Karjeros rungtynes sužaidęs H. Vorotnikovas atvedė Jonavos klubą į pergalę

2016-01-22 21:06 diena.lt inf.
Tomo Foto Artelė nuotr.

Pergalę antrąjį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliaraus sezono etapą pradėjo Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ (13-14) ekipa namuose 78:68 (33:21, 17:9, 14:18, 14:20) įveikusi praėjusio sezono lygos čempionę Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (11-16) ekipą.

Tai buvo trečiasis komandų susitikimas ir antroji Jonavos klubo pergalė šiame sezone prieš „Naftą-Uni-Akvaservį“. Mače Jonavoje šeimininkus į pergalę vedė net 31 tašką ir 35 naudingumo balus surinkęs Henrikas Vorotnikovas, užfiksavęs rezultatyviausią ir naudingiausią savo karjeros pasirodymą NKL pirmenybėse.

Jau artėjant pirmojo kėlinio viduriui pakiliai žaidę Jonavos krepšininkai turėjo susikrovę trylikos taškų persvarą (17:4). Vieną po kito tritaškius taikliai metęs Henrikas Vorotnikovas su komandos draugų pagalba nemažino apsukų puolime ir padėjo po pirmojo kėlinio šeimininkams išlaikyti užtikrintą persvarą (33:21).

Po H. Vorotnikovo ir R. Verbicko taiklių metimų „Petrochema-Dextera“ antrojo kėlinio viduryje susikrovė 20 taškų persvarą (45:25). Lygiai toks pat skirtumas tarp komandų buvo ir po pirmosios mačo dalies pabaigos (50:30).

Ryčio Biliarto ir Raido Naciaus vedami klaipėdiečiai po didžiosios pertraukos bandė atsitiesti ir esant rezultatui 56:39 spurtavo 9:0 ir kiek priartėjo (59:45). Šeimininkų puolimą vėl atgaivino H.Vorotnikovo baudų metimai, o prieš lemiamą ketvirtį Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai turėjo 16 taškų persvarą (64:38).

Ketvirtajame kėlinyje svečiai bandė ir toliau atkurti senai prigesusią intrigą mače, bet viskas, ką buvo pavykę padaryti Ryčio Vaišvilos treniruojamai komandai – sumažinti savo atsilikimą iki 9 taškų, likus žaisti mažiau nei minutę mače (73:64). Rungtynės baigėsi užtikrinta jonaviečių pergale (78:68).

Jonavos „Petrochema-Dextera“: Henrikas Vorotnikovas 31 taškas (4/5 tritaškių, 7 atk. kam., 35 naud. b.), Evaldas Aniulis 13 (9 atk. kam., 9 rez. perd.), Ričardas Verbickas 9, Justas Vazalis 7, Dainius Gulbinas ir Lukas Grabauskas po 5, Mintautas Bulanovas 4, Karolis Šarukas ir Tomas Milinskas po 2, Karolis Kokoška taškų nepelnė.

Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“: Rytis Biliartas 31 taškas (16 atk. kam.), Viktoras Chodosovskis 16.

Kitas rungtynes Jonavos „Petrochema-Dextera“ žais kitą penktadienį namuose su Joniškio „Delikateso“ ekipa.