Pradžioje itin blankiai žaidę Lietuvos krepšininkai prapylė kroatams

2015-08-19 16:15

Trečiadienio vakarą Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė žaidė paskutines kontrolines rungtynes savo šalyje. „Huawei“ turnyro finiše lietuviai susitiko su Kroatijos ekipa. Mūsiškiai turėjo pripažinti kur kas pranašiau rungtyniavusių kroatų pranašumą - 59:72 (9:19, 9:20, 15:20, 26:13).

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Lietuvos rinktinė mačą pradėjo tokia sudėtimi: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas.

Rungtynių pradžioje tritaškį pataikė Marko Tomasas. Netrukus iš toli įmetė Jonas Mačiulis - 3:3.

3 min. po Roko Leni Ukičius baudų metimų kroatai įgijo 7 taškų persvarą - 3:10.

4 min. Lietuvos krepšininkai atsilikinėjo 5:11.

6 min. dvi baudas įmetė J.Mačiulis - 7:11.

9 min. Ante Tomičius Kroatijos krepšininkų persvarą padidino iki 10 taškų - 9:19. Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi.

Antrasis kėlinys. 13 min. svečiai įgijo net 14 taškų persvarą - 13:27.

15 min. po tolimo Mario Hezonja metimo kroatai nutolo - 13:32.

17 min. komandas skyrė net 23 taškai - 13:36. Lietuviams visiškai nesisekė nei užpulti, nei apsiginti.

19 min. po Tomislavo Zubčičiaus dvitaškio Jono Kazlausko auklėtiniai turėjo 25 taškų deficitą - 13:38.

Antrojo kėlinio pabaigoje Artūras Milaknis Lietuvos krepšininkų atsilikimą sumažino iki 21 taško - 18:39.

Iki pertraukos mūsų komandoje rezultatyviausiai žaidė Jonas Mačiulis (5 taškai) ir Mantas Kalnietis (3).

Kroatijai po 6 taškus pelnė Marko Tomasas ir Luka Žoričius.

Trečiasis kėlinys. Trečiojo kėlinio pradžioje dvi baudas įmetė Mindaugas Kuzminskas - 20:39.

23 min. komandas skyrė jau 26 taškai - 20:46. Lietuvos rinktinė atrodė neatpažįstamai, jai niekas nesisekė.

24 min. dvitaškį pataikė R.Seibutis - 22:46.  Tačiau netrukus tritaškį smeigė Bogdanas Bogdanovičius - 22:49.

27 min. dvi baudas įmetė A.Milaknis - 26:51.

29 min. R.Javtokas lietuvių atsilikimą sumažino iki 23 taškų - 32:55.

Trečiojo kėlinio pabaigoje svečiai vėl padidino persvarą. Prieš paskutinį ketvirtį mūsiškiai atsilikinėjo 33:59.

Ketvirtasis kėlinys. 31 min. L.Žoričius kroatų pranašumą padidino iki 28 taškų - 33:61.

Ketvirtojo kėlinio viduryje R.Seibutis tritaškiu lietuvių atsilikimą sumažino iki 22 taškų - 46:68.

Mačo pabaigoje Kroatijos rinktinės sudėtyje pasirodė ir rečiau rungtyniaujantys krepšininkai, tad mūsiškiams pavyko gerokai sumažinti atsilikimą - 59:72.

Rezultatyviausi

Lietuva: Renaldas Seibutis 16, Domantas Sabonis 8, Artūras Milaknis 7, Robertas Javtokas ir Deividas Gailius po 6, Jonas Mačiulis ir Mantas Kalnietis po 5.

Kroatija: Bojanas Bogdanovičius 12, Luka Žoričius 11, Krunoslavas Simonas ir Marko Tomasas po 9, Ante Tomičius 6.

Situacija prieš rungtynes

Nepadės. Mače su kroatais lietuviams nepadės naują sutartį su Toronto "Raptors" klubu pasirašyti išvykęs Jonas Valančiūnas.

Pergalės. Lietuvos krepšininkai laimėjo visas šešerias iki tol žaistas kontrolines rungtynes. Jie du kartus nugalėjo Australiją, po kartą – Suomiją, Austriją, Turkiją ir Makedoniją.