Jonavos krepšininkai patiesė „Lietkabelį-2“

2015-12-18 20:18 diena.lt inf.
jsk.lt nuotr.

Paskutinėse Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) 2015-ųjų metų čempionato rungtynėse Jonavoje vietos „Petrochemos-Dexteros“ (11-10) krepšininkai 74:60 (21:17, 18:15, 14:17, 21:11) įveikė Panevėžio „Lietkabelio-2“ (3-18) ekipą.

Pirmojoje šio sezono komandų tarpusavio dvikovoje Panevėžyje Jonavos klubas šventė pergalę solidesniu skirtumu 81:63. Rungtynėse savų žiūrovų akivaizdoje „Petrochema-Dextera“ vertėsi be pagrindinio įžaidėjo Evaldo Aniulio.

Tado Sebežiovo ir Luko Grabausko metimai leido jonaviečiams išsiveržti į priekį susitikimo pradžioje 6:0 (2 min). Tiesa, netrukus Aurimo Stašaičio taškai sumažino svečių deficitą 8:5 (5 min), o dar buvo kelių minučių rezultatas tapo lygus 13:13 (8 min). Per likusį ketvirčio laiką Henriko Vorotnikovo vedamas Jonavos klubas susigrąžino pranašumą 21:17.

Antrąjį kėlinį „Lietkabelio-2“ krepšininkai pradėjo spurtuodami 9:2 (23:26, 13 min). T. Sebežiovas greitai išlygino rezultatą. Po trijų minučių taškų bado į priekį išsiveržusius svečius 28:29 į nokdauną pasiuntė toliau sėkmingai rungtyniavęs T.Sebežiovas, po kurio tritaškio kėlinio pabaigoje ekipas skyrė 7 taškai 39:32.

Tris pirmąsias trečiojo kėlinio minutes taškų nepelniusi „Petrochema-Dextera“ vis dar pirmavo 39:35. Ketvirčiui įpusėjus Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai vėl kiek atsiplėšė nuo varžovų 45:37. Jonaviečiams teko kėlinio pabaigoje atlaikyti panevėžiečių spaudimą ir svečiai prieš lemiamą kėlinį atsiliko tik 4 taškais 53:49.

Po Ričardo Verbicko ir Tomo Milinsko taškų serijos jonaviečiai susikrovė 9 taškų persvarą 58:49 (32 min). Panevėžio klubas po Gedimino Žalalio dvitaškio sugebėjo priartėti 60:55 (36 min), tačiau tritaškius pataikė R.Verbickas bei T.Sebežiovas ir ekipas skyrė jau 11 taškų skirtumas 68:57 (38 min). Per likusias rungtynių minutes šeimininkai įtvirtino pergalę 74:60.

Jonavos „Petrochema-Dextera“: Tadas Sebežiovas 21 taškai, Henrikas Vorotnikovas 13, Karolis Šarukas ir Ričardas Verbickas po 10, Vytautas Kružikas ir Tomas Milinskas po 6, Justas Vazalis 4, Dainius Gulbinas ir Lukas Grabauskas po 2, Raimundas Žuklevičius ir Mintautas Bulanovas taškų nepelnė.

Panevėžio „Lietkabelis-2“: Simonas Slivka 12 taškų, Gediminas Žalalis ir Gediminas Butkus po 11.

Kitas rungtynes NKL pirmenybėse Jonavos „Petrochema-Dextera“ žais rytoj, šeštadienį, Mažeikiuose su vienais čempionato favoritų „Mažeikiais“. Mačo pradžia nuo 16 val.