dvitaškio J.Kazlausko auklėtiniai pirmavo 43:34. Estai baltos vėliavos kelti nesiruošė - 26 min. Siimas-Sanderis Vene varžovų atsilikimą sumažino iki 4 taškų 43:39.

28 min. lietuviai turėjo 5 taškų persvarą - 46:41.

29 min. Estijos rinktinė sumažino atsilikimą iki minimumo - 47:46.

30 min. rezultatas tapo lygus - 49:49. Trečiojo kėlinio pabaigoje S.Sokkas persvėrė rezultatą estų naudai - 49:51.

Ketvirtasis kėlinys. Ketvirtojo kėlinio pradžia lietuviams susiklostė nesėkmingai - 21 min. estai įgijo 6 taškų persvarą - 49:55.

33 min. J.Mačiulis lietuvių atsilikimą sumažino iki minimumo - 54:55.

34 min. iš toli švystelėjo J.Taltsas - 54:58.

36 min. lietuviai atsilikinėjo 54:60.

M.Kuzminskas įmetė vieną baudą iš dviejų - 55:60

37 min. Kristjanas Kanguras baudų metimais Estijos rinktinės persvarą padidino iki 7 taškų - 55:62.

38 min. A.Kavaliauskas baudų metimais mūsiškių atsilikimą sumažino iki 2 taškų - 60:62.

40 min. M.Kuzminskas rezultatą išlygino - 62:62.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 2,4 sek. J.Mačiulis išvedė į priekį Lietuvos rinktinę - 64:62.

Paskutinė estų ataka buvo nesėkminga, tad pergalę šventė mūsų vyrai.

Rezultatyviausi

Lietuva: Jonas Mačiulis 15, Antanas Kavaliauskas 14, Renaldas Seibutis 11, Mantas Kalnietis ir Mindaugas Kuzminskas po 8, Paulius Jankūnas 4, Robertas Javtokas ir Domantas Sabonis po 2.

Estija: Janaras Taltsas 20, Rainas Veidemanas 10, Tanelis Kurbas ir Kristjanas Kanguras po 9.