Per kontrolinius mačus neklumpantys Lietuvos krepšininkai patiesė ir turkus

2015-08-17 16:15

Europos čempionatui besirengianti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė penktadienio vakarą „Huawei Cup 2015“ draugišką turnyrą Kaune pradėjo pergale prieš Turkijos rinktinę. Mūsiškiai įveikė varžovus 86:74 (27:19, 21:17, 22:16, 16:22). Lietuviams tai buvo penktos iš eilės laimėtos kontrolinės rungtynės.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Lietuva mačą pradėjo tokiu starto penketu: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas.

Pirmuosius du taškus pelnė Semihas Ardenas. Rezultatą netrukus išlygino Paulius Jankūnas - 2:2. Komandos žaidė rezultatyviai.

4 min. Po Manto Kalniečio triraškio ir Renaldo Seibučio dvitaškio Lietubos krepšininkai įgijo 6 taškų persvarą - 14:8.

6 min. Jono Kazlausko auklėtiniai pirmavo 18:13.

20 min. po Domanto Sabonio dėjimo mūsiškai turėjo 8 taškų pranašumą - 27:19. Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi.

Antrasis kėlinys. Antrąjį kėlinį Lietuvos rinktinė pradėjo nerezultatyviai. 12 min. turkai priartėjo -27:21.  Netrukus dvi baudas įmetė Antanas Kavaliauskas - 29:21.

14 min. iš toli švystelėjo Artūras Milaknis. Po jo metimo Lietuvos krepšininkai įgijo 10 taškų persvarą - 32:22. Tuoj pat tritaškiu atsakė turkai.

15 min. mūsų vyrai pirmavo 34:25.

19 min. Ersenas Ilyasova tolimu metimu turkų atsilikimą sumažino iki 6 taškų - 41:35.

Netrukus Lukas Lekavičius vėl atstatė dviženklę lietuvių persvarą - 45:35.

Prieš pat pertrauką Deividas Gailius tritaškiu Lietuvos rinktinės persvarą padidino iki 12 taškų - 48:36.

Iki pertraukos Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė Paulius Jankūnas (7 taškai), Renaldas Seibutis ir Artūras Milaknis (po 6). Turkijai daugiausia taškų pelnė Semithas Erdenas (9) ir Cedi Osmanas (8).

Trečiasis kėlinys. Trečiasis kėlinys prasidėjo taikliais P.Jankūno ir Roberto Javtoko metimais - 52:36.

23 min. lietuviai pirmavo 56:40.

Trečiojo kėlinio viduryje po Jono Mačiulio metimo mūsų vyrai turėjo 18 taškų persvarą - 61:44.

26 min. P.Jankūnas tolimu šūviu lietuvių persvarą padidino iki 20 taškų - 64:44.

27 min. po L.Lekavičiaus tritaškio komandas skyrė 21 taškas - 67:46.

29 min. Oguzas Savašas turkų atsilikimą sumažino iki 17 taškų - 67:50.

Po trijų kėlinių J.Kazlausko auklėtiniai turėjo solidžią 18 taškų persvarą - 70:52.

Ketvirtasis kėlinys. Paskutinis ketvirtis prasidėjo D.Sabonio dvitaškiu - 72:52. Netrukus dvi baudas įmetė O.Savašas - 72:54.

Ketvirtajame kėlinyje Turkijos krepšininkams sukurti intrigos nepavyko. Lietuvos rinktinė užtikrintai pirmavo: 75:60 (34 min.), 84:62 (36 min.).

37 min. po Ado Juškevičiaus dvitaškio ekipas skyrė 21 taškas - 86:65.

38 min. svečiai sumažino atsilikimą iki 16 taškų - 86:70. Mačo pabaigoje Turkijos krepšininkai dar labiau priartėjo - 86:74.

Rezultatyviausi

Lietuva: Paulius Jankūnas 14, Lukas Lekavičius 11, Jonas Mačiulis 10, Renaldas Seibutis 9, Deividas Gailius 8, Antanas Kavaliauskas ir Domantas Sabonis po 7.

Turkija: Oguzas Savašas 13, Semihas Erdenas 11, Cedi Osmanas 10, Ersenas Ilyasova 8.

Situacija prieš rungtynes

Nežais. Šiose rungtynėse Lietuvos rinktinei neatstovaus aukštaūgiai Artūras Gudaitis ir Jonas Valančiūnas. A. Gudaitis susirgo, o J.Valančiūno mačui nusprendė neregistruoti rinktinės strategas Jonas Kazlauskas.

Nepralaimėjo. Lietuvos vyrams tai bus jau penktosios kontrolinės rungtynės. Iki tol mūsiškiai žengė be pralaimėjimų. Jie dukart įveikė Australijos krepšininkus bei po kartą Suomijos ir Austrijos komandas.